Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mit lehet tenni,...

Szerintetek mit lehet tenni, hogy a Magyarországon éhező, gyermeküket tanítattni nem tudó emberek sorsa jobbra forduljon?

Figyelt kérdés
Nem nagyon értek a politikához,de úgy érzem egyik párt se tudna megváltást hozni.Igaz,hogy a Jobbikra szavaztam,de valahogy úgy érzem,hogyha ők jutnának hatalomra,ugyanúgy megmaradnának ezek a problémák.Habár a programjuk jó,mégis szerintem a büdös zsidó,büdös cigány elveik érvényesülnének,amiket youtube-on is láthatunk fent.Olyan elszomorító,hogy annyi éhező,szegény gyerek van,akinek esélye sincs kitörni.A sok hajléktalan,akiket embernek sem tekintenek sokan,pedig legtöbbnek diplomája is van meg értelmes emberek,senki sem gondolná róluk.Múltkor is találkoztam egy 16 éves kislánnyal,szegény annyira alultáplált volt,hogy 12-nek néztem,elvesztette 11éve az édesapját.A nyári programa pedig annyi volt,hogy lement egy napra a nagynénjéhez,aki kb 15 km-re lakik tőlük,de olyan vidáman mesélt mégis róla,mintha Csodaországba utazott volna.És az ő helyzete még a jobbak közé tartozik.Az ismerőseim között annyira nincsenek szegények,aki még az is valamennyire,gazdag lenne a mély szegénységben élők között.Én nem panaszkodhatom,szerencsére,de azért messze nem úgy élünk ,mint 5-6éve.Szerintetek ha fellázadna a nép ,mint az ukránoknál az érne valamit?Vagy van valami kevésbé véres megoldás?

2014. júl. 14. 02:10
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Taníttatni*
2014. júl. 14. 02:12
 2/11 anonim ***** válasza:
38%

"sok hajléktalan,akiket embernek sem tekintenek sokan,pedig legtöbbnek diplomája is van"


téged sem az eszedért fizetnek


lázadj hajrá :D

2014. júl. 14. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Pont,hogy amiatt fognak. :D Arra utaltam,hogy manapság mindenki a diplomával van megáldva ,a hajléktalanokra sokan úgy tekintenek,hogy nem dolgoztak,nem tanultak azért jutottak oda,ahova.EGyáltalán nem. De köszönöm a rosszindulatú hozzászólásodat,látom a kérdésre válaszoltál.

"Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt megérdemel.

Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek ülnek egy bölcs és becsületes nép nyakára, akkor a nép azokat a silány fickókat minél hamarabb a pokol fenekére küldi! De ha egy hitvány kormány huzamosan megmarad a helyén, akkor bizonyos, hogy a nemzetben van a hiba. Akkor a nemzet aljas vagy műveletlen."

2014. júl. 14. 02:41
 4/11 anonim ***** válasza:
43%
nekem teljesen mindegy ki van kormányon, 22 éve a rózsadombon lakom :)
2014. júl. 14. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem kellett volna*
2014. júl. 14. 02:43
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

Több vonalon kellene elindulni.

Először is megfelelő tájékoztatásra volna szükség, milyen szociális ellátásokat és szolgáltatásokat vehetnek igénybe, mert meglátásom szerint a rászorulók közel fele igénybe sem veszi azt, amire jogosult (az más, hogy sokan súlyosan visszaélnek vele, most hagyjuk).

EZ egy rövidtávú megoldás.


Hosszútávú megoldás volna a munkahelyteremtés, és az életre felkészítő oktatás. Előbbinél biztonságot adó, életpályára lehetőséget adó munkahelyre/munkahelyekre van szükség, utóbbinál lehetne kevesebb felesleges dolog és kevesebb absztrakció, inkább képesség-készség (de nem az amerikai módi!).

2014. júl. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

12-nek néztem,elvesztette 11éve az édesapját.

És akkor mi van? Hány százan jártak így? Mégis megállják a helyüket!Elsősorban a szülő dolga,felelőssége a gyerekéről gondoskodni nem az államé!Mellesleg a példádban van rokonsága, miért nem azokat "izélgeted"szociális érzékenységre??Nehogy már az adók zöme arra menjen el,hogy felelőtlenül, löknek 5-6 kölyköt és tartsa el az állam.

2014. júl. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ami nem mindegy, emlékezzünk vissza, mikor kezdtek elszegényedni és lecsúszni az emberek tömegesen.


Melyik időszakban kezdték elveszteni a megélhetésüket és az egyre emelkedő lakás fenntartási árakat se tudták már kifizetni a kiszervezésekbe kényszerítések után lecsökkent munkabérekből, már akinek volt egyáltalán munkája.


Ezek a dolgok sok évvel, egy évtizeddel ezelőtt kezdődtek.


