Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért és hogyan lehet egy...

Kicsikacsusz kérdése:

Miért és hogyan lehet egy ilyen közegben élni?

Figyelt kérdés

Nem egészen értek a politikához, csak egy egyszerű nógrádi 18 éves lány vagyok. Így telnek napjaim:

Salgótarján közelében élek egy lakótelepen. Amikor jövök haza iskolából padon üldögélő közmunkásokat látni, nem túlzok ha azt mondom a lakosság 50%-a abból él. Megszólítanak a lakásomhoz vezető úton, hogy az nem az én területem, mert én magyar vagyok, válasszam a másik utat. Olyan iskolába kell járnom, ahol a falak omladoznak,dögkút szag van a termekben és betegen jönnek iskolába állandóan. Ezeket állandó jelleggel elkapom tőlük és haza viszem ( jelenleg rüh). Elmegyek a kórházba a bőrgyógyászatra, 4 óra hosszás várakozás után behívnak. Rá pillant, meg se vizsgálja, a tünet: allergia. Hiába erősködök, hogy nézze meg jobban, viszket,terjed rajtam,nem. Már az egész testem olyan de még mindig csak allergia, megvetetik velem a gyógyszert. Más orvoshoz nem tudok elmenni ( a közelben)mert nem is magyar, nem egy nyelvet beszélünk.Hazafelé a retkes szutykos városban menve mindig eszembe jut egy helyről: a múltkor itt leszúrtak valakit. Igen, ez az a hely ahol fejbe lőtte magát az utcán az ember. Igen, itt volt a testrészeket levágó gyilkos. A kutyák megtámadnak útközben ha biciklivel jövök haza, a ház ( ház? ) úgy néznek ki mint az okádék. A velem egykorú és fiatalabb fiatalok szétdrogozzák, szétalkoholizálják a fejüket, nyíltan hangosan beszélnek mögöttem az utcán ha megyek éjszaka, hogyan csinálnának meg hátulról.

Most lehet megkapom, hogy ez nem is kérdés hanem csak önsajnálat vagy csak kibeszélni a lelki gondjaimat és azt nem itt kéne nem ebben a kategóriában, de megkérdezem: mi ez a politika? mindenhol ez megy? Én nagyon szeretem az országot én nem szeretnék innen elmenni, itt akarok dolgozni a gyermekeimet felnevelni ha lesznek de hogy tegyem meg ilyen közbiztonság mellett, ilyen orvosokkal, ilyen emberekkel egy közegben? Sajnálom, ha bárkit is felidegesítettem ezzel, igazából csak már nagyon el vagyok szomorodva...


2014. jún. 3. 22:55
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Te egy olyan lány vagy, aki az ország egyik legrosszabb közegében élsz, az ismereteid talán kevesek a helyzet átlátásához, feltehetően alapbeállítottságod miatt is. Ezen nem tudsz gyökeresen változtatni, azért nem minden csak elhatározás kérdése. Az itteni fő beszélgetőtársad szerencsésebb alkat, ezért neki könnyebb. Nem kérheti számon, hogy légy ugyanolyan.


A politika bonyolult dolog és a rossz dolgoknak sem egy okuk van, hanem sok. A közmunkások üldögélnek, mert tudják, teljesen mindegy, mit tesznek, attól nem változik semmi. A többség ugyanígy tesz, csak nincsenek szem előtt. Ezt úgy hívják, érdektelenség, mert a tapasztalatuk szerint semmiféle ösztönzés nincs, egymaguk változtatni nem tudnak, hát minek kepesszenek. Az cselekszik, aki ki tudja találni, mivel javíthat az életén. Ez pedig csak kellő ismerettel lehetséges, vagyis egyetlen reményed a tanulás. Ha képes vagy rá, jó főiskola (ebben érdemes alaposan kérdezősködni olyanoktól, akik értenek hozzá, és bízol bennük). A kifakadásod nem kifakadás, az elkeseredésed érthető és nem te vagy az oka (kivéve, ha feladod). Ez a rendszer hibája, egy ember nem képes változtatni rajta, csak sok. Egy ember kikerülni tudja, és megkeresni az apró lehetőségeket, amelyek mindig vannak (bár néha kell szerencse is), csak nehéz megtalálni. Ebben segít a tanulás, és a józan gondolkodás. Például annak figyelembe vétele, hogy mindig van rosszabb és jobb is. Ez adhat erőt a továbblépésre.


Kedves #6! Sajnálatos, de van olyan, hogy valaki jobban tudja, mint az orvos. Aki egy problémában benne van, nagyobb az ösztönzése (elemi szükséglet), hogy megoldást találjon. Egy kizsigerelt, alulfizetett, megalázott és ezért kiégett orvost csak egy izgat: hagyják békén. Az allergiát nem lehet gyógyítani. Akinek van pénze, enyhítheti a tüneteket. Ez az orvosnak nem munka. A rüh viszont kezelhető, ez munka az orvosnak és hárít. Ezért hidd el, van, mikor nemcsak lehet, de kell is felülbírálni az orvost. A saját érdekeinket magunk védhetjük leginkább. Szerintem - más válaszaid alapján - te is ezt teszed, legfeljebb nem voltál olyan peches, hogy orvos ellenében kellett.

2014. jún. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Nem akarok megsérteni semmit, de Magyarország keleti része egy leprateleppé vált. Ezt az emberek a kormányuknak, illetve a kisebbségnek köszönhetik, akiknek fejében sajnos nem az van, hogy "Magyarország a magyaroké, ha nem alkalmazkodsz a törvényekhez és viselkedsz magyarhoz méltóan, akkor kuss van". Ha tanárnak készülsz, akkor készülj fel, hogy tanítás közben meg fognak alázni téged és a szülőknek lesz igazuk.


Ha még ebben az országban akarsz maradni, akkor el kell költöznöd onnan. Pestet és az ország nyugati részét ajánlom. Bátor dolog, hogy még ebben az országban akarsz maradni és tenni érte. Aki kihúz külföldre, az gyáva és már rég feladta.

2014. jún. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!