Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért nem a Magyaro...

A magyarok miért nem a Magyarországon készült termékeket részesítik előnyben?

Figyelt kérdés
Csak az árat nézik. Aztán meg ha bezár egy gyár megy a sírás, pedig ha azt a terméket vette volna nem kellett volna a gyárnak bezárnia.
2014. aug. 25. 20:22
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
55%
Hogy lehet az, hogy a külföldinek megéri szállítási díjjal is olcsóbban eladni itt a terméket, mint egy magyarnak? A német szalámit a német munkás nem magyar bérrel készíti, mégis ide tudják hozni, és olcsóbb, mint a magyar. Ez hogy lehet? Miért ennyire drágák a magyar termékek, amikor éhbérért dolgoznak a munkások és még szállítani sem kell?
2014. aug. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
55%
Ja és a német szalámi finom, jó minőségű. A múltkor vettem egy magyar szalámit (márkásat), olyan büdös volt, hogy ki kellett dobnom az egész rudat.
2014. aug. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
27%
Ezt hozta neked az Eu 21:22.
2014. aug. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
62%
Hát sajnálom, hogy munka és gyerekek mellett nem tudok még tehenet tartani, sajtot és szalámit is gyártani. :)
2014. aug. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 tetro ***** válasza:
57%

21.28

én a tehenet próbáltam de az alattam lakók kiakadtak állandóan...

2014. aug. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
64%

"Hogy lehet az, hogy a külföldinek megéri szállítási díjjal is olcsóbban eladni itt a terméket, mint egy magyarnak?"


Azt az egyet ne felejtsük el, hogy milyen magas adók vannak itthon!

Ráadásul egy külföldi termelő pl. sokkal fejlettebb mint itthon a legtöbben. Persze vannak "úniós támogatások", de nem hiszem, hogy azon termelők, satöbbi kapták a legtöbbet akikre ráférne a fejlesztés.


Szerintem ezért lehet.

2014. aug. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
51%

A magyar árú nem feltétlen a nyugat miatt rossz. Miért tudnak elfogadható áron a németek jó szalámit készíteni? Miért rosszak még a minőséginek számító gyulai, makói kolbászok is? A németek miért inkább német szalámit vesznek a Pick helyett?

A zöldségek sem biztos, hogy jobbak, ha termelőtől veszed, Az idei évben nem fogsz magyar hagymát, krumplit kapni, mert a sok eső miatt hamar meg fog rohadni.

2014. aug. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
25%

"Hát sajnálom, hogy munka és gyerekek mellett nem tudok még tehenet tartani, sajtot és szalámit is gyártani. :)"


Ez egyedül a te gondod. Mindenki más tud munka mellett is. Akitől a tejet veszem az önkormányzatnál festő, szüleim is dolgoznak, apám egy sertéstelepen, anyám egy varrodában, mégis mindig volt és van itthon legalább 2 disznó és 20 tyúk.

Én egy gyárban három műszakozom mégis meg tudom csinálni a kertet is.

2014. aug. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
53%

"Az idei évben nem fogsz magyar hagymát, krumplit kapni, mert a sok eső miatt hamar meg fog rohadni."


Hát nemtom, nekem hagymám annyi lett mint a szemét és egy sem rohad.

2014. aug. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 tetro ***** válasza:
0%

21.36

azért mert te egy nyertes vagy. az élet nagy nyertese.

2014. aug. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!