Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol rontottuk el?

Hol rontottuk el?

Figyelt kérdés
Hol rontottuk el, miért lett ilyen a társadalmunk? Állandóan másban keressük a hibát, buta összeesküvés-elméletekben hiszünk, nem programokra, hanem üres jelszavakra szavazunk, a politikában csak a sárdobálás megy, értelmes gondolatok nem hangzanak el.

2014. aug. 20. 12:17
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem kb 2010-ben szavazáskor. Volt 40 év, de nem kommunizmus hanem szocializmus! De lassan ez a 4 év felér azzal a 40-nel. Ahogy a 17-est olvasom ez a 4 év is mély nyomokat hagyott. Legalábbis egyes emberek agyában!
2014. aug. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
0%

"de nem kommunizmus hanem szocializmus!"


Nem mindegy minek hívták?


"Ahogy a 17-est olvasom ez a 4 év is mély nyomokat hagyott. Legalábbis egyes emberek agyában!"


Úgy látom benned is igencsak mély nyomokat hagyott negatív értelemben, meg is látszik a semmitmondó hülyeségeiden.

Ráadásul inkább hallgattál volna bölcsebb maradtál, mert 25 év óta egyre lejjebb csúszunk (ha nem veszem bele az imádott 40 évedet).


(Apropó hová lett a másik válaszom, amíg a "büdös magyarkodós" proli böffentése bentmaradt?)

2014. aug. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
51%

tegnap 22:18 (utolsó)

Egyetlen jó mondatod volt: ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna. Persze csak látszatra, de az is több, mint a semmi.

2014. aug. 22. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Úgy látom a prolik összegyűltek! :D


Ha nem tudjátok megcáfolni amit írtam akkor minek írtok?

2014. aug. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 homo ludensz ***** válasza:
1957.május elsején én 14 éves voltam és emlékeim vannak az akkori időkről már amit én átéltem.Nem valami érdekesek csak olyanok amit egy 14 éves srác átél. Arra viszont roppant kíváncsi vagyok hogy azt itt vélemény sőt ítéletet mondók közül ki és hogyan élte át ezt az időszakot. Bp. egyik peremkerületében éltem én meg és azok véleményére lennék vevő aki eseménydúsabban élték át mivel ők lennének morálisan is véleményezni történéseket,döntéseket. Várom a válaszokat.
2014. aug. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Igen, és olyanok is vannak, akik átélték azt az időszakot, amikor születtél. Én meg az ő véleményükre lennék kíváncsi!
2014. aug. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

(az 1957-ező válaszoló voltam)


Én még nem éltem akkor, úgyhogy én is kíváncsian várom az idősek válaszát. De családtól, rokonoktól azért van egy képem azokról az időkről, sokat beszélgettünk róla otthon. Tudom, hogy egész más megélni valamit, és hallani róla, de egyvalamiben azért biztos vagyok: az akkori emberek semmiért sem hibáztathatók.


Azt gondolom (és örülök, hogy vannak itt, akik egyetértenek velem), hogy akkor nagyon sok minden elment a magyar társadalomban, amit a mai napig sem sikerült pótolni. Sok embernek egy rossz döntése, vagy nem is döntése, inkább éppen egy halk nem-döntése volt az, ami legitimálta a Kádár-rendszert. Tele van a magyar történelem rossz döntésekkel, ez is egy volt közülük. És valószínűleg én magam, és a maiak közül legtöbben ugyanezt tettük volna megannyi gyász, vérontás és rombolás után. Ne felejtsük el azt sem, hogy volt a dologban egy erős külső antiszelekció is, aki esetleg máshogy döntött, és nem akart lefeküdni a rendszernek, azt rövid úton likvidálták.

Szóval kedves idősek, várjuk a véleményüket, de tudják, hogy én nem akartam senkit személyesen felelőssé tenni, végképp nem hazaárulózni. Ez egy olyan történelmi hagyaték, mint Mohács vagy Trianon – lehet felelősöket keresni, de nem érdemes. Valószínűleg úgysem nagyon alakulhattak volna másképp a dolgok.

(Egyébként sajnos a mai társadalmunk is tömegesen hozza a rossz döntéseket, elég csak a demográfiai viszonyokra vagy a környezetszennyezésre gondolni, amik miatt meg majd a mi unokáink fognak haragudni – remélem, ők is hasonlóan megértően viszonyulnak majd hozzánk.)

2014. aug. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 homo ludensz ***** válasza:
Okt.23. mindenkit váratlanul érintett 24.én reggel apám visszajött hogy nem járnak a buszok. Dél körül még nem hozták meg a kenyeret a közértbe. 3 gyerek és két felnőtt nézegetett hogy mit is lehetne enni.Délután odaálltunk sorba a pék elé de iszonyúan sokan álltak. A pékség(állami) tétovázott hogy süssön e vagy sem. Némán álltunk és nem volt pánikhangulat. Arra határozottan emlékszem hogy honvéd sorkatonák jöttek a pár kilométerre lévő laktanyából és leültek ott a járdaszélre. Némán ültek szó nélkül. Kijött valaki a pékségből talán már sütöttek és a kétkilós kenyeret szaggatta úgy etette a katonákat. Senki nem szólt, sem jót sem rosszat. A belvárosból morajlás szerű dörgés hallatszott,gondolom a tankágyúk hangja. Kenyér nekünk nem jutott s így hazamentünk anyám csinált pirított grízt a rádió szólt de csak zene volt benne. Lefeküdtünk mivel hajnali kettőkor ébresztő és indulás egy másik pékség becserkészésére. Az iskolában nem volt tanítás....ezek maradtak egy akkori külvárosi gyerek emlékezetében. Enni kellett ezért a szüleink elsősorban ezt szorgalmazták és az általuk legvédettebb vélt szobába csináltak fekvőhelyet. Szóval egybe kovácsolt bennünket a "nem tudom holnap mi lesz".
2014. aug. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
OK. Most egy olyan valaki, aki átélte a Horthy korszakot. Legyünk igazságosak!
2014. aug. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

A hazai közvélemény régóta érzi magát külső hatalmak áldozatának: az ország bajaiért mindenki felelősebb, mint az itt élők saját maguk. Az emberek meggyőződése, hogy a magyarok különleges tehetségük okán többet érdemelnének. A külvilág nem érti, elnyomja, kihasználja az ismételten a saját törvényei szerint boldogulni kívánó nemzetet. Az állampolgárok többsége egyéni tapasztalatai alapján nem hisz a piachoz való innovatív alkalmazkodással vagy a munkával és takarékoskodással történő felemelkedésben. A rombolva teremtő kapitalizmus működésmódját nem érti, és nem is nagyon kívánja megérteni. Határozottan úgy gondolja, a rendszerváltással csupán a függőség mechanizmusai változtak, a kizsákmányolás mértéke valójában emelkedett. Magyarországon a békés gazdasági fejlődés és a sajátos felemás kispolgárosodás aranykora a Kádár-korszak emlékéhez kötődik. Sokaknak ezért mindmáig mindennek a mércéje és a mintája az akkori felemelkedés tapasztalata. A közvélemény jelentős része továbbra is csupán a személyes részvétellel működő kis magántulajdont fogadja el igazán legitimnek. A piaci kapitalizmushoz inkább a csalódását fűzi.


Még csak egy generáció nőtt fel, akik még tanulják a politikát. Akik most a politika irányítói, független melyik párt, még a szocializmus emlőin nőttek fel. Olyanok mint a kiéhezett ember. Harácsolni falni akar.

2014. okt. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!