Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek hogyan, milyen...

Szerintetek hogyan, milyen megközelítéssel lehet a katolikus embereket a leghatékonyabban kirekeszteni, hátrányban részesíteni?

Figyelt kérdés

Van olyan, aki jelenleg Magyarországon ezt hatékonyan csinálja? Tudom, hogy a kormányzat tevékenysége most pontosan az ellenkező, vagyis azokat részesítik inkább hátrányban, akik nem keresztények, és az egyházak sokféle kedvezményt kapnak.


Szóval nem a kormányról beszélek, hanem például komolyabb vállalatokról, sajtóról, ilyesmi. Ugye, például még az indexre se lehet ráfogni, mert még annak a szerkesztőségében is sok katolikus ember van, illetve például Böjte Csabával többször is jelent meg interjú, tehát sok cikkben elsősorban pozitív módon tüntetik fel a kereszténységet.


2014. jún. 21. 19:43
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Öcsém , ez a komment nagyon erőltetett.

Én nem vagyok katolikus, de jártam hittanra. És te?


Katolikusok úgy gondolják hogy ami te valójában, igazából vagy az a lelked. A tested úgyis elvész a halálod után de a lelked tovább él, tehát az a lényeges.

És egyben azt is gondolják hogy ugye az emberek lélekben mind ugyanolyanok.

Ebből a kettőből következik hogy az emberek alapvetően -igazi valódi lényüket nézve - mind ugyanolyanok és egyenlőek. Pont az ellentéte annak amit te írtál.


,,Szerintem igenis van különbség az emberek között lelki tekintetben is"


Te bizonyára nem tettél emelt szintű érettségit matekból. Ott ugyanis min. 30 tétel bizonyítását kell fejből vágnod. De azt sem úgy ahogy a spanodnak ,,bebizonyítod" hogy szerinted kiszel tünde igazából transzvesztita. Hanem szakszerűen.


na látod a fenti idézeted pont egy olyan kijelentés amit logikai úton sem bebizonyítani, de cáfolni sem lehetséges.

2014. jún. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Itt alapvetően a pszichológia első alapproblémájáról van szó: vagy a filozófiai szellemi lélek, amit az Egyház képvisel, vagy a modern pszichológiai idegi kivetülés.


1. Az Egyház szerint a lélek testtel összefüggő, anyagtalan létező, aki maga a személy; csak szellemi lélekkel lehet anyagtalan fogalmakat, információkat feldolgozni, ítéleteket, következtetéseket hozni (tehát nem az agy komplexitása ennek feltétele); a lélek a teremtett világ szellemi részét érinti; a testtel/idegrendszerrel olyan kapcsolatban van, mint a zongora a zongoristával, amíg össze vannak kötve, addig a működése a zongora minőségétől függ, de mihelyt elválnak, találkozik a lélek Istennel. A lélek tulajdonságai egyformák, azonban egy lélek teljesen különbözik a másik lélektől, ahogyan az angyalok egyenként külön fajt képeznek. Az anyagi világban vannak csak egyedek (egy fajon belül több ember), a szellemi világban mindenki különbözik egymástól, ugyanis a lélek csak személy, nem osztódik, csak teremtetik.


2. A modern pszichológia ezt a kérdést nem szereti bogozgatni, de általánosságban - törvényeik alapján - elmondható, hogy szerintük a lélek (psziché) az agyműködés kivetülése. Vagy annyira fejlett az agyunk, hogy az magyarázza az értelmünk különbözőségét más fajoktól, vagy ők is hasonlóan gondolkodnak, de máshogy. A tudomány fejlődésével a gondolataink is dekódolhatóak lesznek materiálisan.

2014. jún. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

30-nál nagyságrendileg több matematikai tétel bizonyítását ismerem, de valóban nem tettem belőle emelt szintű érettségit.


És nagyon is lehet demonstrálni az állításom. Nagyon sokféle szempontból lehet csoportosítani az embereket. Minden ember személyisége különbözik, és nagyon jó tanulmányok vannak arra, hogy ezt, illetve ezáltal az ember későbbi sorsát például a neveltetés hogyan befolyásolja.


