Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki nem vesz jegyet, az is...

Aki nem vesz jegyet, az is fizet az utazásért a BKV-nek?

Figyelt kérdés

Az ismerősöm panaszkodott, hogy sokszor késik a busz 5-6 percet és így lekési a következő csatlakozást, ami szintén BKV busz. Mondtam neki, hogy aki nem fizet az utazásért ne panaszkodjon. Állandóan azt mondja, hogy leszállítják, mert nem vesz bérletet se jegyet, mert nincs miből, mert közmunkás


Erre rámripakodott, hogy hohó ! Nagy tévedésben élek, hogy ő nem fizet a BKV-nak ugyanis adót ugyanúgy fizeti, mint mindenki és az adóból tartják fennt a BKV-t az állam. Elmondta, hogy tegnap volt a Méhesben eladta azt az aluminiumot, amit közmunkából szerzett és abból is fizetett adót, a gázszámláján is van adó a boltban a kannásboron is fizet sok adót és abból támogatja az állam a BKV-t úgyhogy ő is fizet a BKV fenntartásáért. Azt mondta, hogy ha 200ezret keresne akkor sem venne bérletet, mert a BKV annyira rossz, hogy gyakran késik 5-6 percet és nem működik a légkondi, pedig minden járaton kéne működnie, mert a vezető nem ért az üzembehelyezéséhez, a multkor is egy utas szólt, hogy hol kell bekapcsolnia a vezetőnek.


Én ezen nagyon elgondolkodtam, lehet igaza van?


2014. jún. 26. 15:33
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
54%
Ja, és ezt egy teljes szemeszter alatt.
2014. júl. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
17%

Nagyon vagány vagy.

Úgy is bírtad volna szerinted, ha közbe kemény fizikai munkáznod kell?

Szerinted az Élet? Vagy veszi a bérletet, és nem kajál, ruházkodik stb.

Arról nem is beszélve, hogy napi 40km bringázástól megnő az étvágyad rendesen, gondolom magadra főztél közben saját pénzből ugye?

2014. júl. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
76%
Amikor kemény fizikai munkát végeztem, akkor bringával jártam, csak közelebb. Akkor csak 35 percet kellett tekerni. Akkor már kaptam bérletet a cégtől, amit odaadtam édesanyámnak, hogy ő tudjon járni vele. És igen, én főzök magamnak. Sokkal jobban főzök mint te, ezt így látatlanban megmondom. Utánad szabadon. :)
2014. júl. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
52%
Egyébként hétvégente újságot hordtam, és nem is volt olyan rossz órabérben. :)
2014. júl. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
54%
Mármint amíg iskolába jártam, hogy ebbe ne kelljen belekötnöd. :)
2014. júl. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
29%

Na álljunk csak meg:)

1: Utánam szabadon? Idéznéd kérlek a hozzátartozó szöveg részt, mert nekem nem rémlik, hogy bármit is látatlanba megmondtam volna.

2: Oké, fizikai munkáztál, de percet mondasz, nem kilométert...

3: Kedves vagy, hogy odaadtad anyukádnak, jó szíved van (ezt Őszintén mondom, minden irónia és szarkazmus nélkül)

4: Elhiszem, hogy most jelenleg te főzöl magadnak, de én nem azt kérdeztem, hanem hogy közben te főztél-e(múlt idő) magadnak.

5: Elhiszed, hogy nekem tök mindegy, hogy jobban főzöl-e mint én, avagy sem? Ilyen személyeskedésbe nem is kívánok belemenni.


Igen azt, hogy vagány vagy, azért írtam mert, eléggé kérkedő a stílusod, amit a főzős beszólásoddal alá is támasztottál. De egyébként semmi bajom veled. Minden tiszteletem a tiéd.

Viszont úgy vélem az empátia nagyon hiányzik belőled, belőletek a többi ember iránt.


"Magyarországon a lakosság 26,5 százaléka tekinthető minőségi éhezőnek, amely azt jelenti, hogy étkezései során nem jut húshoz legalább kétnaponta. A mélyszegénységről legtöbbször csak a statisztikai adatok szintjén, vagy a politikusok meddő ötletelései nyomán értesülünk." MTI 2010


"Évről évre nő a gyermekszegénység Magyarországon. Érthető, az Európai Uniós sztenderd szerint 2013-ban a magyar lakosságnak már 46,6 százaléka élt szegénységben és kirekesztettségben. Az ENSZ szakosított szervezete, a UNICEF pedig megállapította: idén már minden második gyermek nélkülözik Magyarországon. Nem jut neki naponta háromszor ennivaló, nincs saját játéka, nincs új ruhája."

Népszava 2013


Szóval emberek, kérlek maradjatok emberségesek, nézzetek már körül.

2014. júl. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Nem, bringázás közben még nem tudok főzni, de tényleg szeretek vele kérkedni, mert amikor nem teszem, akkor sokszor megkapom látatlanban hogy fiú vagyok, (ani mondjuk igaz) és ezért nem vagyok házias. Percet írtam, mert nem tudom a távolságot. Az empátiát tényleg kiölték belőlem, de ez hosszú történet.
2014. júl. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Na jó, kapsz egy rövidített verziót... :)


Korábbi munkahelyem üzemeltetője közművelődési megállapodásban állt az önkormányzattal, amely az általa elfogadott költségvetésnek megfelelő összeget nem volt hajlandó kifizetni. A helyzet elmérgesedett, a főnököm és én összesen 4.000.000 forint értékben nem kaptunk meg fizetést. Ezt lenyeltük, mi is hülyék voltunk. Utána a képviselőtestület tagjai, akik ezt nekunk elintézték, hogy az intézmény rossz helyzete a mi felelőtlen gazdálkodásunknak köszönhető. Nem akartam politikát belekeverni, de a leggusztustalanabb az volt amikor a fidelitas tagjai Gyurcsány a hibás matricákat ragasztott az épület falára, mikor a képviselőtestület többsége fideszes volt.

A főnököm végül meghalt.


Szerinted hol érdekel engem az hogy ki miért érzi feljogosítva magát arra hogy ne vegye meg a **** BKV bérletet?

2014. júl. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Ja, persze a 12 tanácsadó havi 400.000 Ft-os tiszteletdíjára volt pénz.
2014. júl. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Tipikus magyar, erre már én is azt mondom. Csalok, ahol tudok, és találok rá valami kifacsart indokot, hogy miért ne kelljen fizetni. Nem azt mondja, hogy "igen, jogtalanul veszem igénybe a szolgáltatást, de egyszerűen nincs más választásom", hanem az adójával támogatja. A boltban miért nem távozik fizetés nélkül, hamár az adójából fizetik a családi pótlékot a boltos gyereke után?
2014. júl. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!