Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted egy kulcsos szja...

Szerinted egy kulcsos szja vagy több kulcsos?

Figyelt kérdés

ha több kulcsost támogatnál irnál értékeket és összegeket mitől mennyit vonnanak le.

Esetleg egy orszagot ahol hasonló van érvényben.


Egykulcsosnál is mehet ugyanez.


2014. júl. 23. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Több kulcsos. Vannak nyugati országok, ahol a legnagyobb jövedelmek 60 %- os adót fizetnek.

A sávokat a többi országban levő, saját gazdaságunkhoz megfelelően kellene alakítani.

2014. júl. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Én 500 ezer/hó -nál húznám meg a határt,felette 25%-os kulcsot vezetnék be az 500 ezer feletti részre.Aztán 1 milliónál még egy kulcsot egy 30-35% vezetnék be az 1 millió feletti részre.

A magyar

2014. júl. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem egy. A tobb kulcs, csak papiron adoztatja durvabban a "gazdagokat", mert valojaban akik igazan gazdagok azok nem berbol/fizetesbol elnek, hanem cegbol, tokejovedelembol, osztalekbol, ezek ki tudnak bujni alola, a vege meg mindig az hogy a kozeposztaly szivja meg.


Szerintem eleg az, hogy amennyivel tobbet keres, annyival tobbet is adozik, nem kell meg ennel is igazsagtalanabbnak lenni.


A fogyasztast kell nezni amugy, emrt az se mindegy hogy ekres egy felsovezeto mondjuk 500ezret de eltartja belole az egesz csaladjat, idos szuleit, stb es a legnagyobb resze alapveto szuksegleti cikkekre megy el, vagy keres valaki 250ezret, amibol egyedul el, es joreszt luxusra kolti. Ezeket igen nehez differencialni, eppezert ahol tobbkulcsos adorendszer van, ott altalaban valamifele csaldi adozassal kombinaljak, es a vege az hogy baromi bonyolult lesz.

2014. júl. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Magyarországon mindegy. Amíg az adóelkerülés ennyire divat, addig mindegy az adó mértéke, aki csal, így is úgy is elcsalja.
2014. júl. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 MolotovPunk ***** válasza:
34%

Figyelembe véve az elmúlt éveket,azt meg lehet állapítani,hogy az egykulcsos adórendszer rengeteg kárt okozott az országnak.Főleg a magyar szegény rétegnek...

Tehát egyértelmű,hogy én a több kulcsos adórendszer mellett lennék.

A gazdag az fizessen csak többet...

2014. júl. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

"A gazdag az fizessen csak többet..."


Most is többet fizet egy gazdag, kedves tudatlan proli barátom! Miért fizessenek még többet? Csak hogy te meg tudd venni a napi 2 sört magadnak, mi? Valamit tegyél le az asztalra, mielőtt magas pénzeket akarsz. Ha nem vitted semmire, ezért keveset keresel, azzal hadd ne a gazdagabb szívjon már, aki tett azért, hogy jól keressen. Persze Magyarországon, a prolik körében már a nettó 200 is gazdagnak számít, sajnos.

2014. júl. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 MolotovPunk ***** válasza:
58%

Tudom,hogy többet fizet,de akkor is jóval kevesebbet,mint mondjuk MSZP kormány idején,ahol több kulcsos adórendszer alatt a gazdag az fizetett mondjuk 25% vagy akár 31 % os adót is.

Mellesleg én nem azokra gondoltam,akik keresnek 200,vagy 300 ezer forintot,hanem azokra,akik pl 500-600 ezer,vagy 1 millió felett keresnek.

Továbbá,azzal,hogy lenézed a munkásokat,azzal csak magadat minősíted te balf_sz.Bezzeg ha elromlik a kocsid,vagy beázik a házad teteje,akkor bezzeg egyből a szakmunkást hívod...vagy a lakatost,ha elromlik az ajtó zárad.


Tehát nekem te ne gyere az egykulcsos adórendszerrel,mert nagyon nem fain.Szinte mindenhol többkulcsos adórendszert használnak.(Legalábbis nyugaton nagyon úgy néz ki.)

2014. júl. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 MolotovPunk ***** válasza:
87%

Egyébként meg Magyarországon a bérekkel van legfőképpen baj és ehhez teljesen balf_szság az itteni egykulcsos adórendszer.

Mert tudod mondjuk Svédben,vagy Németben a szakmunkás is jól keres,sokkal jobban,mint mondjuk itt ebben az országban az irodai munkás.Amúgy meg ha munkás nem lenne,akkor a gazdag is éhen halna.Valószínűleg te is barátom.

Te sem sokat tudhatsz a munka világáról ahogy látom,de véleményed az bezzeg van...

2014. júl. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 lindmayer ***** válasza:

a politikához, meg az adózáshoz sokan értenek

de kérdezem én, hogy egy ilyen kérdésnek mi köze ahhoz, hogy milyen vacak itthon a fizetések a nyugathoz képest?

semmi

de ha már elrugaszkodtunk a témától, hogy a nettó 200ezres fizetést csak a diplomások kapnak, de kérem szépen nem prolinak nevezni azt az egyént, akinek nincs lehetősége egyetemre menni

2014. júl. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!