Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a vélemény a reklám adóról?

Mi a vélemény a reklám adóról?

Figyelt kérdés
Eddig nem foglalkoztam vele de a minap láttam egy Fideszes képviselő nyilatkozatát hogy tulajdonképen azért lesz hogy az ocsmány műsorok eltünjenek a képernyőkről. Így pl: Való világ. És ez főleg az rtl club ellen irányul. Így ezt helyesnek tartom mivel az rtl club-nál gusztustalanabb ocsmányabb színvonaltalanabb csatornát még nem láttam. Más vélemény?
2014. jún. 7. 17:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%

Én 8 éve nem nézek tv-t szal felőlem akár az össze csatornát is bezárhatják. Kit izgat ott a net.

Ezáltal mondjuk reklámot is alig látok :D

2014. jún. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%
Támogatom, hetente bekapcsolom a tv-t megnézni, hogy van-e bármi értelmes műsor, de sajnos nincs. A természettudományos csatornák is elmentek bulvár irányba
2014. jún. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
31%
Végre valami jó is történik hazánkban. (nem nézem a tv-t, nincs is, tőlem mehet az egész a kukába)
2014. jún. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%

Nem RTL club, hanem RTL Klub.

A reklámadó lényege célja nem az, hogy a színvonaltalan (pl. VV) eltűnjön, ha ez lenne a cél, akkor nem reklámadót vetnének be, hanem pl kulturális hozzájárulást, vagy valami hasonlót, amivel az ilyen jellegű műsorokat sújtanák.

A reklámadó a sajtószabadság durva megsértésének egyik eszköze. Hogy értsétek, reklámból van a bevétel, az oknyomozó újságírás sok pénzbe kerül - főleg, ha nem állami, és nincs innen-onnan alapítványi támogatás amit a Fidesz odaügyeskedik. Internetet és a nyomtatott sajtót is érinti a reklámadó, nem csak a tévét, így az atlatszo.hu és sok más értékes tényfeltáró oldal is létbizonytalanságba kerül. Nem véletlen az egész. Általában semmilyen tartalom nincs ingyen, csak eddig reklámokkal tartották fenn az oldalt, hogy a látogatóknak ne kelljen fizetni. Igaz, akiket zavar a neten a reklám - ahogy engem is, mert én is utálom, azoknak van remek reklámszűrő programjaik.

Ja és azt majd elfelejtettem mondani a sajtószabadsággal kapcsolatban, hogy most már központilag készítenek egy halom hírt a fideszes MTI-ben, amit ingyen bocsájtanak mindenki rendelkezésére. Eddig csak a vidéki lapok vették át főleg ezeket, meg a meghunyászkodó RTL Klub és TV2, fideszes királyi tévék, stb., most már egyre több helyen lesz ez, illetve egyre kevesebb lesz a valódi híradás, esetleg csak előfizetőknek lesz elérhető.

2014. jún. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%
A reklámadó nem fogja eltüntetni az általad (és sokak által) ocsmánynak nevezett műsorokat a képernyőről. Aki hirdetni akar, az annál a csatornánál hirdet, amelyiknek a legnézettebb a műsora, hiszen így látják legtöbben a hirdetését. Ha a nézőket a gyenge színvonalú műsorok ragasztják oda a tv elé, nyilván ott hirdetnek. Az adó bevezetésének ilyen indoklása nem helytálló. Ma az RTL Club-ot érinti erőteljesen, holnap azt, akihez átpártolnak a nézők. Ez a magyarázat az egyszerű ködösítése annak, hogy ezzel az adóval akarják növelni a költségvetési bevételeket, hogy legyen miből fizetni a drága külföldi utakat, "kimagasló" egyéniségeink luxus kiadásait.
2014. jún. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
/ Nekem meg az a véleményem, hogy a kormány feldughatja a véleményét. Nem az a feladata, hogy az emberek világnézetét kontrollálja./ Nekem meg az a véleményem ha a szülők el mennek éjszakára melózni ne azt nézzék hogy az idióta pörgeti a nemi szervét a tv ben. Egyébként elég furcsa világnézeted van ha ezek érdekelnek.
2014. jún. 7. 17:59
 7/17 A kérdező kommentje:
Egyébként azért nem tudom hogyan van kiírva club v. klub mert abszolút nem nézem. De látom te jól meg tanultad, köszönöm a kiigazítást rendkívül fontos volt.
2014. jún. 7. 18:02
 8/17 anonim ***** válasza:
58%

Ha valaki linkel egy kormányellenes hírportálból* egy cikket ide, egyből azzal jőttök, hogy ez nem megbízható hírforrás. Mi értelme van elmondani az igazat, ha nem törődtök vele


*kurucinfo, alfahír stb

2014. jún. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

A hasonló színvonalú műsorokat én is utálom és nem is nézem.

De az RTL-en megy például a Házon Kívül és a Heti Hetes amikben közéleti, politikai problémákat mutatnak be, beszélnek ki, amik nem egészen azt mutatják, hogy Magyarország jobban teljesít.

És mivel ezzel mondhatni rossz színt vetnek a kormányra, a Fidesz tönkre akarja tenni ezeket a műsorokat.


Én, a sok Fidesz fannal ellentétben, teljesen értem a Fidesz gondolkodásmódját és céljait.

2014. jún. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%

Amikor a kormány újabb adókat vet ki, akkor téged sarcol meg.

Lehet hogy azt mondod, lesz.r.d, de mégsem, mert azok a cégek akik hirdetnek ezt megfizetik, majd beépítik a termékeik árába.

Tehetsz úgy, hogy téged nem érdekel, meg játszhatod azt, hogy téged csak a magyar közszolgálat elégít ki, de látnod kell, a kormány hazudik.

Ráadásul épp az a lázárjános, aki 2 milliót vert el a csajával pár kiküldetésen közpénzből.

Kérlek gondolkozz...

2014. jún. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!