Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek hogyan, milyen...

Szerintetek hogyan, milyen megközelítéssel lehet a katolikus embereket a leghatékonyabban kirekeszteni, hátrányban részesíteni?

Figyelt kérdés

Van olyan, aki jelenleg Magyarországon ezt hatékonyan csinálja? Tudom, hogy a kormányzat tevékenysége most pontosan az ellenkező, vagyis azokat részesítik inkább hátrányban, akik nem keresztények, és az egyházak sokféle kedvezményt kapnak.


Szóval nem a kormányról beszélek, hanem például komolyabb vállalatokról, sajtóról, ilyesmi. Ugye, például még az indexre se lehet ráfogni, mert még annak a szerkesztőségében is sok katolikus ember van, illetve például Böjte Csabával többször is jelent meg interjú, tehát sok cikkben elsősorban pozitív módon tüntetik fel a kereszténységet.


2014. jún. 21. 19:43
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
52%

Ilyenről csak a gyurcsányista baloldal ábrándozik.


Egyébként az Egyházat már most is eléggé lejáratják (gyakorlatilag közéleti tekintélye nincsen), sőt az Egyház hagyja lejáratni magát, nem reagál ezekre.

2014. jún. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

"Egyébként az Egyházat már most is eléggé lejáratják (gyakorlatilag közéleti tekintélye nincsen), sőt az Egyház hagyja lejáratni magát, nem reagál ezekre."


De pont ez a kérdés, hogy hol érik ilyen támadások a Magyar Katolikus Egyházat? [Szerintem ne Egyházat írj, mert akkor nem egyértelmű, hogy melyik felekezetre gondolsz. Már nem a 18. században vagyunk, hogy csak katolikus egyház legyen]


Mert én ezekkel a támadásokkal nem találkozom... Még Gyurcsány sem támadja őket, legalábbis ilyen megnyilvánulást én a részéről sehol nem láttam. Minimális nyilvános kritika éri őket, ha éri egyáltalán valami.

2014. jún. 21. 19:51
 3/33 anonim ***** válasza:
Szerintem tökéletesen csinálja a fidesz. Ha valaki elkezdené támadni akkor egyből mindenkiben fellángol a katolikus érzelem, de így, hogy egyfolytában ezt nyomatják az embereknek elegük lesz belőle, mint a holokausztból
2014. jún. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
Nem a katolikusokat kell büntetni, nem azért kell hátrányban részesíteni valakit, mert egy egyházhoz tartozik. Ha az egyházzal van problémád, akkor az egyházzal kell harcolnod, különben csak felszítod az ellenállást.
2014. jún. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

"Nem a katolikusokat kell büntetni, nem azért kell hátrányban részesíteni valakit, mert egy egyházhoz tartozik. Ha az egyházzal van problémád, akkor az egyházzal kell harcolnod, különben csak felszítod az ellenállást."


Hol írtam, hogy én motivált lennék arra, hogy ezt tegyem?


Csupán az aggasztó, hogy Magyarországon nem nagyon van, aki vitába szállna a katolikusokkal, nehogy megsértsék az Ő kis lelki világukat.


Így pedig elég langyos a helyzet. Nem látom, hogy akár az egyházakat, akár a kritikusaikat bármi fejlődésre, gondolkozásra motiválná.


Ha valaki utálja a keresztényeket, annak ma Magyarországon szerintem nincs túl sok alkalma arra, hogy borsot törjön az orruk alá.

2014. jún. 21. 20:00
 6/33 anonim ***** válasza:

"De pont ez a kérdés, hogy hol érik ilyen támadások a Magyar Katolikus Egyházat? [Szerintem ne Egyházat írj, mert akkor nem egyértelmű, hogy melyik felekezetre gondolsz. Már nem a 18. században vagyunk, hogy csak katolikus egyház legyen] "


Amikor egyházról beszélek, általánosságban a keresztény felekezetekről beszélek. Ez egyszerűen abból a történelmi tényből fakad, hogy csak a felvilágosodás után neveztek egyháznak olyan nem-keresztény vallási intézményeket, amelyek magukat sohasem nevezték így.


A kat. egyház számára nem a botrányok adják a legnagyobb támadást, hanem az, hogy a jelenlegi kulturális forradalom totálisan kirekeszti azt a gondolkodásmódot, amit a kat. egyház képvisel. Szexuális, tudományos, erkölcsi kérdésekben. De az a röhejes ebben, hogy a kat. egyház erről nem vesz tudomást.


