Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lett betiltva az árpádsáv?

Miért lett betiltva az árpádsáv?

Figyelt kérdés
Úgy értem, tudom a történelmi hátteret és a világháborúban történteket, de az egy néhány éves epizód volt egy több évszázados jelkép életében. Csak én érzem úgy, hogy betiltás helyett inkább ápolni kéne, hogy lemossák róla a 1944-45-ben történteket?
2010. jan. 14. 10:48
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
22%

nálunk is ott van a parlamentben az árpádsávos a történelmi zászlók között, azért itthon sem hőbörög senki.


A baj csak akkor van, amikor kiveszed a helyéről, és azzal kezdesz el járkálni, mert így viszont önmagában, gyűjtőzászlóként Magyarországon az elmúlt néhány száz évben csak a nyilasok használták (és persze, nem 5 hanem 4 csík, de ne szórakozzunk már, egyértelmű a párhuzam, másra nincs is, hiszen másra nem használták)

2010. jan. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
43%

miért be van tiltva?Röhej.

Egyébként az árpádházi magyar zászló piros,ezüst volt.

A zöld 1848-ban jött bele a franciák majmolása nyomán.Nekem pl ezért tetszik jobban az árpádházi.Nem bírom a franciákat.

Viszont egyiket sem lengettem.Nem szokásom késztetést érezni rá.

2010. jan. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
56%

"betiltás helyett inkább ápolni kéne, hogy lemossák róla a 1944-45-ben történteket"


Elég szégyen gyalázat, hogy nemzeti érzelmű ember létedre te is bedőlsz a zsidó mesegyárosoknak, akik a mai napig mocskolják Szálasit és a nyilasokat, alaptalanul.

2010. jan. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem az a baj az Árpád-sávos zászlóval, a Nagy-Magyarország térképpel, meg a sassal a karddal h bunkó Skinheadek örjöngenek vele, akik ki vannak éhezve az agresszivitásra, és, korlátoltak amikor más nemzetű ember itt megjelenik. Egy külföldi nemcsak az ellenségünk, hanem a barátunk is lehet, az is emberből van.

Szóval az a baj ezekkel a jelképekkel h rossz érzés társul az emberben mert ha a jeljépekre gondolok akkor mindig ezek az agresszív emberek jutnak róla eszembe, nem a Haza. Amugy persze tudom miket jelentenek, és értékelem is a jelképeinket!

2010. jan. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

15: 25


Tökmindegy, hogy piros-ezüst, vagy piros-fehér mert aki akarja, az úgyis ugyanazt látja benne, és ez a baj.


Utolsónak: nem dőlök be Szállasi mocskolásának, egyszerűen mocsok dolognak tartják a 44-45-ös eseményeket, ezért kéne tisztázni, megmagyarázni, beszélni róla, hogy ne leygen köd. Bár ez hiú ábránd.

2010. jan. 14. 20:47
 26/35 A kérdező kommentje:
Bocs, azt hogy az "utolsónak" 17:29-nek szántam, nem neked 20: 47 :-)))
2010. jan. 14. 20:49
 27/35 anonim ***** válasza:
19%

12:47

Inkább hallgattál volna. A 11:13-as válaszod pont olyan szenvtelen és nagyarcú, mintha valamelyik minisztériumi vízfejű dörögte volna le odafenről. Csodálod, ha a kérdés feltevője leszólt érte?

2010. jan. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
19%

17:29

Szerintem nem dől be, nem úgy értette.

2010. jan. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
19%

21:19


Hülyegyerek, elolvastad annak a válaszomnak az előzményeit? Ha nem, akkor mit okoskodsz?

2010. jan. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
22%

Ne is dőljetek be, a fele nem igaz annak, amiket Szálasiékről összehordtak.


Amúgy én is azt mondom, hogy az árpádsávos zászlót a hungaristák használják, mások inkább ne! Persze nem tilthatom én meg másoknak, nem is erről van szó, de ezt a zászlót a 20. századi köztudtatba Szálasiék és a nyilaskersztesek hozták be!


Azért most meg elég vicces, hogy egy Horthy megemlékezésen Árpád-sávos zászlók lengenek, amikor Horthyék nem használták azt, és Szálasiékat is üldözték.

2010. jan. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!