Ha azt is figyelembe vesszük, hogy építeni jóval több időbe és munkába kerül, mint ami időbe a korábbi rombolás és elszegényedés került, akkor állíthatjuk, hogy ez leginkább már csak idő kérdése, hogy mindenki emberi módon meg tudjon élni, de ez nem megy egyik 4 éves ciklusról a másikra.


Először is azokat kell valamiképp rávenni a napi rendszeres munkára, akik korábban mindig a 22 vagy 27 ezer forintos munka nélküli segélyt várták és bármilyen munka vállalástól zsigeri szinten irtóztak, inkább kijöttek a segély összegéből, csak nehogy dolgozni kelljen. Könnyebb volt azt mondani, hogy semmilyen munkát nem talál. Aki nagyon akart dolgozni, az valamit mindig tudott, de egyszerűbb otthon ölbe tett kézzel a segélyt várni.


A gyerekeik mit tanultak otthon kicsi koruktól?

Az apa és az anya mindig itthon van, legfeljebb a kocsmába járnak el. A pénzt meg hozza a postás, a csokit meg el lehet hozni a boltból ha nem figyelnek. Ez volt sokáig a minta a felnövekvő nemzedéknek. Megélni huszonezer forintos segélyből.


Most adott egy lehetőség bárkinek, hogy a minimálbér kétszeresét megkaphassa. Igaz, ahhoz reggel fel kell kelni és vállalni, kell, hogy ezzel "teszek is érte valamit".


Aki csak a sült pecsenyét és az ingyen segélyt várja, az soha nem fog tovább jutni ennél.


[link]


.


Ez nem sok, de akkor is a duplája annak, mint

amit korábban munka nélküli segélyként adtak.


.


A jelenlegi közmunka csak ugródeszka ahhoz, hogy megváltoztassa a munkától elszokott emberek hozzá állását, akik már évtizedes távlatban nem tudnak, sokan nem is akarnak dolgozni mert elszoktak tőle. Egyelőre ezt a gondolkodás módot kell megváltoztatni. Ha valaki nem is akar munkát keresni és még közmunkát sem vállalni több mint kétszeres segély összegért, az soha nem jut tovább.

2014. júl. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nyugi haver,

Aki a légkondis fidesz irodában eszi a szarvashúsos szendvicset majd hó végén megkapja a 400E feletti fizut majd itt meggyőz a dolgok ellentétéről.

2014. júl. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért írtam le, mert 2005-ben engem is kiszerveztek a postától bagóért alvállalkozásba. Korábban 550 ft nettó órabérre jött ki mindennel a jövedelmem és utána már óránként csak 350 Ft nettót adtak szabadságok megvonása mellett.


Azután amikor Gyurcsány eladatta Bajnainak a posta palotát töredék áron és a postát arra kényszerítette, hogy az álaluk offshore számlákról építtetett árpád-híd melletti iroda épületet kelltt kibérelniük horribilis áron, hogy vissza menjen bajnaiék pénze, amit kifeizettek az Offshore számlára.


Akkor megszűnt még a Gyurcsányék által lezüllesztett fizetésünk is nagyon sokunknak, mert a kicsi szűk épületbe a dolgozóknak csak töredéke fért el a korábbi dolgozóknak.


Ezután jött a munkanélküliség huszonéves folyamatos postai munka után.


Aztán 2009 novemberében jött a végrehajtó mert már egy ideje nem tudtam már fizetni a megemelt rezsi árakat a huszonezer forintos segélyből. Akkor még a közmunka sem volt, hogy legalább többet kaptam volna kicsivel.

( [link] )


Ez sajnos nem csak velem volt így, hanem nagyon sokunkkal. Azért keletkezett a sok, rengeteg hajléktalan, még Gyurcsányék idején, 2004 után. Akkor csúsztak le az emberek.


Azóta megint van élhető jövedelmem, 120e -hez közel.


Mit lehet tenni ellenük, nehogy megint oda jussunk, mint 2010 előtt?


Soha a hatalom közelébe sem szabad engedni a baloldalt, de ezt a mostani társaságot még kevésbé, akik a koncon marakodnak mint a hiénák. Még maguk között sem tudnak megegyezni semmiben, hogyan tudnának eleget tenni az ország népének akkor. úgy mint 2010 előtt, amikor már mindenki megelégelte és elzavartuk tömegesen a tisztességtelenné vált baloldalt.


.


Hirdetik mindenhol a liberális nézeteket, hogy

"el kell fogadni aki másképp vélekedik",

aztán a hangzatos liberális beszéd mellett betoppan valaki más véleménnyel,

akkor megverik, lágyékon ütik és elhordják mindennek, majd elzavarják.


https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=mW..


Ez a liberalitás?

Vagy ez éppen csak addig tart ez náluk, amíg

az ő véleményüket szajkózza valaki?

Ha bárkinek más a véleménye, már nincs is liberalizmus és szólás szabadság a baloldalon? Igen, ez jellemző rájuk!!!


Ez a baloldal!


Hamisak és még mindig ott hazudnak ahol megszólalnak, azóta is!

2014. júl. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!