"Mert én ezekkel a támadásokkal nem találkozom... Még Gyurcsány sem támadja őket, legalábbis ilyen megnyilvánulást én a részéről sehol nem láttam. Minimális nyilvános kritika éri őket, ha éri egyáltalán valami."


Az első dolga az volt a programjában, hogy a vatikáni szerződést felbontsa, ugyanis szerinte az egyházat a Code Civile szekularizmusa közé kell tartani.

2014. jún. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

"Csupán az aggasztó, hogy Magyarországon nem nagyon van, aki vitába szállna a katolikusokkal, nehogy megsértsék az Ő kis lelki világukat. "


Ez gyakorlatilag a liberalizmus miatt nem lehetséges. A provokáció/vitaindító között csupán egy hajszálnyi különbség van.


"Így pedig elég langyos a helyzet. Nem látom, hogy akár az egyházakat, akár a kritikusaikat bármi fejlődésre, gondolkozásra motiválná."


Ezt már megtették '45 előtt (Bangha Béláék), és válaszoltak a máig érvényes katolikusellenes érvekre. Az, hogy az egyház visszafejlődött, annak az oka a kommunizmus, ami erre egy totálisan inkomepetens békepapságot nevelt ki.

2014. jún. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

"A kat. egyház számára nem a botrányok adják a legnagyobb támadást, hanem az, hogy a jelenlegi kulturális forradalom totálisan kirekeszti azt a gondolkodásmódot, amit a kat. egyház képvisel. Szexuális, tudományos, erkölcsi kérdésekben. De az a röhejes ebben, hogy a kat. egyház erről nem vesz tudomást. "


Abban van valami, hogy keresztény filozófiát már nem igazán vall senki. Gondolok itt például arra, hogy Istenben már a pápa sem hisz, hanem valami modern megközelítésű, új hitet vezettek be. Aminek az "eredeti" istenképhez már vajmi kevés köze van. Idézőjelbe azért tettem, mert mondjuk azt is nehéz már eldönteni, hogy valójában mi az eredeti. Hiszen például Krisztus tanításaihoz már a korai középkorban sem volt semmi viszonya a katolikus egyház álláspontjának... De elkanyarodunk a témától.


Ezt a kitérőt inkább azért tettem, mert lényegében igaz az, hogy a kereszténység ez ellen nem igen védekezik, hiszen ők maguk sem abban hisznek, amiben elődeik, hanem sokkal jobban hajlanak a modern megközelítés felé. [Bár a pszichológia legfontosabb, őket is érintő áttöréseivel valamiért mégsem hajlandóak foglalkozni. Például a prüdériát valamiért még mindig erőltetik. Mintha az óvszerhasználat bármi társadalmi kárt okozna...]


Viszont annak ellenére, hogy a véleményüket valóban nem védi semmi, magát a szervezetet ma Magyarországon semmiféle kritika, hátrány nem éri, sőt, rengeteg ajándékot is kaptak. Például, sok-sok iskola egyházi lett, ahol most nagy óraszámban üzemeltethetik az agymosást. De hogy hatékony ez mennyire lesz? A fentiek fényében, erre kíváncsi leszek...

2014. jún. 21. 20:09
 9/33 A kérdező kommentje:

"Az első dolga az volt a programjában, hogy a vatikáni szerződést felbontsa, ugyanis szerinte az egyházat a Code Civile szekularizmusa közé kell tartani."


Azért tegyük hozzá, az egyházak fenntartása nem igazán közügy. Főleg nem az egyházak egy adott, szűk körének fenntartása.


Persze, Semjén Zsolt érvelésére, mely szerint az egyházak sokféle közfeladatot (pl. oktatás) is ellátnak, még emlékszünk...


Nem is véletlen, hogy a Fidesz kormány (vélhetően Semjén ötleteinek nyomán) elkezdett nagyon sok oktatási feladatot az egyházak, de főleg a Magyar Katolikus Egyház számára átadni.


Ebből is látszik, hogy Semjén fordítva gondolkozott. Vagyis, nem azért védi az egyházakat, mert közfeladatot is ellátnak, hanem azért ruházza fel közfeladatokkal az egyházakat, hogy ez által védelmet nyerjenek.

2014. jún. 21. 20:15
 10/33 anonim ***** válasza:

,,Szerintetek hogyan, milyen megközelítéssel lehet a zsidó embereket a leghatékonyabban kirekeszteni, hátrányban részesíteni?"


És ha én meg ilyen kérdést írtam volna ki?

Egyiket sem kell kirekeszteni...

2014. jún. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!