Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kéne, hogy büszke...

Gery Greyhound kérdése:

Miért kéne, hogy büszke legyek arra, hogy Magyar vagyok?

Figyelt kérdés

Hiszen nem az én érdemem, semmit sem tettem érte, csak úgy lett. Az, hogy magyar vagyok, számomra csak olyan, mint amikor szarnom kell: jön, oszt' van. Így alakult....


Szóval miért is legyek erre büszke? Miért kéne azt gondolnom, hogy ezzel más (jobb) vagyok, mint aki mondjuk 200 kilométerrel arrébb született?



2014. jún. 18. 21:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
47%
Ezért nincs semmi értelme annak h nemzetiség, ember az ember.
2014. jún. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
71%

ezt vagy érzed vagy nem.


nem "KELL" kérdése.

2014. jún. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
20%
Hát ha így állsz hozzá, akkor semmivel sem vagy jobb. Egy embert nem a származása, hanem a gondolkodása, más emberekhez és saját magához való hozzáállása határoz meg. És te a legalsók között vagy.
2014. jún. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
64%
Azért, mert ha nem vagy rá büszke, akkor nehezebb rávenni, hogy gyilkoltasd le magad valami távoli helyen az ország vezetőinek a gazdagságáért. A valláshoz hasonlóan ez is egy tömegek feletti uralmat segítő eszköz.
2014. jún. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
65%
Miért ne?
2014. jún. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%
Noss azért mert az őseid meghaltak hogy te élhess. Nem kell büszkének lenni mert te semmit nem tettél, tisztelni kell mert ők meghaltak érted.
2014. jún. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Büszkeség nem feltétlenül azt jelenti, hogy a másikat lenézed.


Magyarok egyébként a történelmi viszontagások ellenére mindig talpra bírtak állni, gazdag a kultúránk, sok magyar zeneszerző, tudós stb járult hozzá a világ nagy dolgaihoz.... ez elég ok? Még a szlovákoknál is erős a nemzeti öntudat, pedig csak '93 óta léteznek :D

2014. jún. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
64%
Senkit nem izgat, hogy "miért kellene büszkének lenned", szóval feleslegesen hisztériáztad ki magad.
2014. jún. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
39%

A Magyar az egy nemzet, és a létünknek az a célja hogy ezt a nemzetet felemeljük, hogy jobban, boldogabban tudjunk mi és fiaink élni, gondolom ez mindenkire igaz. És az hogy büszke vagy a nemzetedre, az erőt is tud adni, hogy ne magadért dolgozz, hanem a gyerekedért, és társadalmunkért. Ezt a kérdést azzal hasonlítanám mintha azt kérdeznéd miért kell szeretned a fiadat, az is olyan hogy szartál, jött és van, miért kell szeretned? A nemzeted is ugyan úgy jött. A fiadat azért szereted mert a tiéd, és mert szűksége van rá, hasonlóképpen a nemzetedet is azért szereted mert a tiéd, és szűksége van rá, ha mindenki olyan lenne mint te akkor nem lenne a nemzetünkben még annyi összetartás sem mint amennyi most van, például a zsidók is sokszor azért sikeresek mert szorosan össze dolgoznak, és ez az együttműködésük meg is látszik hiszen nagy szerepük van a világgazdaságban. Az egésznek a célja hogy összetartást teremtsen bennünk. Aki nem büszke a nemzetére az olyan Magyar, és olyan ember mint az az apa aki nem szereti a fiát, vagyis már nem is magyar és nem is ember. Nemzet ellenes. Nem biztos hogy jobb vagy annál aki 200kmrrel arrébb született, de a büszkeség is erőt ad, és hitet. ÉS gondolj arra hogy a te felmenőid sokkal többet csináltak, sokkal jobban teljesítettek, jobban harcoltak, és gazdagabbak voltak mint a szlovákok vagy a románok, gondolj arra hogy a világ egyik legkülönlegesebb nyelvét beszéled, a világon csak 15 millióan beszélik, és egy külön nyelvcsaládnak is lehetne hívni, egyik nyelvhez sem hasonlít a földön és kivételesen nehéz beszélni, ez is tükrözi a felmenőidet. Gondolj arra hogy 1000 éve itt van az országod úgy hogy azért nem egy békés hely volt ez, de soha senkinek nem hódoltunk be, mindig ha megszálltak terveztük a visszaverést, azért ezt minden nemzet nem mondhatja el magáról.



Majd remélem a fiaddal is nem úgy leszel hogy megmondod neki hogy szartam egyet oszt te jöttél....

2014. jún. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

[link]


Egy közösség tagja vagy. Lehet hogy egyénként gondolkodsz, de közösségben élsz. Én arra a közösségre vagyok büszke, akinek köszönhetem, hogy most itt vagyok. Lehet, hogy 200 kilométerrel könnyebb dolgom lenne, de akkor nem úgy gondolkodnék a világról és kevésbé becsülném az értéket, mint most.

2014. jún. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!