Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád az eü járulék...

Támogatnád az eü járulék fizetés átalakiítását?

Figyelt kérdés

az elv az lenne minél idősebb vagy annál többet kellene fizetni. (ha nyugdíjas vagy akkor a nyugdíjból vonnák le).


ezen kivül egyéni számlád lenne és abból vonnak le az esetleges költségeket. ha tul sokat költenek rád akkor a házastársadéből vagy a családod valamelyik tagjától vonnák le.


szingapúrban van hasonló


2014. júl. 23. 09:21
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
64%
Majd Te is leszel nyugdíjas ha megéled,aztán másképpen fogod látni a világot.Fiatalon könnyű azt hiszed ,hogy tiéd az egész világ.
2014. júl. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:

"Ha a cukorbetegséget meggyógyítanád akkor Nobel díjat kapnál..."


Meg tudom gyógyítani mégsem kaptam, szóval most hazudtál.

2014. júl. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

Tudod kérdező, kívánom neked, hogy legyen részed az idős kor örömeiben. Én még a negyvenet se töltöttem be, de elképesztő ahogy az idősekről beszélsz.


Basszus ledolgozták az életüket. Átélték a háborút, a rendszerváltást, sokakat kisemmiztek időközben és még sorolhatnám.

Most meg még az életüket is elvennéd? Hát milyen ember vagy te?

Az általad említett jól élő nyugdíjasok mondd hol vannak? Kapnak 80-90 ezret havonta, amiből a gyógyszerük kb 30 ezer, de még nem ettek, nem ittak, nem laktak...


Persze én is az alternatív gyógyítást részesítem előnybe a gyógyszerekkel szemben, de egy időst se ítélek el azért, amiért ezt nem teszi. Sőt fiatalt se. Nem ebben nőttek fel, nem hisznek benne, ezért marad az orvos.


Amúgy meg ha változtatni akarsz az eü-n, akkor kezd ott, hogy megkérdőjelezed a gyógyítások árát. Mert mi kerül egy gipszen pl. több százezer forintba? Na ha az árak normalizálódnának, akkor lehetne beszélni arról, hogy mindenki a saját befizetéséből gazdálkodjon.


Azonban nem tudom, hogy hogy állna a szád, ha elcsapna egy kocsi, fél évre rehabra járnál és kórházba feküdnél, és több milliót követelnének rajtad amikor éppen még jövedelmed sincs. Persze levonnák a házastársad meg anyád számlájáról, akik egy szimpla tüdőgyulladásba belehalnának, mert miattad nem lenne fedezetük az ellátásra.


A te példád a csöbörből vödörbe tipikus esete lenne. Éppen annyira életszerűtlen az elképzelés, mint amiben most benne vagyunk.

2014. júl. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:

"az inzulin ingyen jár nagyokos"


Azt te csak hiszed. Szerinted nekem miért kell TBt pörkölnöm, ha sohasem járok orvoshoz? A Te ingyenes inzulinodhoz, amit kis angyalkák éjjelente INGYEN termelnek meg?

2014. júl. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
Te azt írtad, hogy ne költsek ilyen "szarokra", én írtam, hogy az inzulin nekem ingyen van. Mint írtam TB nélkül rengeteg lenne, ezért nem támogatom. De látom te csak habzó szájjal ugatsz azért, hogy jaj te sose voltál orvosnál, aztán mégis fizeted a TB-t. Majd leszell orvosnál.
2014. júl. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
6%

"Mint írtam TB nélkül rengeteg lenne, ezért nem támogatom"


Nem támogatod, hadd fizesse helyetted más. Élősködő!

2014. júl. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék, hogy az, aki mindent maga után fizetne, mit szólna ahhoz, amikor közölnék vele, hogy csak a ct vagy az mr, amiből kiderülne, hogy egyáltalán mi baja van, csak az 250.000 Ft. Biztos jobban megérné mint most pár ezret kifizetni havonta, nem?
2014. júl. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
82%

"Szerinted nekem miért kell TBt pörkölnöm, ha sohasem járok orvoshoz?"


Sajnos az idő múlásával, ha csak nem nyírod ki magad 40 alatt, fogsz még orvoshoz járni. Tudod olyan ember nincs aki egészségesen hal meg. Márpedig mindenki meghal egyszer.


Nagy a szád, mert nem kerültél még oda, de majd amikor odaérsz, el fogsz talán gondolkodni ezen a pár sorodon, és az elképzeléseiden. No meg akkor majd megtagadhatod a kezelést, mondván inkább hagyjanak meghalni, de nem kérsz más befizetéséből. Mert ugye most erre vered magad.

2014. júl. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

"Biztos jobban megérné mint most pár ezret kifizetni havonta, nem?"


De. Épp ezt követelem!

2014. júl. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
Csak a megszüntetését támogatnám.
2014. júl. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!