Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti tapasztaljátok annak...

Ti tapasztaljátok annak jeleit, hogy nő a szegénység az országban, vagy badarságnak tartjátok ezt?

Figyelt kérdés
Sokan érvelnek ilyenkor azzal, hogy bezzeg a boltok (plázák, éttermek,..) mindig tele vannak. Viszont én azt hiszem sokan olyasmit is megvesznek, amit nem is engedhetnének meg maguknak. És számomra szembetűnő, hogy a diszkont üzletekben az akciós áruk szinte rögtön elfogynak, vagyis a többség spórol, akár párszáz forintokat is. Ti mit tapasztaltok?

2014. szept. 4. 23:47
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
50%

De igen, össze lehet hasonlítani (épp az előbb tettem), és kell is, ugyanis pont erről szólt a kérdés, hogy tapasztaljuk-e, hogy nő a szegénység (tehát pont azt kéri a kérdező, hogy hasonlítsuk össze a mostani állapotot korábbival).


És igen, minden relatív. Korábban emberek éhen haltak pl itt, az országban is, tömegesen. Ma ez nem jellemző (elszigetelten előfordulhat, de általában a legtöbb embernek van lehetősége minimálbéres munkát találni, és minimálbérből is lehet venni pl enni, annyit mindenképp, hogy ne haljon az ember éhen). Tehát igen, az, hogy lehet "enni" egy korábbi állapothoz képest luxus. Tehát a 2-3-500 évvel ezelőtti állapothoz mérten nem nőtt, hanem csökkent a szegénység, de ahhoz képest viszont, amit most szegénységnek tartunk bizony nőtt (ugyanis az elvárásaink sokszorosan nőttek az átlag-életszínvonalhoz viszonyítva).


Lehet, hogy (szerinted) egy roma ezért a gondolatért kiosztana, de egyrészt nem biztos, hogy igaza lenne, másrészt nem biztos, hogy elmondanám neki (mint ahogy nem mondom el a falnak és a szomszéd kutyájának sem, ugyanis ők nem értenék. A GYK olvasók között viszont lehetnek olyan értelmesek, akik tudnak olvasni és szöveget értelmezni).

2014. szept. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
85%

a bezáró boltokról egyértelműen látszik. meg a sok kiadatlan üzletről.


de emberekről is, meg statisztikából. a magyarok 45%a éhezett már az elmúlt 1 évben, ennél csak törökország rosszabb az oecd országok közül.


ha javulna a gazdaság, nem maradnánk ugyanabban a ross zhitelminősítésben évek óta, miközben románia és bulgária leköröz. és nem lenne 2 magyar megye az unió 2. és 4. legszegényebb régiója.

nem lenne egyre kevesebb álláshirdetés a portálokon, és nem kifelé, hanem visszafele jönnének az emberek.


az igazság az, hogy ha nő is a gdp, azt is csak a gazdagok fölözik le. szíjjártó 10 milliót keres évete, és 160ezres lakásokat vásárolgat, miközben a diplomásnak 47 ezer forintból kell megélnie, az adózók 1/3a minimálbért keres, és a minimálbér is csak 2/3a a létminimumnak.

2014. szept. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
74%

a cigányozást felejtsük el, rengeteg embert ismerek, aki nem cigány, mégis éhezik/nyomorog.


ráadásul a munkáltatók 70%a nem is alkalmazna cigányt, jó hogy nicns munkájuk.


"Meg azt is megnézném, hogy autó nélkül ki hogy bírná az ingázást 100 km-re?? Lenne-e egyáltalán vonat vagy busz, amivel odaérsz?"


lenne, csak éppen több lenne a bérlet, mint a fizetésed.

2014. szept. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
41%

"bezáró boltokról egyértelműen látszik. meg a sok kiadatlan üzletről"


Ebből önmagában nem, ez még lehet a megváltozott vásárlói szokások miatt (pl a bevásárló utcák helyett a plázákban vesznek az emberek, illetve igaz, hogy sok üzlet bezár, de rengeteg webshop nyílik helyette jóval költséghatékonyabban). Persze valamennyire nyilván számít.


Az írásod többi részével egyet értek.

