Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Na ennek már hisztek?

Na ennek már hisztek?

Figyelt kérdés

Azt írta régebben egy fideszes kommentelő, hogy az eurostat-nak kell hinni, mert az igazat ír.


[link]


Ez elvileg azon a statisztikán íródott.


Kérdezem én. Biztos ez, hogy MÉG MINDIG a gyurcsány hibája? 5 év telt el lassan. És én azért hiszem el, mert én pont benne élek ebben a helyzetben. Akinek nem tiszta, arról beszélek, hogy én nem pesti vagyok. Általában azok bérkommentelnek a fidesz mellett, akiknek zsíros és stabil általában állami munkahelyük van, és valamelyik észak nyugati nagyvárosban élnek, vagy pesten. Ezek az emberek nem is tudják elképzelni, hogy mi megy délen és keleten.

Az emberek nem szórakozásból panaszkodnak ám....



Tessék megnézni a településenkénti gdp termelést.. Bár az se mond sokat, mert a gdp-től nem fog nőni a fizetés, csak azt mutatja, hogy hatékonyabban dolgoznak a mostani dolgozók, de attól még nem fizetnek nekik többet.


2014. aug. 18. 12:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%

Kedves kérdező a hit nem aszerint alakul, hogy ki mit olvas. A hit egy bonyolult érzelmi kérdés, ott kevés esetben hatásosak az érvek. Tehát az ilyenfajta bizonyítékok csak éppen a "nem hívők" számára mondanak valamit.

Nem gondolom, hogy képes volnál olyan "hír" közlésére, amellyel éppen e tömegek hitét rengeted meg. Én például éppen ezért nem is vállalkozom ilyenre.

Ha az ébredők számát szeretnéd gyarapítani, akkor számukra kivitelezhető reális lehetőséget kellene nekik adnod, amellyel lényegesen javíthatnak a helyzetükön. De hát ilyen kivitelezhető lehetőség nincs. A demagógia és populizmus egy bizonyos szint után már sokkal hatékonyabb, mint a "bizonyítékok".

2014. aug. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
66%

Tudod, akinek eddig is volt összehasonlítási alapja, az pontosan látja hogy mennyire leszakadunk gazdaságilag, mentálisan és erkölcsileg is.

Aki abból indul ki, hogy a pirosfehérződre mázolt maszlag a világ legjobb dolga, és ez az egyetlen gazdaság, kultúra és társadalom amit ismer, annak mondhatsz bármit is, úgysem lehet velük érvelni.

2014. aug. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Sün!! ***** válasza:
67%

Kedves Kérdező! Igazából nem kell ahhoz statisztika, hogy néhány dolgot világosan lássunk. Volt egy gazdasági válság, volt egy Medgyes osztogatás és volt egy Gyurcsány garázdálkodás, amikor saját bevallása szerint sem csináltak semmit a lopáson kívül. Bajnai egyszerű intézkedéseket hozott, ráhúzták a "kívülről jött szakértő" maszlagot, mert ha ezt mszp alatt Gyurcsány csinálja meg, akkor ma az Mszp, mint párt, elképzelhető, hogy nem lenne már politikai tényező (bár azért jórészt ezeknek a folyamatoknak is betudhatóan halad errefelé).


A fidesz 12 év alatt sem fogja tudni azt a lemaradást, amelyet ezek alatt az elfuserált évek alatt összehozott az ország. Akkor sem fogja tudni, ha egyébként elfogadhatóan kormányoz. Az mszp egy gazdaságilag nézve virágzó időszakban kormányzott egy ciklust és a másodikban sem egy lerohadt világgazdasággal kellett szembenéznie. A válságot nyilván nem ők okozták, de annyira elmélyítették, hogy hatásait még ma is érezzük.


Aki úgy gondolja, hogy a fidesznek 4 év alatt illett volna nemhogy 0 ra visszahozni az országot, hanem szinte "meg nem történtté" tennie az "elmúltnyócévet", az komolyan mondom, nem tudom, hogy hogyan képes ekkora intelligenciával életben maradni. Amennyiben ez így lett volna, akkor ma nem 2/3-a lenne a fidesznek, hanem 1-2 5%-os pártocskát kivéve nem is lenne más a parlamentben.

2014. aug. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Koplárovics Béci ***** válasza:
71%
Én minimum nem élek rosszabbul, mint 1-2-4-5-10 éve. Sokkal jobban sem. Nem vagyok se tagja se támogatója egyik pártnak sem, mégcsak közöm sincs politikához, politikushoz. Nem vagyok gazdag, a semmitmondó átlagbér alatt keresek. Egyszerűen értelmes, gondolkodó, dolgozó állampolgár vagyok. Amit elértem, azt saját erőből értem el, saját tudásból, saját szorgalomból. Magamból kiindulva nem az országgal, nem annak vezetésével van a legnagyobb baj, hanem az emberekkel. Amíg az emberek gondolkodása nem változik egy jelentőset, addig lehet itt akármilyen kormány, semmi sem fog történni.
2014. aug. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Olvasd csak el mit írtam fentebb. Erre nincs versenyszférában munka, csak közmunka. Költözéshez meg megint pénz kell. Hidd el, hogy az emberek többsége tenne a szegénysége ellen, de nincs lehetősége. És ezek az emberek nem tanulatlanok, érettségi mindnek megvan és szakmájuk is van. Ha valamelyiket felveszik, 90% minimálbérre. Azzal meg megint nem jutottunk előrébb.
2014. aug. 18. 13:57
 6/22 anonim ***** válasza:
58%

Mi kijelenthetem, hogy rosszabbul élünk mint 5 éve. Régebben minden probléma nélkül tudtuk fizetni a számlákat/hiteleket, most már problémát okoz és ahogy telik az idő és húzzák a devizahiteles mézesmadzagot is, egyre nehezebben megy.


