Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért nem a Magyaro...

A magyarok miért nem a Magyarországon készült termékeket részesítik előnyben?

Figyelt kérdés
Csak az árat nézik. Aztán meg ha bezár egy gyár megy a sírás, pedig ha azt a terméket vette volna nem kellett volna a gyárnak bezárnia.
2014. aug. 25. 20:22
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
69%
Meg dohányom is annyi lett mint a szemét. Épp a sok eső miatt akkorára nőttek a levelek mint még soha. Még csak felét szedtem le és az egész szín tele lett vele.
2014. aug. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
86%

Én nagyon szívesen vennék Marika nénitől házi tojást 30 forintért, vagy a Bélabától tejet 100 forintért. De nekem nagyon nem érné meg. Mivel kocsim nincs, így vonattal kéne utaznom vidékre, hogy bevásároljak a hazai termékekből. Vonatbérletem sincs, így ha beleszámolom a buszjegyet amivel kimegyek a vasútpályaudvarra, majd a vonatjegyet amivel vidékre utazom, és persze ez az összeg dupla mert vissza is kell jönnöm, akkor nekem a 30 forintos Marika néni féle tojás mindjárt 80 forint lesz, és Bélabá 100 forintos teje is 300 forint lesz. Ezért nekem marad a közelben található Auchan, és ott megveszem a 40 forintost tojást inkább.

Valaki írta, hogy ő fával dolgozik, magyar dolgozókkal.

Én pár éve egy asztalt rendeltem magyar cégtől. Sima egyszerű íróasztal, általános iskolás gyerekemnek. Képeket nézve mutatta a választékot. Kiválasztottam, majd jött az ár összehasonlítás.

Ha pozdorja íróasztal kell akkor 20 ezerrel többe került volna mint amit az Auchanban árultak szintén pozdorja íróasztal.

Ha igazi fából akkor meg olyan árat kért amit sokalltam. Így használtan vettem inkább.

Szóval a legtöbb ember azért nem részesíti előnyben a magyar termékeket, mert nem tudja megfizetni.. ennyi.

2014. aug. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 tetro ***** válasza:
21%

21.40

pontosan hol panaszkodtam és miről?

2014. aug. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
58%
Semmi, csak összekevertelek. Valaki más panaszkodott, hogy csupa szart sóznak rá a boltokban drágán magyar termék cimkével.
2014. aug. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
72%
Én speciel az ár mellett a minőséget is figyelembe veszem, nem veszek meg semmit csak azért, mert olcsó. Ugyanígy nem veszem meg a magyar terméket csak azért, mert magyar, ha egyszer irreálisan túlárazott és még rossz minőségű is, ami sajnos az általam ismert cikkek nagyrészére igaz. Tudom, hogy embertelenül magasak az adók, tudom, hogy kiszívják a vállalkozók vérét, de ettől még tartani kellene egy ésszerű árszintet, vállalható színvonallal együtt, mert annak semmi értelme, hogy silány alapanyagokból, rossz technikával készült árut csomagolunk matyómintába, és eladjuk a sok birkának, akik elhiszik, hogy ami magyar, az csak jó lehet az embernek és a gazdaságnak egyaránt.
2014. aug. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
63%

Csak a magam nevében tudok erről a dologról nyilatkozni.


Lehetőség szerint itthon termelt dolgokat veszek, ha az árában és minőségében is versenyképes a külföldivel.


Azonban úgy gondolom, vacak silány dolgokat nem szabad megvenni, akkor sem, ha az itthon készült. Egyszerűen azért, mert ha a szart el lehet adni azzal, h magyar, akkor soha nem fog javulni a minősége.

2014. aug. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim válasza:
10%
A magyar drágább, mert jobb minőségű. Ezért kiviszik külföldre, és behozzák onnan a vackot, és így a kereskedő pluszban jön ki.
2014. aug. 26. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
5%

"Minden kötekedés nélkül mondom, áruld már el hol kapok igazi magyar terméket háromnegyede áron az import mosléknak?"


Többek közt nálam is. Én háznál libázok meg csirkézek, de szerintem bárki másnál is félár körül megy. Nem a Fidesz zsebét kell Áfákkal tömni oszt akkor nem kerül annyiba, ilyen egyszerű.

2014. aug. 26. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
79%
0 adóbefizetéssel mondjuk nem nehéz versenyezni a többé-kevésbé leadózott import termékkel.
2014. aug. 26. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 BlackSword ***** válasza:
79%
Remélem azzal mindenki tisztában van, aki nem fizeti be az áfát, hogy ez nem csak hogy bűncselekmény, de saját magát is meglopja ezzel közvetett módon...
2014. aug. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!