2014. szept. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
80%
az is lehet, de önmagában a tény, hogy rengeteg kkv tűnt el, szintén rávilágít, meg olyanok is, hogy ma 90ezret fizet az a devizahiteles aki 45re vette fel. mondjuk keres 120at, csekket vagy ételt választja vajon?
2014. szept. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
0%

" a magyarok 45%a éhezett már az elmúlt 1 évben"


Azért ez így butaság... Én is szoktam éhezni aztán megyek és eszem valamit. Sokan vagyunk így...

2014. szept. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
0%

" miközben a diplomásnak 47 ezer forintból kell megélnie, az adózók 1/3a minimálbért keres, és a minimálbér is csak 2/3a a létminimumnak."


47 diplomával?? Milyen diploma? Csak mert ennél még a minimálbér is több amit más 8 általánossal vagy még anélkül is megkeres! Ezért felesleges diplomát szerezni, hogy aztán fele annyit keressen valaki. :-D

2014. szept. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%

"Azért ez így butaság... Én is szoktam éhezni aztán megyek és eszem valamit. Sokan vagyunk így..."


lehet perelni a the gallup organisationt

2014. szept. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
0%

Te komolyan nem érzed a marhaságot abban amit írtál? Minden második magyar éhezik?? Még a hajléktalanok se szoktak éhezni. Saját szememmel láttam, hogy hajléktalan mellé egy kedves ember frissen vásárolt tejet, zsemlét zsemlét tett le és az különösebben nem is foglalkozott vele, csak a borát itta tovább.


Nem éhezik az ország felé, sőt igazából senki. Tényleg csak úgy ahogy mindenki szokott: ebéd előtt eléggé éhes vagyok, tulajdonképpen éhezem! Aztán ebéd és nem éhezem. ;-)


Alultápláltság az van, de éhezés gyakorlatilag nincs. Kenyér és víz mindenkinek jut. Éhezés az amikor még kenyér se jut. Alultápláltság amikor kenyér és egyéb egészségtelen olcsó kaja van bőven, de normális kaja nincs.


Vannak országok ahol éhezés van, de Magyarországon nincs.

2014. szept. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

Ezt ma találtam, magért beszél:

"A magyar rezsirekorderek: milliók képtelenek fizetni a számláikat


Megjelenés 29 szept 2014


Cimke: behajtó, csekkek, E.ON, Elmű, Főgáz, fogyasztók, fűtésszezon, GDF SUEZ Energia Magyarország Zrt., követeléskezelő, rezsi, rezsidíj-hátralék, Tigáz


Habár az elmúlt évben csökkent a rezsidíj-hátralékos fogyasztók száma, még így is rengeteg család csúszik meg a számlák befizetésével. Ráadásul az ősszel együtt hamarosan a fűtésszezon is beköszönt, amikor sokaknak egyre nagyobb nehézséget okoz fizetni a csekkeket. A lakosság negyede így is késve fizeti be a számláit, átlagosan pedig több tízezer forinttal tartozunk a cégeknek. De mi történik, ha tényleg nem tudjuk fizetni tovább a számlákat? Mikor kapcsolják ki a szolgáltatást, és mit tehetünk, ha jön a követeléskezelő?


Hiába csökkent egy év alatt félmillióval a díjhátralékkal küzdő fogyasztók száma, idén nyáron még így is 1,8 millióan csúsztak meg valamely számlájuk befizetésével (tehát a lakosság közel 20 százaléka). A rezsidíj-tartozások összege pedig közel 100 milliárd forint a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal adatai szerint. A legnagyobb problémát továbbra is villanyszámla fizetése okozza: majdnem egymillió fogyasztó késett a befizetéssel. A gázszámlákkal pedig 840 ezer ember esett késedelembe.


Több hazai gáz-és áramszolgáltató is úgy tájékoztatta lapunkat, hogy


átlagosan a fogyasztók 20-25 százaléka van elmaradásban a számlákkal.


Gyakran előfordul, hogy a kezdetben csak egyhavi, pár ezer forintos tartozás igen hamar több tízezresre, vagy akár százezresre duzzad. A szolgáltatók tapasztalatai szerint ilyenkor már alig tudják az ügyfelek egy összegben kifizetni a tartozásukat. Tartós késedelem esetén végül nem marad más, mint a kikapcsolás. Júniusi adatok alapján pedig a szolgáltatás kikapcsolása is tízezreket érintő probléma:


a gázt 39 ezer adósnál zárták el, míg a villanyt 26 ezer tartozónál kapcsolták ki."

2014. szept. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!