Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a vélemény a reklám adóról?

Mi a vélemény a reklám adóról?

Figyelt kérdés
Eddig nem foglalkoztam vele de a minap láttam egy Fideszes képviselő nyilatkozatát hogy tulajdonképen azért lesz hogy az ocsmány műsorok eltünjenek a képernyőkről. Így pl: Való világ. És ez főleg az rtl club ellen irányul. Így ezt helyesnek tartom mivel az rtl club-nál gusztustalanabb ocsmányabb színvonaltalanabb csatornát még nem láttam. Más vélemény?
2014. jún. 7. 17:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
95%

Igazából nagyjából leszarom az RTL-t és a TV2-t.


Ami nem tetszik, hogy az online mediara is kiterjesztik.

2014. jún. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
33%

" Amikor a kormány újabb adókat vet ki, akkor téged sarcol meg"


Ez igaz de pl ha veszünk egy Citroen reklámot amit lead az RTL pl akkor attól nem a Citroen lesz drágább a boltban (hiszen ők hirdetnek még a netten, palkátokon... )hanem a csatorna előfizetési díja, mert a reklámból adóból származó veszteséget rá hárítja az élőfizetőre.


De ma már nem vagy rá kényszerítve h tv-z ha nézed nézed ha nem nem, és higgyétek el ahogy egyre több embernél lesz net azzal arányosan fog zuhanni a tv nézettsége. Mert az emberek a netten azt és akkor néznek amit akarnak még a tv-be nem.


Ezzel az adóval v nélküle de tv kb 15 múlva lehúzhatja a redőnyt mer már senki nem fogja nézni.

VHS-t se használ már senki mert ott a Blu-ray a tv-re is ez vár.

2014. jún. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
33%

A bluray-t felváltotta a stream. Jómagam is streamelem a filmeket, sorozatokat. Az a baj, hogy a bluray nagyon drága(ahoz képest, hogy csak egyszer nézzük meg a filmet). Az ismerőseim közül senki sem használ bluray-t(kivételek akik ps3-mal rendelkeznek). Ez a technológia is el fog tünni a süllyesztőben.

Bocs az offtopicért

2014. jún. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

Engem konkrétan totál hidegen hagy, nem is tudom mikor néztem utoljára TV-t, ha valami filmet meg akarok nézni internettel valahogy nem probléma, ráadásul még reklámokat sem tűzdelnek a filmbe.

Neten a reklámokat meg olyan jól ki lehet szűrni, hogy csak na.

Amit látok reklámot azok körülbelül az újságokban amik vannak, bár azok közül sokat fel lehet fogni humorként is, a kedvenceim azok mikor annyira rámenősek, hogy már fáj. Beírnak pár kamu használói véleményt, hogy így meg úgy évezred találmánya, meg a legjobb dolog ami vele az életében történt, aztán még mikor odaírják, hogy folyamatos a készlethiány de XY magazinból látott hirdetés alapján telefonálókat kiemeltként kezelik... akkor már nagyon ott van a poén faktor. :D

2014. jún. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
16%

"az oknyomozó újságírás sok pénzbe kerül"


XD Ez jó volt. Az RTL-klub meg az oknyomozó újságírás, na persze. AZ RTL-klub teljes költségvetését felemészti az oknyomozás. :D

2014. jún. 8. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Bocsesz, nem csak az RTL Klubot érinti a reklámadó, mint ahogy ezt már említettem, hanem minden sajtót, amelyiknek van némi reklámbevétele. Online, újság, tévé. Tervezik a Facebookot és a Youtube-ot, és a Google-t, stb-t is.

Oknyomozásra pl. ott az atlatszo.hu. Az Origo is állítólag ezért változott meg. Azért van még egy két pozitív példa, amelyiket nagyon érint ez az adó.

2014. jún. 8. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Még egyszer megjegyzem, hogy a reklámadónak semmi köze a reklámhoz. Ha a reklámot szeretnék megadóztatni, akkor a reklámozó cégeket adóztatnák meg.


Semmi köze a "kultúrszennyhez", mert akkor "kultúrszenny" adót vetnének ki. Tételesen a "szennyes műsorokra".


Itt arról van szó, hogy a Fidesztől még némileg független csatornákat, nyomtatott vagy elektronikus sajtót agyonsarcolják, hogy ne legyen pénzük önálló hírek készítésére, hogy az ingyenesen kapható Fideszes MTI híreket sugározzák költségmegtakarításból. És lehet mondani, hogy úgyis egyre kevesebben néznek tévét, mert ott az internet, csak hát ott a gubanc, hogy a kiegyensúlyozott sajtó itt is elveszik. Nincs meg a rendes tájékozódás. Az értelmiségiek részéről még viszonylag okés, de mi van azokkal, akik idősek, nem tudnak internetezni, stb.? Nekik is megvan a kiegyensúlyozott tájékozódáshoz való jog, ami igencsak csorbul.

Erről szól a reklámadó, nem másról! A választásokon úgy látszik a Fidesz nem akar semmit sem a véletlenre bízni, de most az RTL Klub kicsit be tett nekik, nem is tetszik ez Lázárnak.

2014. jún. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!