Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szokott ezen az"oldalon"olyan...

Szokott ezen az"oldalon"olyan publikálni vagy csak simán mint látogató (nézelődő) van jelen aki háborús bűnös családtagja illetve utóda?

Figyelt kérdés
Vagy pedig ismernek-ismertek olyat a közvetlen környezetetekben? Mert a rendszerváltás óta eltüntek a szemek elől. De biztos vagyok benne hogy közöttünk élnek.
2014. aug. 30. 18:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%

1. A háborús bűnösök többsége már meghalt, a rokonaiknak meg mi köze az egészhez.

2. Miért lettek volna a rendszerváltás előtt szem előtt, egyáltalán mi köze a rendszerváltáshoz a háborús bűnösöknek.

Egyáltalán mi értelme ennek a kérdésnek? Csak nem a Wiesenthal alapítvány tagja vagy, és félsz, hogy elfogy az alapítvány támogatóitól befolyó pénz, mert az egész szervezet okafogyottá válik?

2014. aug. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Már feltettél egy ilyen kérdést. Mi bajod van a háborús bűnösök leszármazottaival?
2014. aug. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

"Mi bajod van a háborús bűnösök leszármazottaival?"


Remélhetőleg a kérdésed viccnek szántad...

2014. aug. 30. 18:45
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Még megvan itthon az NSDAP pártigazolvány, illetve pártjelvény, de a családból senki sem volt sem SS, és a magyar részről sem volt senki sem nyilas tag.


Azért léptek be, mert bizonyos előnyökhöz jutottak.


Katonák viszont voltak a családban, akik harcoltak a világháborúkban.

2014. aug. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Írt már ide olyan, ki büszke volt arra, hogy a nagyapja nyilas volt.

De senki nem felelhet az elődei bűneiért, vagy tetteiért.

2014. aug. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

"Még megvan itthon az NSDAP pártigazolvány, illetve pártjelvény, de a családból senki sem volt sem SS, és a magyar részről sem volt senki sem nyilas tag.


Azért léptek be, mert bizonyos előnyökhöz jutottak.


Katonák viszont voltak a családban, akik harcoltak a világháborúkban."


És ezt ön ilyen nyiltan kijelenti senkitől és semmitől sem zavartatva? Ebben az országban valami 89-ben nagyon elromlott...


Engem az édesapám amikor gyerekként odahaza az asztalterítőre horogkeresztet rajzoltam(mert láttam az óvodábanaz egyik gyerektől)nagyon csúnyán megvert halálra vált arrcal és megfenyegetve hogy ha valaki meglátja őt viszik börtönbe mert én még gyerek vagyok(most is előttem van a jelenet-és az a félelem ami úrrá lett rajtam a horogkereszt kapcsán!)pedig a mi családunkban nagyapa partozánként harcolt tehát semmi közünk sem volt a nácizmushoz csak egyszerűen"bennünk volt"hogy a horogkereszt bűn...! És még a történethez tartozik hogy apám másnap az óvodában bejelentette az esetet és a gyereket kivették az óvodából(ma sem tudom mi lett vele)az apja pedig börtönbe került!


És Ön ma nyiltan nyilatkozik arról hogy az Önök családja...milyen beállítottságú volt.


4-es válaszoló:


Félelmetes...

2014. aug. 30. 18:59
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

6#


A 4. vagyok.


Igazából nem nagyon érdekel, ha valaki elítél miatta.


Miért lenne félelmetes?

2014. aug. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Természetesen 5-öst akartam írni...-bocsánatot kérek.


És mi a félelmetes?


Ez-az 5-ös válasz alábbi"része":


"Írt már ide olyan, ki büszke volt arra, hogy a nagyapja nyilas volt."


A magyar történelem legnagyobb gonosztevői voltak a nyilasok.

2014. aug. 30. 19:06
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező a 4esnek mi köze van ahhoz,hogy mit csinált az egyik felmenője?Vége van a háborúnak,nem a négyes a bűnös.A bűnösöket már elítélték,vagy már meghaltak.
2014. aug. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
94%
Mért kéne bárkinek is szégyelnie magát, azért amit az apja, nagyapja tett? A horogkereszt pedig magában nem gonosz dolog, a budhista vallásban az emberi faj folytonos előrehaladását jelképezi. Természetesen fontos, hogy ne legyen mégegyszer fajüldözés. Amúgy, meg ugyan azt csinálod, mint a nácik, a származása alapján ítélsz meg valakit. Gratulálok, a saját logikád szerint ugyan az vagy, akit elítélsz.
2014. aug. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!