Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehetne elérni azt, hogy...

Hogy lehetne elérni azt, hogy bizonyis életkörülmény felett vállaljanak az emberek gyereket?

Figyelt kérdés
Ugye aki örökbe akar fogadni, az szigorú ellenőrzések után tud csak. De egy munaknélküli házaspár akár 10 gyereket is vállalhat és valljuk be, a szegény gyerekeket a szegények szülik, nem a gazdagok. Én bevezetném azt, hogy csak bizonyos jövedelem szint felett lehessen gyereket vállalni, de az alatta lévőknek nem tudom megmondani, hogy te ne szülj, ha meg megszüli, akkor adja örökbe vagy hasonló, ?agy pl minden támogatást elvenni, mert az meg embertelenség. De azért van ekkora szegénység meg éheznek gyermekek, mert egy egy szegényebb család átlagosan több gyereket szül, a vagyonosabbak inkább karrieristák.
2014. jún. 19. 09:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

De figyelj, a gyermekszülést nem lehet korlátozni, így is kiöregedőben van a társadalmunk, ha még ennyi gyerek se születne egy forró fejű ötlet miatt akkor szerinted kik tartanák el a nyugdíjasokat? Egy átlagos gyerek az államnak jól jön, mert amikor dolgozóképes felnőtt lesz akkor pénzt és hasznot termel az országnak. De még egy másik oldalról megközelítve a témát, kérdezz meg egy szegény gyereket hogy ő szereti-é az életét? Örült volna-é ha meg se születik. A szegény ember is szívesen neveli fel a gyerekét, akkor meg mért kellene megtagadni tőlük?


Ez a törvény szerintem SE gazdaságilag nem lenne jó.

SE a társadalomnak nem tenne jót mivel egy csomó ember abban a sorban lenne hogy nem tud annyi pénzt keresni legális úton, vagy még illegálisan se tudna és nem lehetne gyereke holott az sok örömet tud okozni egy ember életében.

2014. jún. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

1-es

Butaságot írsz

Nem attól rossz ember valaki hogy bűnözik, vagy a Parlament ellen fordulsz ahol két kezem kevés rá hogy megszámolja hány családos gyereket nevelő ember, sikkaszt, mossa tisztára pénzét.


Vagy ez nem bűnözősködés?


Aki megölt egy tucat embert, tisztogatásokat csinált, a gyerekével szemben akkor is felelősségteljes, szerető családfő szerepet tölthet be.


Nyilván aki ütné vágná annak valóban minek egy gyerek.

2014. jún. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem tudsz egy határt húzni, hogy havi x jövedelem felett szülhetnek, az alatt pedig nem, mert egy jelenleg jobb módú budapesti párnál is elveszítheti az apa a munkáját amíg anyuci GYED-en van, míg egy vidéki kis házban egy kevesebb jövedelem mellett a zöldség-gyümölcsfogyasztást kipótolhatják.

A gyermekvállalás 18+ éves project, ez alatt sok minden történhet és nem lehet a szülés időpontjához kötni, és az sem mindegy, hogy ki milyen támogatást kap a családban. Nekünk volt egy nehezebb időszak az életünkben amikor jött a második gyerek váratlanul, ha csak a jövedelmet nézzük én is beleestem volna abba, hogy adjam örökbe, viszont egy percig sem volt olyan, hogy ne lett volna raja tiszta pelenka vagy ne lett volna tele a hasa, mert nálunk nagy a családi összetartás. Amikor meg visszamentem dolgozni, akkor a gyerekfelügyelet is meg volt oldva, nem kellett a gyerek betegsége miatt hiányoznom. Szülés után 4 évvel meg kifejezetten jól álltunk, és azóta is folyamatosan. De ismerősi körben van olyan, ahol szerintem egy fehéregeret is felelőtlenség lenne bevállalni, a gyereket úgy venném el tőlük mint a szél.


Én inkább a családtámogatási rendszert alakítanám át. Pl. készpénzben semmi, de sok dolog legyen ingyen vagy olcsóbb. Pl iskolában adjanak tanszercsomagot, a havi keret felhasználható legyen bölcsi-ovi étkeztetés befizetésére, ÁFA mentes gyerekruhák, stb. A lényeg, hogy aki amúgy is a gyerekre költené, annak mindegy, mert nekem aztán lényegtelen, hogy kapok mondjuk 5 ezret, ezt befizetem a bölcsiben, vagy nem kapok semmit, de jóváírják a bölcsis befizetésnek, vagy megveszem belőle az iskolai tanszereket/könyveket...

2014. jún. 20. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!