Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szabotázs a BKV-nál?

Szabotázs a BKV-nál?

Figyelt kérdés

Tegnap 180, ma 150 busz nem indult ki reggel műszaki hibára hivatkozva. A BKV vezetősége ezt gyanúsnak tartja és vizsgálatot indított. Mi lehet a helyzet? Itt egy link a hírről:

[link]


2010. jan. 5. 09:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

mint írtam megértem őet, de kínlódás lesz ha ezért nem tudok melóba járni, pl ha a metrót kinyírnák így. pl tudja vki, h fognak sztrájkolni ők?



a magyarok nagy része amúgy önző köcsög aki csak magára gondol. le fogják szarni, h mi van a bkv-sekkel és lesz egy tonna sofőr-verés ebből megint. sajna.

2010. jan. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
74%
Egyetértek a sofőrökkel, igazán elgondolkozhatnának az igen (nem) tisztelt BKV- és fővárosi vezetők, hogy milyen műszaki állapotok lehetnek a cégnél, hogy azzal kvázi sztrájkhelyzetet tudnak elérni a sofőrök, hogy betartják a szabályokat. Szerintem, ha ezt egy német először meghallaná( mármint azt, hogy azért omlott össze a buszközlekedés, mert a sofőrök betartották a szabályokat), fel nem tudná fogni, hogy ez hogy lehetséges.
2010. jan. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
64%

"Én is úgy látom, hogy itt valami pozitív mozgolódásról van szó."


hát én meg baromira nem így látom.

a sztrájkot anno a munkásmozgalom (a komcsik, hoppá!) találták ki azért, hogy a munkáltatójuknak (a mocskos kapitalistáknak) anyagi kárt okozzanak. a képlet egyszerű, nem megy a gyár, akkor nincs mit eladni, azaz nincs bevétel, plussz a megrendelők átpártolnak egy megbízhatóbb beszerzés forráshoz.


De nézzük meg a BKV-t:

a bevétel jelentős része a bérleteladásból származik. persze vesznek a népek jegyet is, tahát némi kiesés van. de nem kell mennie a buszoknak és nem kell bért fizetni a sztrájkolóknak. Az utolsó sztrájknál is nagyon szépen látszott, hogy a BKV anyagilag jól jött ki a dologból. napi sokmillió megtakarítást hozott a sztrájk.

A BKV tehát nem szív a dologból.

Akkor ki szív? Hát persze az emberek, akik mennének dolgozni, de nem tudnak és ezért akár fizetés nélküli szabadságot is kell kivenniük, plussz szétfagynak a hidegben, meg azok a buszvezetők, akik dolgoznak. (mert ügyebár az emberek az ő anyjukat szidják, őket akarják megverni, leköpdösni nem azokat, akik bent teázgatnak a melegben)


azt a retorikát, hogy nem azt bántom, nem annak okozok gondot, akivel bajom van, hanem valaki mást, hátha az majd csinál valamit, úgy hívják, hogy terrorizmus.

2010. jan. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
12.08: Hát ez is egy szempont, de azért ezt terrorizmusnak látni túlzás, meg azért ez egy elég kifacsart logika, amit írtál. Szerintem igenis ráfér erre az országra a bérharc, bárki csinálja is. A BKV-nál meg abszolút érthető a vezetőség havi sokmilliós fizetései, százmilliós végkielégítései, meg a haverokkal kötött több milliárd Ft összértékű kamuszerződések árnyékában.
2010. jan. 5. 12:23
 15/21 anonim ***** válasza:
48%

milyen bérharc?


ha átjönne a szomszédod és jól megverne, mert neki kevés a fizetése, te mit gondolnál? mert a BKV sofőrök ezt csinálják...

2010. jan. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
86%

hát én meg baromira nem így látom.

a sztrájkot anno a munkásmozgalom (a komcsik, hoppá!) találták ki azért, hogy a munkáltatójuknak (a mocskos kapitalistáknak) anyagi kárt okozzanak. a képlet egyszerű, nem megy a gyár, akkor nincs mit eladni, azaz nincs bevétel, plussz a megrendelők átpártolnak egy megbízhatóbb beszerzés forráshoz.


Ez mekkora butaság!


én nem utálom a tőkét és a tőkéseket sem, de ha a tőkén múlna " ami természetes" nem kapnál a munkádért 1 FT t sem! Igen sajnos ezt ki kell kényszeríteni a tőkéből, vagy gazdaságilag, az az hogy a munkaerő piacon " ami nálunk nem létezik" vagy ebben a formában!


Te mit szolnál hozzá ha a munkahelyeden " egy durva példa" hogy lefelezik a fizetésed, mert van rá jelentkező 100. Aztán azokat is elhajtanák és a végén az átlag bér elég lenne 20DKG párizsira!

2010. jan. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
67%

Ez szerintem egy pozitív dolog, és úgy mondom, hogy tulajdonképp én iszom meg a levét. Volt már, hogy le kellett szállnom a buszról, mert egyszerűen rosszul voltam a gázolajszagtól. meg amikor eső esetén valahogy befolyt a belső lámpák burkolatán belülre a víz....


a bkv kitűnő példa arra, hogyan kell egy alapjáraton jövedelmező és jó bizniszt csőd szélére juttatni. a vezetőség magasról tojik az egészre, a magyar gazdasági szemléletmód iskolapéldája lehetne ez a vállalkozás.


igenis ki kell teregetni ebben az országban a szennyest, mert így csak tettethetjük azt, hogy jó úton haladunk.

2010. jan. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
95%

"Te mit szolnál hozzá ha a munkahelyeden " egy durva példa" hogy lefelezik a fizetésed, mert van rá jelentkező 100. Aztán azokat is elhajtanák és a végén az átlag bér elég lenne 20DKG párizsira!"


valószínűleg felgyujtanám a munkáltatómat.

de nem az utcán püffölném az embereket.


a kedves békávésok nem a munkáltatójukat b@sztatják, hanem a csomó szerencsétlen embert, aki menne dolgozni, vinné a gyerekét ovodába, bölcsödébe, iskolába stb.

2010. jan. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

a kedves békávésok nem a munkáltatójukat b@sztatják, hanem a csomó szerencsétlen embert, aki menne dolgozni, vinné a gyerekét ovodába, bölcsödébe, iskolába stb.


Szintén nem gondoltad végig az egész hatás mechanizmust!


Aki nem tud elmenni dolgozni az nem termel, és közvetve a várost öli!


Az az, a BKvsok a BKv álltal kellemetlen a városnak, akik meg a költségvetésüket hagyja jóvá! Itt zárul a kör, és nem az utazóközönségnél!


De tudod, nem is tudnának mást csinálni a BKv sok, és ha nem csinálják, akkor előbb utóbb elkell szenvedni a bérleépítéseket azoknak is akik lázadnak hogy most nem tudnak közlekedni. Egyszerűen azért mert a munkaerőpiac egy országos „ jelenség” és csak azok tudnak „ erőszakosan” kiharcolni sárelem elkerüléseket akiknek van megtorló potenciájuk!

Nem havi 1 milliót követelnek, hanem alapvető szerzett jogokat!

2010. jan. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

És akkor még csodálkoznak, hogy olyan sok a bliccelő.



"Meg nem erősített hírek szerint a dél-pesti garázsból állítottak elő egy dolgozót, mert bebizonyosodott, hogy szándékosan vágta el néhány busz ablakmosó folyadékának vezetékét. A rendőrség csak későbbre ígért tájékoztatást az ügyről."


[link]

2010. jan. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!