Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mit lehet tenni,...

Szerintetek mit lehet tenni, hogy a Magyarországon éhező, gyermeküket tanítattni nem tudó emberek sorsa jobbra forduljon?

Figyelt kérdés
Nem nagyon értek a politikához,de úgy érzem egyik párt se tudna megváltást hozni.Igaz,hogy a Jobbikra szavaztam,de valahogy úgy érzem,hogyha ők jutnának hatalomra,ugyanúgy megmaradnának ezek a problémák.Habár a programjuk jó,mégis szerintem a büdös zsidó,büdös cigány elveik érvényesülnének,amiket youtube-on is láthatunk fent.Olyan elszomorító,hogy annyi éhező,szegény gyerek van,akinek esélye sincs kitörni.A sok hajléktalan,akiket embernek sem tekintenek sokan,pedig legtöbbnek diplomája is van meg értelmes emberek,senki sem gondolná róluk.Múltkor is találkoztam egy 16 éves kislánnyal,szegény annyira alultáplált volt,hogy 12-nek néztem,elvesztette 11éve az édesapját.A nyári programa pedig annyi volt,hogy lement egy napra a nagynénjéhez,aki kb 15 km-re lakik tőlük,de olyan vidáman mesélt mégis róla,mintha Csodaországba utazott volna.És az ő helyzete még a jobbak közé tartozik.Az ismerőseim között annyira nincsenek szegények,aki még az is valamennyire,gazdag lenne a mély szegénységben élők között.Én nem panaszkodhatom,szerencsére,de azért messze nem úgy élünk ,mint 5-6éve.Szerintetek ha fellázadna a nép ,mint az ukránoknál az érne valamit?Vagy van valami kevésbé véres megoldás?

2014. júl. 14. 02:10
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokat, de sokaknak nem adatik meg a felismerés.

Az elszegényedés egy folyamat. Ez pedig gyökeresen behatárolja a mindennapi életminőséget.


Csak az egyén számára szabott stratégiák lehetségesek a felemelkedésre.


1. A kitörés legfontosabb hajtóereje az intelligencia.

2. A lelki szilárdság és erkölcsösség

3. A tanulás.

4. Műveltség.

5. Egészségtudat.


és csak ezek után következik az anyagi jólét megteremtése.


Alapok nélkül minden marad illúzió, ha nincsenek reális célok. Ha nincs életcél csak sodródás van a hétköznapokkal.

2016. szept. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!