Értem, hogy te mire akarsz gondolni, de ettől függetlenül még nincs igazad. A katolikus egyház nagyon is rangsort állít fel az emberek között, és értékmérőnek a származást, testi adottságokat tekintik, nem pedig a lelket. Igen, valóban azt mondják, hogy lélekben mindenki egyforma - pontosan ezt írtam én is - de ez egy rossz elképzelés. Mert így, hogy lélekben mindenki egyforma, a testi adottságokat és a származást kell, hogy értékmérőnek tekintsék. Például, ha nőnek születtél, nem lehetsz pap. Nem mész sokra azzal, hogy de azért kijelentik, hogy lélekben ugyanannyit érsz, mint férfitársaid. Szó sincs arról, hogy a katolikus egyház nem mér értéket az emberek között. Csak ezt az értékmérést nem lelki értékek figyelembevételével teszi. Ez volt az én állításom, és nem látom, hogy te ezt hogyan cáfoltad.

2014. jún. 21. 22:40
 24/33 anonim ***** válasza:
27%
A zsidóság révén...
2014. jún. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

#22 ebben a kérdésben én a nyelvek, nyelvtanok, a kommunikáció és az evolúció működésének (nem biológiai, hanem absztrakt értelemben vett) tanulmányozását tekintem célravezetőnek.


"Az Egyház szerint a lélek testtel összefüggő, anyagtalan létező, aki maga a személy; csak szellemi lélekkel lehet anyagtalan fogalmakat, információkat feldolgozni, ítéleteket, következtetéseket hozni (tehát nem az agy komplexitása ennek feltétele);"


Vagy legalábbis egykoron így gondolhatta az egyház. De azóta már a fentebb említett eszközökkel nagyon egyszerűen demonstrálható, hogy ezekhez a képességekhez mégcsak agy sem szükséges.


"A modern pszichológia ezt a kérdést nem szereti bogozgatni, de általánosságban - törvényeik alapján - elmondható, hogy szerintük a lélek (psziché) az agyműködés kivetülése. Vagy annyira fejlett az agyunk, hogy az magyarázza az értelmünk különbözőségét más fajoktól, vagy ők is hasonlóan gondolkodnak, de máshogy. A tudomány fejlődésével a gondolataink is dekódolhatóak lesznek materiálisan."

Nem egészen igaz, hogy ezt a kérdéskört a modern pszichológia nem bogozgatja. Ez az egyik legérdekesebb témakör. A tudatosság működését például a most felkapott, népszerű nevek közül Edward de Bono munkája is firtatja. De egyébként viszonylag sok pszichológus foglalkozik teológiával is. Szót sem ejtve arról, hogy ezt a kérdéskört nagyon sok más tudományág is firtatja.

2014. jún. 21. 22:48
 26/33 anonim ***** válasza:
58%
A magyar lakosság 3/4 része keresztény, majdnem fele pedig katolikus. Miért kéne a többséget kirekeszteni ?
2014. jún. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

"A magyar lakosság 3/4 része keresztény, majdnem fele pedig katolikus."


Hát... A magyar lakosság 3/4-ed része ezt másképp gondolja :D Szerintem


Másrészt pedig, ha még trükközéssel ki is lehet mutatni ilyen statisztikát... Azt is érdemes végig gondolni, hogy regionális különbségek is vannak. Például vannak hagyományosan keresztény térségek, ahol egy-egy kisebb faluban szinte mindenki katolikus... Ugyanakkor ha mondjuk megnézed Budapest V. kerületét, akkor ott szerintem a nyugdíjasok között is sokáig kellene keresgetni, hogy nem hogy keresztény, hanem egyáltalán vallásos embert találj. :D

2014. jún. 22. 11:17
 28/33 anonim ***** válasza:
35%
Amúgy miért akarod kirekeszteni a keresztényeket ?
2014. jún. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
0%

Megszűntetni a vallást,ami szerintem "lehetetlen"mert,minden gyáva tahó terrorista gennyláda a vallása mögé bújik,mert ha jól meggondoljuk,akkor valójában a mai kereszténység(itt nem a korai Jézusi Kereszténységre gondolok),a TERRORRA-a TERRORIZMUSRA épült,abból nőtte ki magát!

Barasci Attila(39 Baracsi László(41)

2014. jún. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
A mai kereszténység igenis szakadatlanul az eredeti, ókori kereszténységből nőtte ki magát, az eredeti kereszténység adta meg az okot, hogy ilyen okozattá nője ki magát. Máskülönben nem kereszténység létezne.
2014. jún. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!