Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki nem vesz jegyet, az is...

Aki nem vesz jegyet, az is fizet az utazásért a BKV-nek?

Figyelt kérdés

Az ismerősöm panaszkodott, hogy sokszor késik a busz 5-6 percet és így lekési a következő csatlakozást, ami szintén BKV busz. Mondtam neki, hogy aki nem fizet az utazásért ne panaszkodjon. Állandóan azt mondja, hogy leszállítják, mert nem vesz bérletet se jegyet, mert nincs miből, mert közmunkás


Erre rámripakodott, hogy hohó ! Nagy tévedésben élek, hogy ő nem fizet a BKV-nak ugyanis adót ugyanúgy fizeti, mint mindenki és az adóból tartják fennt a BKV-t az állam. Elmondta, hogy tegnap volt a Méhesben eladta azt az aluminiumot, amit közmunkából szerzett és abból is fizetett adót, a gázszámláján is van adó a boltban a kannásboron is fizet sok adót és abból támogatja az állam a BKV-t úgyhogy ő is fizet a BKV fenntartásáért. Azt mondta, hogy ha 200ezret keresne akkor sem venne bérletet, mert a BKV annyira rossz, hogy gyakran késik 5-6 percet és nem működik a légkondi, pedig minden járaton kéne működnie, mert a vezető nem ért az üzembehelyezéséhez, a multkor is egy utas szólt, hogy hol kell bekapcsolnia a vezetőnek.


Én ezen nagyon elgondolkodtam, lehet igaza van?


2014. jún. 26. 15:33
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
88%

Persze az állam ad pénzt a BKV-nak, de ettől még ugyan úgy kell(ene) venni jegyet vagy bérletet.


A szolgáltatás pedig tényleg nem a legjobb, de akkor nem kell használni.

2014. jún. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, ha nem tetszik mert késik akkor menjen mással, vagy fizessen érte. Ha szar a sör akkor nem veszem meg, nem pedig ingyen viszem a boltból.
2014. jún. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
31%
Itt nem ez a kérdés. Hanem az hogy sokan 50-60ezret keresnek és én nem tudom tolvajnak nevezni az olyat akinek ebből kell megélnie, és még 10ezret is fizessen utazásért?
2014. jún. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
73%

De közöttük is van olyan, aki igenis megveszi és becsületes, csak ők ezzel nem vágnak fel.

Elég sok ember, kis keresetből is vesz jegyet vagy bérletet, vagy inkább nem használja, nem pedig jön azzal, hogy neki bizony ez jár.

2014. jún. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Az én adómból is támogatják Szeged tömegközlekedését, pedig az utóbbi 20 évben nem ültem szegedi villamoson vagy buszon. Ugyanúgy az adómból újítják fel a Miskolc-Ózd útszakaszt, pedig soha nem jártam arra. Szóval ez gyenge duma, hogy ha valamit az állam megtámogat, azt ingyen akarja használni.
2014. jún. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
33%
Szóval az nem becsületes aki azért bliccel mert nincs más anyagi lehetősége?
2014. jún. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval az nem becsületes aki azért bliccel mert nincs más anyagi lehetősége?"


Fordítsuk meg a kérdést. Becsületes dolog egy szolgáltatás árának kifizetését azért kikerülni, mert nincs pénzünk a kifizetésére?

2014. jún. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
84%
Itt van a nyár, járjon biciklivel. És akkor nyáron megspórol annyit, hogy télen járhasson bkv-val :D
2014. jún. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
4%

Fordítsunk még egyet a kockán:

Becsületes dolog annyit kérni egy közhasznú szolgáltatásért, amit pont a rászorulók nem tudnak kifizetni?


Nézd, ha valakinek nem fizeti a cége az utazást, és neki az utazástól függ a munkája, élete, pénze, akkor az nem becsület kérdése.

2014. jún. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
31%
Aki havi 200ból nem vesz bérletet az már más tészta, de én nem azokról beszélek.
2014. jún. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!