Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kéne, hogy büszke...

Gery Greyhound kérdése:

Miért kéne, hogy büszke legyek arra, hogy Magyar vagyok?

Figyelt kérdés

Hiszen nem az én érdemem, semmit sem tettem érte, csak úgy lett. Az, hogy magyar vagyok, számomra csak olyan, mint amikor szarnom kell: jön, oszt' van. Így alakult....


Szóval miért is legyek erre büszke? Miért kéne azt gondolnom, hogy ezzel más (jobb) vagyok, mint aki mondjuk 200 kilométerrel arrébb született?



2014. jún. 18. 21:02
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
72%

"Azért mert IDE születtél. Nem is értem ezt a hülye kérdésedet."


Ez csak véletlen. Ha dédnagyanyám nem hagyja ott dédnagyapám és jön haza Amerikából a nagyanyámmal terhesen, akkor oda születtem volna. Vagy legalábbis az ő leszármazottai oda születtek volna.


"Legtöbb nagy találmányhoz van közünk, sok tudóst szült ez a Nemzet."


A legtöbb találmányhoz annyi közöm van, mint neked. Hogy használom őket. A tudósok nagy része meg zsidó volt és külföldön lett naggyá. Ennyire becsülte meg ez a nemzet a tudósait.


"Költőink is elismertek külföldön. Mert a magyar lányok a legszebbek."


Külföldi költők meg elismertek Magyarországon. A magyar lányok szépségéről pedig külföldön csak magyaroktól hallottak. Semmivel sem csúnyábbak a külföldi lányoknál, de nem "a" legszebbek.


"Mert az ételeinket, italainkat mindenki szereti."


Az ételeinket kifejezetten utálják, túl zsírosak és nehezek. Az italaink közül a boraink mennek. Én mondjuk pont szeretem őket, sőt, még el is tudom készíteni. De tudok spagettit is, szóval nem arra vagyok büszke, hogy egy olyan nemzetbe születtem, amelyik tud töltött káposztát főzni, hanem hogy én tudok töltött káposztát főzni.


"Mert gyönyörű helyek vannak Magyarországon."


Azok vannak külföldön is. Amúgy meg a kertemre, házamra büszke lehetek, ami a belefektetett munkám miatt szép, de a Bükköt nem én hordtam össze talicskával. Az akkor is ugyanolyan lenne, ha az ómagyarok Szicíliában foglaltak volna hont, itt meg még mindig morvák élnének.


"Mert a legfinomabbak a gyümölcseink."


Hogy ez mi akar lenni? A helyben termett gyümölcsök finomak, de az egzotikusabbak már a saját klímájukon megteremve sokkal finomabbak, mint itt megtermelve. Már ha képes szabad ég alatt megteremni.


"Mert nagyon jó minőségű a termőföldünk."


Hogy ez honnan jött?


"Mert itt van a legtöbb édesvízkészlet a föld alatt."


És hány édesvízkészlet van a föld alatt? Antarktiszról hallottál-e már?


"Mert több mint ezer éve élünk ezen a helyen, hiába a sok elnyomás, megszállás, de MI mégis itt vagyunk. Az Őseidnek köszönheted, akik magyarok voltak."


Az őseim vérvonala akkor is fennmaradt volna, ha a magyar nép beolvad a németbe vagy a szlávok közé. Akik szintén rengeteg tudóst adtak a világnak, a költőiket külföldön is elismerik, szépek a tájaik és lányaik, finomakat főznek, és kb minden igaz rájuk is, ami ránk.


"És még sorolhatnám......"


Kérlek!

2014. jún. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
41%
Mondjuk néztem a Nobel díjas tudósokat és a 85%-ának annyi köze van Magyarországhoz h vagy itt született de kb 5 éves kora óta máshol élt vagy pedig még az apja született itt. Ettől függetlenül lehetünk rájuk büszkék csak ne úgy h egyik pillanatba még fúj zsidók a másikba meg odáig vagyunk h mennyi tudóst adott ez a nemzet hol ott a 80-a zsidó volt.
2014. jún. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
0%
21-es, némelyik nagyon jó volt :)
2014. jún. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
27%
1. olvass, nézz rengeteg történelmet (igen egész a könyvektől a youtube ig) minden nyelven minden szemszögből... a mi történelmünk sokszor, túl sokszor a minket "legyőzők", "felszabadítók", "megszállók" írták.... ezt erőltették bele jó pár generációba;) minél több nézőpontot látsz annál tisztább lesz a kép;) és hidd el nem vesztesek vagyunk, hanem győztesek mert mi vagyunk az egyik legősibb és helyét leginkább kiérdemelt nép Európában! Ha pedig száraz tényekre vagy kíváncsi nézz szét találmányok, nagy emberek, és hírességek közt ki volt magyar vagy csak magyar származású! De legfőképp nézd meg h akiket a környező országokban az elmúlt jó pár évtizedben üldöztek mert magyarnak vallják magukat mai napig ... azok miért teszik azt amit tesznek;)
2014. nov. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!