Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mekkora esély van...

Szerintetek mekkora esély van a revízióra?

Figyelt kérdés

így, több mint 90 év után, véleményetek szerint mekkora esély van arra,hogy MO valaha is visszaszerzi legalább a magyarok által lakott vidékeket?

Sokan egyből nevetségesnek vélik a dolgot, de azt sem kell elfelejteni,hogy a török hódoltság sem 90 évig tartott, hanem jóval tovább és ma, mégis itt vagyunk.

Kérek mindenkit,hogy maradjon a realitás talaján!


2014. jún. 4. 11:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
A realitás talaján maradva 0.
2014. jún. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
Jó, a realitás talaján maradva úgy 2%.
2014. jún. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
Vagy inkább 0,2%. :D
2014. jún. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Akkora az esély, amekkora arra, hogy az ottani magyarok benépesítik majd azt a területet. Tehát kérdezd az ott élő magyar nőket, ők válasz tudnak adni. Ha akarnak gyereket magyar embertől, akkor van, ha ezt folytatják, akkor nincs esély.
2014. jún. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én itt élek, és gyermek az van! A nagyobb gondot az elvándorlás jelenti, főleg amióta megkaptuk a kettős állampolgárságot. Abszúrdnak hangzik, de azóta mégjobban fogyunk!
2014. jún. 4. 11:30
 6/14 A kérdező kommentje:
Többek között én is így gondolkodom... sajnos! Nem akarom azt,hogy az én gyermekeimnek is egyszer egy idegen nyelven kelljen érvényesülniük és csak a pusztulást látniuk maguk körül. Mert az van! Az értékek, a kultúra, a múlt lerombolása... Miért nézzék ezt ők is végig, ha megkönnyíthetem a dolgukat azzal,hogy áltköltözöm a határ túlsó oldalára! elég volt a másodrendűségből!
2014. jún. 4. 11:33
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez az egész nemzetieskedés úgy 200 éven belül valószínűleg eltűnik Európából. Mindenki angolul fog beszélni, és a határok csak közigazgatási okok miatt maradnak meg. Tök mindegy lesz, hogy ki milyen nemzetiségből származik, így az egész trianonozás értelmét veszti.
2014. jún. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Remélem nem sok. De azért az előttem író is ordenáré hülyeséget mond.


Én támogatom a független államok létét, azonban nem feltétlenül tartom ideálisnak a nemzetállam koncepcióját.


Mielőtt leszavaznak a nacionalisták: Trianon előtt nem volt nemzetállam a Magyar Szent Korona országai, sőt, szigorúan szólva nem is egy állam volt.


A revízió koncepciója, főleg, a kérdező által vázolt változata pont azért aggasztó, mert a nemzetállam koncepcióját próbálja tovább erősíteni.


Én az ellen nem vagyok, hogy egy országba tartozzunk mi, és azok, akiket most határon túli magyaroknak nevezünk, de én szükségtelennek tartanám ezt az államot Magyarországnak nevezni.


Azonban, a gigaállam létrehozása sem jő ötlet semmiképp. Függetlenségre mindenképp szükség van, csak a nemzetállam koncepciójától kellene megszabadulni.

2014. jún. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

-Annyiban igazat adok,hogy a Magyar Királyásg vagy a Monarchia nem voltak nemzetállamok, sőt nagyon messze álltak attól. Trianon jóval 1920 előtt bekövetkezett ez által.

-Én úgy vélem,hogy az állam kizárólag nemzetállam formájában lehet erős és egységes. Ha több nemzet alkotja, folyamatos széthúzás fogja jellemezni. Az szinte sci-fi regénybe illő Jugoszláv állam történelme erre jó példa.

-Nehéz lenne ma nemzetállamokat létrehozni ezeken a vidékeken, de az 1938-1942 közötti történések jó irányba haladtak ilyen téren. Legyen Erdély magyar, de mit kezdünk a 2 millió románnal? Nem ilyen értelemben tekintek én a revizióra. A magyar többségű területeknek mindenképp MO keretébe kellene tartozniuk.

-A románokat sem érdekelte,hogy Székelyföldön szinte nem is volt román. Bekebelezték.

Miért érdekeljen ez minket, fordított esetben? Nehéz lenne itt igazságot tenni. Történelni és földrajzi szempontból a Magyar Királyság területeit jogosan követelhetjük, ám etnikai szempontból az 1940-es határok igazságosabbak. Valahol a 2 között lenne itt a megoldás. Székelyföld, Szlovákia déli részei, Kárpátalja, Bácska mindenképp MO-t illetnék.

2014. jún. 4. 12:53
 10/14 A kérdező kommentje:
A 7/9 pedig vagy nagyon gyerek még, vagy kifejezetten buta... Ekkora marhaságot már régen hallottam! Európa alapja a nemzet. Ezt soha, semmilyen erő nem fogja tudni megszüntetni. Legyen az kommunizmus, EU, akármi! Az olasz büszke lesz arra,hogy olasz, a magyar arra,hogy magyar, a német is arra,hogy német és nem fogja magát egy kategóriába sorolni a franciával. NAgyon komoly rombolásra és évtizedes butításra lenne itt szükség ennek a megváltoztatásához. Igaz, egyelőre jó úton haladunk efelé.
2014. jún. 4. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!