Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » MIért érvényes a második...

MIért érvényes a második Trianon? Miért van az, hogy a németektől kevesebb területet vettek el (pedig ők voltak az ászok)? Miért minket büntettek ennyire? Valahogy lehetne érvényteleníteni mai "békés" keretek között?

Figyelt kérdés
2010. jan. 1. 23:09
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
utóbbit 23:48-nak írtam
2010. jan. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
50%

"Azt úgy látom elfelejted, hogy azért a németektől is elég sok területet elvettek a második vh után(összehasonlítás gyanánt: Németország 1943-ban:

[link]

És 1946-ban: [link]

Valamint Magyarország 1943-ban: [link] A 46-osat nem másolom be, azt úgyis tudod.)

Azt hiszem ez elég jól érzékelteti, hogy igenis eléggé megbüntették a németeket is."


Ja hogy így állunk!

Már mindent értek.

Azokat a területeket azért nem tarthattuk meg, mert egy olyan hatalomtól kaptuk őket (Harmadik Birodalom), aminek a győztesek még a létének jogát is kétségbe vonták.

Mellesleg akkor a nyugatiak engedtek volna. (Ha rajtuk múlik, akkor a Partiumot visszakapjuk. Ebbe még Románia is belement volna.) De a szovjetek ragaszkodtak hozzá, hogy aláírtuk Trianont és vesztes ország vagyunk, ezért nem kaphatunk semmit.

2010. jan. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
84%
23:54 ....és mégis milyen joguk lett vna az osztrákoknak Csehországhoz???? :O Ugyanúgy a Habsburg monarchia keretében megszállt terület volt, mint mi (a kiegyezésig).
2010. jan. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
40%

Megint tévedsz.

Csehországot a Habsburgok örökölték. Amellett akkor mi nem megszállt terület.

Mellesleg akkor nekünk mi jogunk van Horvátországhoz?

Mi jogunk van Dél-Erdélyhez, amit a dákóromán-elmélet szerint (most az lényegtelen hogy igaz-e vagy sem, akkor a románok igaznak fogadták el, és Trianonnál csak ez számított) azt mi is a románoktól hódítottuk el.

Mi jogunk van a Felvidék nagyobbik részéhez, ahol szinte csak szlovákok élnek?

Mi jogunk van Kárpátaljához, ahol szintén alig éltek magyarok?


Nem vagyok a revízió ellensége. Sőt! De gyűlölöm, amikor az emberek ilyen történelmietlen kijelentéseket tesznek.

2010. jan. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

"Jugoszlávia is felbomlott, akkor is visszajártak volna a területeink, hiszen azokat Jugoszlávia kapta meg... De senki nem emelte fel a hangját. "

Ácsi! Ennek feltételeként a franciák azt kérték, hogy mi is szálljunk be a délszláv háborúba a szerbek ellen. Ami ugyebár egy államcsőd közelében álló ország esetében lehetetlen volt.

A többiben viszont igazat adok neked.

2010. jan. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pár helyen tévedsz. (79%-os válaszoló azt hiszem)


Akkor jelen pillanatban lehet, hogy így állt az etnikai eloszlása az országnak, azonban azelőtt nem volt ez így. Különböző dolgok miatt megindultak a vándorlások, ami miatt magyarok vándoroltak el, helyükre ilyen-olyan népek jöttek. Pl. a Habsburgok egyszer elkezdték tömegesen kiírtani a székelyeket, ami azt eredményezte, hogy a székelyek Erdélyből kivándoroltak, a helyükre nagyobbrészt románok jöttek. Magyarul az ország etnikai határa egy kicsit bentebb csúszott, de ez egy folyamat eredménye és nem úgy volt, ahogy te mondod. Úgy értem, "Szlovákia" felsőbb részén nem éltek szinte csak szlovákok, hiszen még 20 évvel ezelőtt is rengeteg tősgyökeres "tátrai" idős magyar emberrel lehetett találkozni a Tátrában, egyáltalán nem volt ritka a magyar szó arrafelé és nemcsak a turizmus miatt! Ha valami gondod volt nyugodtan megállíthattál megkérdezni egy idős embert, hogy merre menjél, mert elég nagy volt a valószínűsége, hogy a választ magyarul fogod megkapni.

2010. jan. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
34%

"Valahogy lehetne érvényteleníteni mai "békés" keretek között?"

Sehogy, földön élünk nem szatyorban.

2010. jan. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
82%

Érdekes, amit írtok az előzményekről és a történelmi döntésekről. Csodálkozom viszont azon, hogy senki nem kérdőjelezte meg Magyarország 1914-es hadbalépésének szükségszerűségét. Én azon szoktam töprengeni, hogy ha politikusaink akkor felmérik, hogy etnikailag mennyire megosztott az ország, és a kisebbségeink már többször ellenünk fordultak (lásd 1848-49-es szabadságharc), talán azt is mérlegelhették volna, hogy egy esetleges vereség sokkal több veszteséggel járna, mint amennyit egy győzelem esetén nyerhetnénk. Mi lett volna akkor, ha Magyarország egyszerűen nem hajlandó Ausztria mellé állni, és kilépünk a Monarchiából? Mi lett volna, ha Magyarország nem hajlandó elsőnek támadni a szerb fronton? Ebben az esetben -bár lehet, hogy a kisebbségek kikövetelték volna maguknak az autonómiát- a magyarlakta területeink ma az utolsó faluig hozzánk tartoznának, mert senkinek nem lett volna a legkisebb jogalapja sem megbüntetni minket.


Fájdalmas, de be kellene ismerni, hogy a mi vezetőink is hibáztak.

2010. jan. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
93%
Valójában egyik trianon sem érvényes, nemzetközi jogokat sért és több okból is érvénytelen. A felülvizsgálatot még egyik magyar kormány sem kérte, ami elég furcsa.
2010. jan. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
na gyerek képzeld el A TRIANONI HATÁROK 1920 ÓTA IDEIGLENESEK ! Lásd_ Szaniszló Ferenc a trianoni határok (youtubon is fenvan) !
2010. jan. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!