Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a Demokratikus...

Mit gondoltok a Demokratikus Koalícióról (DK)?

Figyelt kérdés
Hogyan lehetséges, hogy az EP-választásokon majdnem 10%-ot ért el az a párt, melynek vezetője Magyarország legelutasítottabb politikusa? Szerintetek ez teljes mértékig az alacsony részvételnek volt köszönhető, vagy valóban reális esély van arra, hogy a DK átveszi az MSZP helyét a baloldalon, s előbb-utóbb a Fidesz kihívójává válik?
2014. jún. 23. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon remélem, hogy nem. Elég volt az elmúlt 24 évből. Normális országban egymás mellett lógnának a főtéren.
2014. jún. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%

Kedves Kérdező!


Ez egy nagyon komoly kérdés, mielőtt mélyebben belemennék a témába, mindenképp ezt a képet ajánlom figyelmedbe: [link]

2014. jún. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Dick Esmen ***** válasza:
77%
Veszélyesek.
2014. jún. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Alacsony részvétel a fővárost kivéve a DK számára a legideálisabb választás. Akik kitartották Gyurcsány mellett, azok akkor is elmennek és rá szavaznak, ha egyszerre kapnak szívinfarktust és agyvérzést. Ezzel szemben a Fidesz egy mammutpárt, a jobbikosokat nem biztos hogy az Európai Parlament hozza lázba... Az MSzP és Bajnai pártja szavazói meg nem annyira aktívak, nagy részüket csak az Orbánellenesség érdekli.
2014. jún. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

A válasz kettős.Egyrészt az alacsony választói részvétel miatt, másrészt az MSZP gyengülésének köszönhető.

Igaz, hogy Gyurcsány egy viszonylag halálközeli politikai állapotból tért vissza, de csak azokat a szavazókat tudta maga köré állítani, akik korábban sem utasították el.A hülye komcsi nyugdíjasok, név szerint.

Szerintem arra nincs esély, hogy a DK átvegye a vezető szerepet a baloldalon.

2014. jún. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én utálom az egész baloldalt, de szerintem elég jó kampánya volt a DK-nak. Az Egyesült Európai Államok létrehozását azért viszonylag sokakan támogatnák (én nem), meg az Európa jobban teljesít is elég ütős szöveg (még ha nem is igaz).
2014. jún. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért vigyázzunk. Az a legelutasítottabb ember a Fidesz média (más nincs is) sulykolása. A valóságban az ő populizmusának is van egy jól meghatározott fanatikus követője. És Gyurcsány mindenkinél harsányabb és ötletdúsabb, ha a hatalomról van szó. Addig nincs is baj. A baj akkor kezdődik, ha ez az ember kormányozni kezd. Leállítani nem képes önmagát, ötletel tovább, csak akkor meg is kell valósítani (legalábbis elkezdeni) az ötleteit. És ez lenne az igazi probléma.

A helyzet nem az alacsony részvételnek, hanem a Fidesz által a fejekbe vert populizmusnak, butításnak és a józan ész elvesztésének következménye. Az MSZP helyének átvétele akkor veszély, ha az MSZP valami értékes dolog lenne. Az nem veszély, ha értéktelen dolgok helyet cserélnek. Mondjuk, az MSZP annyival tart előbbre, hogy mivel neki nincs (karizmatikus) vezetője, elvileg még lehetne egy jó is. Kérdés, akad-e ilyen, akar-e vezető lenni abban a katyvaszban egy ilyen. Eddig nem látszik. De a politikában gyorsan is tudnak változni a dolgok.

2014. jún. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Én nagyon megdöbbenten és sajnálom hogy ilyen eredményt értem el. Vadait minél többször próbálom megnézni mert folyton alázza magát, borzasztó számomra az ő kirohanásai.
2014. jún. 24. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!