Ami minket érzékenyen érintett az az egykulcsos adó, áfaemelés és adókedvezmény eltörlése. Ha ezeket nem lépik meg, valszeg most nem lenne akkora a gond, mint amekkora.


Egyébként a probléma az, hogy annyit lopnak (pofátlanul), amit az ország gazdasága már nem bír el. Ráadásul miért van az, hogy egyes politikusok és állami cégvezetők többet keresnek (még hivatalosan is), mint az azonos pozícióban dolgozó nyugatiak?


[link]


Van itt olyan a listán aki többet keres jóval, mint például David Cameron. Azért ez nevetséges nem?

2014. aug. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Sün!! ***** válasza:
35%
Egy valamit kell megérteni. Magyarországon van egy adott helyzet. A "nincs lehetőség" ez egy értelmetlen fogalom. Nem szabad azt hinni, hogy egy nyugati országban nincsen egy olyan szeglet sem, ahol semmi munka nincs. Mindenhol vannak ilyen területek. Magyarország bár kisebb, nálunk is van, ahol egyszerűen nem éri meg termelni, szolgáltatni és jóformán semmire sem éri meg vállalkozni. Veszteségesen meg nyilván senki nem fog semmit működtetni. Nem véletlen van az, hogy Budapesten és a városok agglomerációjába összpontosul a lakosság. EZ VAN! Lehet keseregni, attól még NEM LESZ változás. Ez nem a kormány hibája. A társadalom és a gazdaság így szerveződik. Aki helyben nem él meg, annak bizony költöznie kell. Az állam által dobott mentőövtől pedig nem kell azt várni, hogy annyi pénzt ad, hogy megélj belőle. Az nem igazságos azokkal szemben, akik megdolgoznak a pénzért. Nyilván éhen halni senkit nem hagy az állam, de erre alapozni nagy pofátlanság a dolgozó rétegekkel szemben. Ismeretes a ....... kérdés, na ott ez történik, ez pedig robbanni fog. Tudom, hogy ez most kicsit hidegen és embertelenül hangzott. Viszont mégiscsak ez a valóság. Tudom azt is, hogy nehéz. És sok ember elkeseredett. Nincs más út, költözni kell. Ennyi. Nincs más lehetőség. (csak az önellátás, ami manapság már nem olyan egyszerű ám).
2014. aug. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
72%

Igen az az a statisztika, ahol a skótok és az észak norvégok, svédek, spanyolok, görögök hasonló körülmények között élnek, mint a románok.

Nem véletlen, hogy a 444 nem írt semmit se a számítási módszertanról. Illetve valamiért közvetlen linket se merte berakni, nyilván feltűnt volna, hogy ez csak az országon belüli arányokról szól!

[link]


A legjobb, hogy a legfrissebb adatok még ki se jöttek teljesen. pl pont a román, bolgár adatok nincsenek is benne, csak a tavalyi.

2014. aug. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

7-es: DE, a kormány tehet róla, mert pl az autópályát is északra épít, nem pedig keresztirányú m9-et. Ahol nincs infrastruktúra ott nincs munkahely se. A munkahely oda megy, ahova olcsón eljut, nem adóztatják szét, és talál munkaerőt. Munkaerő van, a többi meg nem miattunk van.


Rengeteg másik eszközzel is lehet felzárkóztatni a többi területet.


Azzal meg ne gyere, hogy máshol is van ilyen szeglet. Bazz, szeglet???????????? Pest kivételével jóformán minimálbéres réteg van az egész országban, már ha talál munkát egyáltalán.


Láttad már a medián bért? Nem véletlen nem meri a ksh kiadni, mert páran elcsodálkoznának...

2014. aug. 18. 14:20
 10/22 anonim ***** válasza:

"A szegénységi küszöb (lásd az 1. ábrán is) a nemzeti medián ekvivalens rendelkezésre álló jövedelem 60 %-a. Az országok között a megélhetési költségekben fennálló különbségek figyelembevétele céljából gyakran vásárlóerő-egységben (PPS) fejezik ki. A szegénységi küszöb 2010-ben jelentős eltéréseket mutatott az uniós tagállamok körében, értéke 2 122 PPS (Románia) és 3 528 PPS (Bulgária), illetve 11 000–12 000 PPS (Hollandia, Ciprus és Ausztria) között alakult, a csúcsértéket (16 049 PPS) pedig Luxemburgban érte el. Viszonylag magas szegénységi küszöbbel rendelkezett Norvégia és Svájc is (több mint 13 000 PPS mindkét országban)."


forrás: [link]


Gyurcsány alatt is 32% közül volt ez a mutató. Utóbbi években a középosztály leszegényedett eladósodott ezért tudott csökkenni minimálisan szegénységi ráta. Átlag keresett évekig alig változott, így az átlag keresett 60% évről évre egyre többen érték el.

Ez változott 2013ban, amikor az egykulcsos adóval újra nőtt az átlag keresett és újra kiesett pár százalék a 60% kalapból.

2014. aug. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!