Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miért nem állítja...

A Fidesz miért nem állítja vissza a nemesi címeket?

Figyelt kérdés
2014. aug. 22. 20:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már állítsuk vissza a jobbágyrendszert is. Mondjuk a közmunkaprogrammal már letették az alapjait.
2014. aug. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
94%

Nemesi származású vagyok, de nem vagyok tagja ennek a politikai holdudvarnak így nem hiszem, hogy sok hasznom lenne belőle.


Az meg szimpla diktatúra, hogyha csak úgy elkezdik a haveroknak osztogatni a nemesi címeket...

2014. aug. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
72%

Hagyjátok már ezeket a hülyeségeket.


Egyezünk ki egy zsidótörvényben!

2014. aug. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
42%
ezért
2014. aug. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
95%
Ha már nem vagy iskolás, az interneten keress utána a magyar történelemnek, azon belül pedig annak, hogy milyen történelmi szerepe volt a nemességnek. Mivel ők adták és szerelték fel általában a katonákat, szinte kivétel nélkül részt vettek a csatákban, birtokaikon termelt áruikat hordták a jobbágyok a piacra, mely jobbágyoknak akár házakat és kis földet is adott, ők hozták létre (az egyház mellett) az iskolákat, kórházakat, templomokat, tudományos intézményeket alapítottak és tartottak fennt, adományaikból jöttek létre a szegényeket segítő intézmények ... szóval lehetne még sorolni a dolgokat. Tulajdonképpen jó lenne, ha a manapság is sokan élnének hasonló "nemes" emberek, akik kötelességüknek éreznék, hogy a vagyonukkal a közjót szolgálják, és csak nem önös érdekből harácsolnák össze a hatalmas vagyont. Vannak ma is mecénások, alapítványokat létrehozók és támogatók, de valójában róluk nem sokat tudunk. A média az ilyet nem tartja hírértékűnek, azt viszont igen, hogy megölték... elgázolta... kirabolta... adót csalt... felgyulladt... meghaltak... stb. A mindenkori nemesség sorai között is voltak szemét emberek, mint manapság, és természetesen manapság is vannak "nemes" lelkű pénzes emberek, mint akkoriban. A nemesség a szívben rejlik, de anno a nemesi cím kötelezett is. Ezért is használjuk a "nemes" szót valami jó dolog jelzőjeként is (lásd nemes bor, nemes cselekedet, stb.)Szóval nem az a fontos, hogy visszaállítja e valamelyik kormány a nemességet, hanem az, hogy van e egyáltalán az országban annyi valóban, a régi értelemben vett nemes szívű gazdag ember, aki ismeri és vállalja még a nemesi kötelességet. Szerintem nincs! Így még ha visszaállítják is (bár ma már bárki használhatja nevében a nemesi címét!- ha jól tudom)csak üres szöveg lenne, pusztán adminisztrációs formula...
2014. aug. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdezőnek nem maga a nemesi cím kell, hanem a vele járó juttatások, megkülömböztetés. Gondolom a neve y-ra végződik (nekem is), így ha vosszaállítják a nemesi címét, nem ugrláltathatná a főnöke/tanára.
2014. aug. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, miért jó embereket születésük alapján megkülönböztetni? Mert, ezzel csak azt érnénk el, hogy jó helyre kell születni és már különb vagy mint más a születésed pillanatában, pedig még semmit nem tettél le az asztalra. Nem mellesleg most is jó helyre kell születni, de legalább a névhasználatból ez nem evidens a kívülállónak.
2014. aug. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
77%

nemesség? minek? emlékezzünk arra, hogy kihasználták az ártatlan embereket, hogy ők elitként feszítsenek? milyen logika lenne benne? így is kezd kialakulna Magyarországon az elitizmus, akkor meg törvényszerű megkülönböztetések lennének, akkor lennének csak egoisták, akiknek a felmenőik évszázadokon át tartották szolgaságban a nép nagy részét. EGYENLŐSÉGET! mindenki megérdemli az egyenlő tiszteletet, akik a munkájukkal hozzátesznek a társadalmi értékteremtéshez. egyáltalán miért kell osztályoknak kialakulni? az emberek biológiailag egyenlőek! képességileg is, ha NINCSENEK ELBUTÍTVA! azért kell hogy osztályharc legye megint?

NEM VAGYOK KOMMUNISTA!!! csak szerintem egyik ember sem felsőbbrendű, mindenkiben van érték!!! a nemesség pedig NEM engedte kibontakozni a magyar népben...

2014. aug. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Mert a Fidesz parasztokból tevődik össze és akkor újra kapálniuk kéne egy gróf földjén.
2014. aug. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Jobbágy származékoknak semmi érdekük, hogy ilyet visszaállításának. Alsócsúti nemes Orsós Viktor herceg kicsit furán hangzana.
2014. aug. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!