Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért nem a Magyaro...

A magyarok miért nem a Magyarországon készült termékeket részesítik előnyben?

Figyelt kérdés
Csak az árat nézik. Aztán meg ha bezár egy gyár megy a sírás, pedig ha azt a terméket vette volna nem kellett volna a gyárnak bezárnia.
2014. aug. 25. 20:22
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
27%
Sokan lusták, hol lehet magyar L-s tojást kapni 30 forintért, hát sok Pesti piacon is, olcsóbbak a zöldségek gyümölcsök, viszont sokan kényelmesek, megveszik a lédig tescosat ennyi. Szerintem sokszor a kényelem és a nem odafigyelés.
2014. aug. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
48%
Mert a magyar termékek ócskák és drágák...
2014. aug. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
81%

Hú basszus, kösz hogy szóltatok. Vidéken kell venni adó nélküli tojást és ezreket megspórolhatok. Tökmindegy, hogy ezzel nem a magyar gazdaságon segítek, hanem a magánszemélyen aki ÁFA nélkül a kertjében árul.

A logikája már nem jut el eddig a sok okosnak...

2014. aug. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
61%

Állandóan keresem a piacon a magyar banánt, narancsot, kivit, a boltban az Iberico sonkát, feta sajtot, olivát, de sehol nem találom.


Ilyenkor mi a teendő?

Vonatozzak vidékre, és érdeklődjek a házaknál? :-)))

2014. aug. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
63%

# 44

Biztos vagyok benne, hogy akik áfa nélkül árulnak a faluban tojást azok össze tudtak spórolni egy banánültetvényre és jövő évtől le is tudsz menni hozzájuk. Addig meg ne egyél trópusi gyümölcsöt mert nem magyar.

2014. aug. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

44. és 45.

Magyar termékekről volt szó. Egyébként ez az áfa dolog pedig, piacokon és kis falvakban őstermelőktől lehet vásárolni, azok eleve nem áfásak.

2014. aug. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
78%

# 46


Valóban.

Múltkor a piacon árulja a néni a tanyasi tojást. Feltörve egy, látszik milyen sárga, gyönyörű.

Aztán nézem, mind hármas tojás volt. (nagyipari termelésű)

Mondom neki, ez akkor most tanyasi vagy nagyipari? Nekiállt velem veszekedni, h én ne a számot nézzem rajta... :-))))


A piacos áruk nagy része a nagybani piacról származik. oda meg ugyanazokon a csatornákon kerül, mint a Tescoba.

2014. aug. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
0%
Hát én szoktam venni Pick szalámit... nem sűrűn, mert az például szemét. De akinek az a "minőség", az csak egye. :D
2014. aug. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!