Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lett betiltva az árpádsáv?

Miért lett betiltva az árpádsáv?

Figyelt kérdés
Úgy értem, tudom a történelmi hátteret és a világháborúban történteket, de az egy néhány éves epizód volt egy több évszázados jelkép életében. Csak én érzem úgy, hogy betiltás helyett inkább ápolni kéne, hogy lemossák róla a 1944-45-ben történteket?
2010. jan. 14. 10:48
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

Én is úgy tudom, hogy nem a négy folyó.

Egyébként azzal én sem értek egyet, hogy egy párt, vagy csoportosulás kisajátítson ilyesmit, a gárda az árpádsávot, vayy a fidesz a kokárdát. Ez szerintem sem eldfogadható dolog.

2010. jan. 14. 11:59
 12/35 nyugtalan ***** válasza:
66%

A svasztika még a mai napig benne van a finn címerben, zászlóban...ők nem hagyták magukat, hogy bárki is belepofázzon a jelképeikbe. Hiába használták a nácik is. De nálunk mindenen pont fordítva van.

Én nem fogom magyarázni a különbséget a nyilas és az Árpád-sávos zászló közt, az értelmesebbikje tudja magától is, nem hagyja magát befolyásolni.

A piros-fehér-zöld a "második" magyar zászló, úgymond köztársasági. Akinek az ősi zászló a szívéhez közelebbi, az már nehogy rögtön megkapja neonáci bélyeget az Istenért!



("nyugtalan")

2010. jan. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
48%

"Én nem fogom magyarázni a különbséget a nyilas és az Árpád-sávos zászló közt, az értelmesebbikje tudja magától is, nem hagyja magát befolyásolni."


csak halkan kérdezem... az az "értelmesebbje", aki lengeti? vagy esetleg ott is van olyan, aki nem tudja? mert akkor azért az ciki az értelmesebbjének is. vagy nem?

2010. jan. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
42%

"A svasztika még a mai napig benne van a finn címerben, zászlóban..."


Lehet, hogy én vagyok, vak, az is lehet, hogy nem vagyok eléggé NSDAP szimpatizáns ahhoz, hogy észrevegyem, de felvilágosítanál róla, hogy ebben hol van horogkereszt?

Finnország címere:

[link]

Finnország zászlaja:

[link]

2010. jan. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
49%

Utolsó kommentelő, én is ezt akartam kérdezni:)

Az árpádsávot az emberek a használói miatt nem nézik jó szemmel. Gondolom jobbikos vagy a kérdésed miatt, ezért megkérdezem, hogy mit gondolsz, ha meglátsz egy vörös csillagot? Na az emberek nagyrésze ugyanezt gondolja mostmár pepitában az árpádsávos zászlóra nézéskor.

2010. jan. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
31%

"11:13, nem tárgytalan az árpádsáv."


A _kérdésed_ tárgytalan, mivel az árpádsáv nincs betiltva, okosticián.

2010. jan. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
41%
11:09-ben az igazság.
2010. jan. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
43%
12:47-es! Nem hiszem, hogy egy kérdés miatt gúnyolódni kell valakivel. Ezt olyan emberként mondom, aki ellenzi a jobbikot.
2010. jan. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 nyugtalan ***** válasza:
72%

"The swastika designed by Gallen-Kallela swastika still adorns the Finnish presidential flag."


[link]



Bocs mindenkitől, rosszul fogalmaztam...az elnöki zászlón van svasztika /ha jól értem/, ami persze hivatalos zászló.



Attól még a lényegen nem változtat, a finnek nem hőbölögnek rajta. Ellentétben nálunk az Árpád-sávos zászlót égetnék egyesek...



("nyugtalan")

2010. jan. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
39%
ja, csak ez éppen egy 1918-ban elfogadott zászló, azaz elöbb létezett, minthogy a nácik kisajátították maguknak...
2010. jan. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!