Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol rontottuk el?

Hol rontottuk el?

Figyelt kérdés
Hol rontottuk el, miért lett ilyen a társadalmunk? Állandóan másban keressük a hibát, buta összeesküvés-elméletekben hiszünk, nem programokra, hanem üres jelszavakra szavazunk, a politikában csak a sárdobálás megy, értelmes gondolatok nem hangzanak el.

2014. aug. 20. 12:17
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
35%

Ott, amikor elhagytátok a hazátokat és idejöttetek magyarországra.


"Állandóan másban keressük a hibát, buta összeesküvés-elméletekben hiszünk"


Csakhogy ez nem a megmaradt félmillió magyarra igaz, hanem arra a 9 millió emberre, akik pluszban itt élik le az életüket a magyarok hazájában.

2014. aug. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Erről beszéltem, nem is tartasz engem magyarnak, csak mert van egy elég kemény véleményem a társadalmunkról. Közlöm veled, hogy minden felmenőm magyar.
2014. aug. 20. 12:29
 3/30 anonim ***** válasza:
70%

"Közlöm veled, hogy minden felmenőm magyar."


Jajj dehogyis vagy magyar. Te is egy utolsó senki vagy, mint mindenki más.


Az igazi magyar aki jobbikos, óránként 3x ordítja agymosottan, hogy szebbjövőtadjonazisten, ezenkívül árpádsávos-csíkos zászlóval járkál, és köp mindenre.

Na ők az igazi magyarok. Mi meg valami betolakodó senkik :)


IRÓNIA OFF.

2014. aug. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
54%
Ott hogy a nyugatot majmoljuk mindíg és egy gyereknek Amerika az álmai netovábbja. Nem tud különbséget tenni egy film és a valóság között. Ott hogy a fiatalok egy jelentős részének fontosabb 3 havonta telefont cserélni mint hogy arra törekedjen hogy saját otthont teremtsen magának. És sorolhatnám.
2014. aug. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
82%

" mint hogy arra törekedjen hogy saját otthont teremtsen magának. És sorolhatnám."


Szabad megkérdeznem, hogy mégis miből tenné?

Saját példa: Nettó 140-et keresek, ebből 60 az albi és 30 a rezsi átlagban. (Télen több, de nyáron félreteszek rá, akkor kevesebb.) Maradt 50 ezer és még nem vettem se kaját se semmit, de még egy cipőm sem szakadt el, hogy véletlenül újat vegyek... Ha hó végén marad 10-20 ezer, akkor már ujjongani kell, "jujjdejó".

Mégis mi a faxból legyen saját lakásom?

Tudom, takarékosság. Amikor marad, és nincs vészhelyzet teszek félre. Van LTP ismerem, havi 20-ast kellene beletenni, hogy az állami támogatás meglegyen, de azzal is 3 év alatt elérem, hogy közel 800e-m legyen ami mellé kapok kedvezményes lakáshitelt kicsit kevesebb mint 3 millió összegben (Hitel+saját megtakarírás). Mi a faxt kezdjek 3 millióval? Nos?


Tudom sokkal egyszerűbb köpni egy nagyot a fiatalokra, igaz én senkit nem láttam még 3 havonta telefont cserélni, de azért gondolkodni sem árt néha, még ha kicsit fáj is azzal a vákuummal ami az agyad helyén van :(

2014. aug. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
78%

Tudom, hogy elsőre hülyeségnek hangzik, de véleményem szerint 1957. május 1-jén rontottuk el, amikor a csend és a béke érdekében lefeküdtünk egy hazug rendszernek.

Nem akarok túl szigorú lenni az akkori emberekkel, teljesen érthető, hogy az évtizedes vérontás után a biztos munkahely, lakás, viszonylagos jólét kecsegtető dolog volt, ami miatt nem volt nagy ár a lelkiismeretük és a szabadságuk sem.

Ma már látjuk, hogy nagy ár volt. Fizetjük is vissza kamatostul.

2014. aug. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

5: Nem akarok kötözködni és okoskodni, sőt egyet is értek veled. De ha ilyen keveset keresel, miért bérelsz egymagadnak lakást? Ha negyed magaddal laknál, vagy akár csak másodmagaddal, máris jóval kevesebbe kerülhetne az albérlet és a rezsi, mint így.


Én is negyedmagammal laktam (60k volt nálunk is a bérleti díj) és a leghidegebb hónapokban is úgy 30k körül megúsztam cakkpakk az egészet.


Havi szinten max 70k költöttem úgy, hogy nem spóroltam szinte semmin (de persze ruházatra nem költöttem semennyit).

2014. aug. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ott van a hiba, hogy Magyarországon nem tudott a rendszerváltás után kialakulni egy színvonalas politikai kultúra. A szabadságot nem becsültük meg igazán, és el is veszítettük. Megint egypártrendszer alakult ki, mégha látszólag sok párt is működik.

Ha az emberek igazán értékelnék a demokráciát, elmennének szavazni, érdeklődnének a közügyek iránt, és nem a politikai reklámok, hanem a valós tények, és rövid-, közép- és hosszútávú érdekük, alapján döntenének.

Ilyen esetben egy pártnak kevésbé lenne érdeke hamis választási ígéreteket tenni, mert hitelüket vesztenék.

2014. aug. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
8%
5-ÖS hihetetlen de igen is cserélgetik egyesek a telót 3 havonta. Sok kolegám munkás szállón lakik egyedül vagy párban és hó végén egy forintjuk nincs a 130-140-ből. Pedig a szállóra 1500 forintot von le a cég egy hónapra. Kettejükre nem elég a 240 -280 ezer 1 hónapig pedig rezsit nem fizetnek fél hónapot a cégnél étkeznek ingyen. Én pl ilyenekre gondoltam. Meg van aki már 5 éve ott van és annyit spórolt hogy lassan tud venni valami kisebb lakást vagy házat természetesen nem Pesten.
2014. aug. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
6%
És bele törődhetnél ha valaki más véleményen van mint te nem kell mindjárt vákumagyúzni a másikat mert ez orjási bunkóságra vall, nem is csoda ha nem jutsz így semmire.
2014. aug. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!