Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki nem vesz jegyet, az is...

Aki nem vesz jegyet, az is fizet az utazásért a BKV-nek?

Figyelt kérdés

Az ismerősöm panaszkodott, hogy sokszor késik a busz 5-6 percet és így lekési a következő csatlakozást, ami szintén BKV busz. Mondtam neki, hogy aki nem fizet az utazásért ne panaszkodjon. Állandóan azt mondja, hogy leszállítják, mert nem vesz bérletet se jegyet, mert nincs miből, mert közmunkás


Erre rámripakodott, hogy hohó ! Nagy tévedésben élek, hogy ő nem fizet a BKV-nak ugyanis adót ugyanúgy fizeti, mint mindenki és az adóból tartják fennt a BKV-t az állam. Elmondta, hogy tegnap volt a Méhesben eladta azt az aluminiumot, amit közmunkából szerzett és abból is fizetett adót, a gázszámláján is van adó a boltban a kannásboron is fizet sok adót és abból támogatja az állam a BKV-t úgyhogy ő is fizet a BKV fenntartásáért. Azt mondta, hogy ha 200ezret keresne akkor sem venne bérletet, mert a BKV annyira rossz, hogy gyakran késik 5-6 percet és nem működik a légkondi, pedig minden járaton kéne működnie, mert a vezető nem ért az üzembehelyezéséhez, a multkor is egy utas szólt, hogy hol kell bekapcsolnia a vezetőnek.


Én ezen nagyon elgondolkodtam, lehet igaza van?


2014. jún. 26. 15:33
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
52%
A tolerálható és a becsületes között én érzek némi különbséget.
2014. jún. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
34%
Jó rendben, szóval szerinted ez tolerálható, de ugyanakkor nem becsületes dolog. Nem kívánom hogy megtapasztald...
2014. jún. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
86%
Üzenem az ismerősödnek, hogy az ő fizetése is a dolgozó emberek adójából van, mert a közmunka nem más, mint segély, mégha most fel is kell emelni érte egy picit a seggét. Innentől fogva pofátlanság kijelenteni, hogy nem vesz jegyet, mert ő adózik. A BKV meg szar, az egy dolog, de ez ellen nem úgy kell lázadozni, hogy nem veszek jegyet, de utazok, hanem úgy, hogy nem veszek jegyet és nem utazok.
2014. jún. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

A közmunka is munka. Ugyanúgy ledolgozzák a 8 órát mint bárki. Az hogy most azt mondják a kormány nem bírja fizetni a közmunkát, ugyanígy egy magáncég is mondhatja, hogy nem bírja fizetni a munkásait, de attól még azok is teljes értékű munkát végeznek. A Fidesz előttig a közmunka ugyanannyit fizetett mint a rendes minimálbér és mégsem sírt senki, hogy az segélyár meg nem tudják fizetni


Azt tudom, hogy kéne fizetni a jegyet, de a kérdésem az, hogy az is fizet a BKV-nak az utazásért, aki nem vesz jegyet végülis nemigaz ? Ha meg máshogy nem tud eljutni munkába miért ne utazzon BKV-val?

2014. jún. 26. 19:49
 15/30 anonim ***** válasza:
69%

Mert ilyen alapon "jaj, nekem nincs pénzem BKV-ra. Akkor miből fogok elutazni a bahamákra"

vagy "akkor nem lesz pénzem sörre"

Hol a határ, amíg tolerálható, és mi után nem az? Ki szabja ezt meg?

2014. jún. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
26%

A minimálbér(66500) a létminimum(86000) alatt van?

Mondjuk itt egy határ? Innentől kezdve miről beszélünk?


Pontozzatok le, nem érdekel, de ezt sehogy sem tudjátok felfogni ha nincs miből akkor nincs miből? Hol itt a becsületesség? Éhbérért dolgoznak emberek és még azért is küzdeniük kell, hogy eljussanak oda.


Hol itt a becsület kérdem én?


Ti talán becsületesek vagytok?

2014. jún. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 kovpet ***** válasza:
100%

Az utazásért tényszerűen nem fizet az, aki nem vesz jegyet vagy bérletet, erről nincs is értelme vitatkozni olyan egyértelmű.

Az ember az adójával az utazás lehetőségéért fizet, vagyis hogy legyen mire jegyet venni, ha egyszer utazni akar.

2014. jún. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kevés olyan BKV használó van, akinek nem megterhelő havi 10 ezer forintot kiadni, pláne ha még iskolás is van, ilyen alapon tehát mindenki utazhatna ingyen teljesen jogosan.
2014. jún. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Mi lehet a igasság?
2014. júl. 2. 19:56
 20/30 anonim ***** válasza:
76%
Érdekes kérdés. Amikor nem volt pénzem bérletre, akkor bringával jártam iskolába. (oda vissza 40 km, 20 cm-es hóban is) Szóval nekem ne nyavalyogjon senki.
2014. júl. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!