Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád az eü járulék...

Támogatnád az eü járulék fizetés átalakiítását?

Figyelt kérdés

az elv az lenne minél idősebb vagy annál többet kellene fizetni. (ha nyugdíjas vagy akkor a nyugdíjból vonnák le).


ezen kivül egyéni számlád lenne és abból vonnak le az esetleges költségeket. ha tul sokat költenek rád akkor a házastársadéből vagy a családod valamelyik tagjától vonnák le.


szingapúrban van hasonló


2014. júl. 23. 09:21
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
60%

Mindenképpen át kellene alakítani.


Aki egész életében dohányzott vagy drogozott és emiatt rákos lesz, azt ne az én adómból kezeljék.

Kezeljék abból, amit ő befizetett, hisz saját magának okozta a bajt.

2014. júl. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
57%

Ilyen módon nem. Azt meg főleg nem, hogy pont a nyugdíjas fizessen többet, akinek semmi ráhatása nincs a jövedelmére. Amúgy se lenne logikus, pont azért biztosítás, mert elvileg a befizetett összegek meg a költségek lassan kiegyenlítődnek. Oké, már nem biztosítás, de akkor is.

Azt viszont támogatnám, hogy amikor van szabad hely, akkor aki kifizeti a költségeket, azt soron kívül kezeljék. Nálunk rengeteg olyan kezelés és műtét van, amiből mondjuk heti 3-at finanszíroz az oep, a maradék időben a gépek kihasználatlanul állnak, a várólista meg fél-másfél év. Mindenkinek jó lenne, ha az, aki ki tudja fizetni, lekerülne a listáról és megkapná a kezelést, hiszen így a lista is rövidülne, és aki nem tud pluszt fizetni, az is előbb kerülne sorra.

2014. júl. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
22%
A megszüntetését támogatnám. Majd ha igénybe veszem kipörkölöm készpénzben, addig meg ne lopjanak tőlem!
2014. júl. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
46%

"Aki egész életében dohányzott vagy drogozott és emiatt rákos lesz, azt ne az én adómból kezeljék. "


Én egész életemben dohányoztam és ittam. Sosem kértem tőled, hogy adót fizess, sőt azt követelem ezt az egész szart töröljék már el!!!

2014. júl. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

"Azt meg főleg nem, hogy pont a nyugdíjas fizessen többet, akinek semmi ráhatása nincs a jövedelmére. "


Ma kinek van. Plussz a nyugdíjas csoport él a legjobban az országban. Ráadásul nem járulnak hozzá az eühüz. Viszont ők veszik legjobban igénybe.

2014. júl. 23. 10:04
 6/40 anonim ***** válasza:
Hát ilyen formában nem, hogy minél öregebb vagy annál többet kelljen fizetned. Inkább valami olyasmit hogy alanyi jogon csak az életmentő beavatkozás járna és ezen felül a befizetéstől függően járna ellátás, amit a befizető határozhatna meg. Lenne egyéni számla, világosan látni lehessen erre az emberre mennyit lehet költeni.
2014. júl. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
61%

"a nyugdíjas csoport él a legjobban az országban"


hülyének teccik lenni?

2014. júl. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
37%

"a nyugdíjas csoport él a legjobban az országban"


Ez így ebbe a formába nem igaz. Én közmunkás vagyok de minden nyugdíjasná jobban élek.

2014. júl. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
Én nem örülnék neki. Mivel az inzulinom és tesztcsíkom nagyon dráa lenne, ha kiirnák számlára.
2014. júl. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:

"Én közmunkás vagyok de minden nyugdíjasná jobban élek."


Jó hát a közmunka az más kategória. Az tényleg egy arany élet.

2014. júl. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!