Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szabotázs a BKV-nál?

Szabotázs a BKV-nál?

Figyelt kérdés

Tegnap 180, ma 150 busz nem indult ki reggel műszaki hibára hivatkozva. A BKV vezetősége ezt gyanúsnak tartja és vizsgálatot indított. Mi lehet a helyzet? Itt egy link a hírről:

[link]


2010. jan. 5. 09:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Dehogyis!! Egyszerűen nincsnek karban tartva a buszok mert a pénzt egyesek lenyúlják.Higgyétek el tudom!! Az egyik ismerősöm a máv-nál dolgozik.Jön a karbantartási idő,cég megkapja a pénzt de ők semmit nem vehetnek csak számlát az anyagról és csak papíron újítanak.Mondjátok meg akkor mit csinálnak ennyi pénzel??? Kinél van?? Aztán meg oscar díjas alakítással játszák a meglepődötett,hogyha valami nem jó,vagy felmondja a szolgálatot mer 100éves.
2010. jan. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

meg lehet érteni őket.

elég nagy szarban lennék, ha a metrósok is ezt csinálnák.

2010. jan. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlen a helyzet, tegnap meg is mondták a dolgozók.

Egyszerűen betartanak minden szabályt. Normál esetben (szabályellenesen) kisebb hibákkal kiadják a buszt a garázsok, és elviszik a buszt a sofőrök, mert a buszra szüksége van az utasoknak. Most nem, hanem megállapítják a hibát, és nem megy a busz.

2010. jan. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Még az előzőhöz: ez a sztrájk bevezetéseként csinálják.
2010. jan. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Én tegnap voltam nagy szarban : másfél órát várakoztam a szélcsatorna kiképzésű buszmegállókban..


ma nem megyek egyetemre (pedig kellett volna)

2010. jan. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
*ja és ezt a másfél órát csak hazaúton szedtem össze
2010. jan. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%

Kellemetlenek a közlekedési sztrájkok, ezt senki nem vitatja!

Viszont elengedhetetlenek, mint ahogy a tüntetések, a szakszervezetek és a civil szervezetek megerősödése, minél aktívabb működése! A Bkv-s dolgozók csak egy kis ízelítőt adtak az erejükből, azzal hogy csak a szabályok „ aktív „ betartásával is betudnak tartani!

Nálunk a munkaerő leértékelődésének egy összetett folyamata zajlott le az elmúlt 20 évben.

Egyrészről a magyar belsőgazdaság szerepvesztésével „ KKV- ellenes politika, magyar nagyvállalatok privatizációja” miatt a magyar érdekeltségek, és érdekérvényesítő képesség éle nagyot csorbult. Ezt egészítette ki a multi tőke magas technológiát követő és monopolizáló hatásának köszönhető, csökkenő munkaerő igény. Illetve 2006 ig szinte nem léteztek civil képviseletek, és a szakszervezetek egy jelentős része is a hatalom kiszolgálóivá váltak!

A legnagyobb munkavállalói rétegeket a MÁV, Posta, BKV, Volán, képviseli, és az ők érdekérvényesítése a

legmeghatározóbb, viszont az egész ország munkaerő piacát képviselik! Valahogy mindig ezt kellene fejben tartani, amikor szidja őket az ember ha nem jön a vonat, a busz!

2010. jan. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Holnap, asszem kocsival megyek a vonatig (az egyetemista).
2010. jan. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Kösz az eddigieket. Én is úgy látom, hogy itt valami pozitív mozgolódásról van szó. Különösen tetszett a "szabályok betartásával betartani" szöveg. Most ha jól értettem az a gáz, hogy a dolgozók nagy részének csökkenteni akarják a bruttó bérét arra hivatkozva, hogy az adóváltozás miatt még így is pár ezerrel több lesz a nettó fizetése. De tényleg röhej, hogy a kisemberektől, a sofőröktől akarják pár ezer forintjával összeszedegetni azokat a milliárdokat, amiket a főnökök és barátaik, párttársaik kitalicskáznak.
2010. jan. 5. 11:05
 10/21 anonim ***** válasza:
95%

Január elsején lejárt a szerződésük amikbe eddig megvolt pontról pontra, hogyan ellenőrizzék a buszokat. ezért jártak sz*r buszok.

A szerződés lejárta után a munka kézikönyve szerint dolgoznak és betartják a műszaki szabályokat, normálisan ellenőrzik a buszokat. Tehát elvileg most kezdtek el dolgozni és eddig nem dolgoztak rendesen.

2010. jan. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!