Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért és hogyan lehet egy...

Kicsikacsusz kérdése:

Miért és hogyan lehet egy ilyen közegben élni?

Figyelt kérdés

Nem egészen értek a politikához, csak egy egyszerű nógrádi 18 éves lány vagyok. Így telnek napjaim:

Salgótarján közelében élek egy lakótelepen. Amikor jövök haza iskolából padon üldögélő közmunkásokat látni, nem túlzok ha azt mondom a lakosság 50%-a abból él. Megszólítanak a lakásomhoz vezető úton, hogy az nem az én területem, mert én magyar vagyok, válasszam a másik utat. Olyan iskolába kell járnom, ahol a falak omladoznak,dögkút szag van a termekben és betegen jönnek iskolába állandóan. Ezeket állandó jelleggel elkapom tőlük és haza viszem ( jelenleg rüh). Elmegyek a kórházba a bőrgyógyászatra, 4 óra hosszás várakozás után behívnak. Rá pillant, meg se vizsgálja, a tünet: allergia. Hiába erősködök, hogy nézze meg jobban, viszket,terjed rajtam,nem. Már az egész testem olyan de még mindig csak allergia, megvetetik velem a gyógyszert. Más orvoshoz nem tudok elmenni ( a közelben)mert nem is magyar, nem egy nyelvet beszélünk.Hazafelé a retkes szutykos városban menve mindig eszembe jut egy helyről: a múltkor itt leszúrtak valakit. Igen, ez az a hely ahol fejbe lőtte magát az utcán az ember. Igen, itt volt a testrészeket levágó gyilkos. A kutyák megtámadnak útközben ha biciklivel jövök haza, a ház ( ház? ) úgy néznek ki mint az okádék. A velem egykorú és fiatalabb fiatalok szétdrogozzák, szétalkoholizálják a fejüket, nyíltan hangosan beszélnek mögöttem az utcán ha megyek éjszaka, hogyan csinálnának meg hátulról.

Most lehet megkapom, hogy ez nem is kérdés hanem csak önsajnálat vagy csak kibeszélni a lelki gondjaimat és azt nem itt kéne nem ebben a kategóriában, de megkérdezem: mi ez a politika? mindenhol ez megy? Én nagyon szeretem az országot én nem szeretnék innen elmenni, itt akarok dolgozni a gyermekeimet felnevelni ha lesznek de hogy tegyem meg ilyen közbiztonság mellett, ilyen orvosokkal, ilyen emberekkel egy közegben? Sajnálom, ha bárkit is felidegesítettem ezzel, igazából csak már nagyon el vagyok szomorodva...


2014. jún. 3. 22:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
29%
Te sajnos mindenben a rosszat látod, a rosszat keresed. Így vagy beállítva agyilag, ezen lehet segíteni. Elhiszem, hogy rossz egy ilyen lakótelepen élni, meg rossz minden... viszont lehetne sokkal rosszabb is.. Inkább szedd össze a pozitív dolgokat, és próbálj meg azoknak örülni.
2014. jún. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
25%
Ez egy film vagy szimlpán fake...
2014. jún. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy most az ezekre vonatkozó gyenge törvényekben vagy a magyar emberekben keressem-e a hibát, hogy miért tűrjük, hogy én miért tűröm ezt el?
2014. jún. 3. 23:02
 4/22 A kérdező kommentje:
Ez nem film egy kérlek szépen Salgótarján. Le lehet jönni meg lehet nézni. Egyébként persze próbálom a pozitívat keresni, nem panaszkodhatok.:) Csak néha így este előjönnek ezek a dolgok, meg persze ha ránézek a kiütéseimre akkor mindig ideges leszek.
2014. jún. 3. 23:04
 5/22 anonim ***** válasza:
Pont itt a lényeg, hogy NE A HIBÁT KERESD, hanem a pozitív dolgokat közelítsd meg, és azokra koncentrálj. Közben lehet terveket szövögetni egy szebb és jobb jövőről.. de ilyen negatív szemlélettel nagyon nehéz lesz, hidd el.
2014. jún. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy orvos azt mondja, allergia, akkor te honnan tudod, hogy az rüh?
2014. jún. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Ilyened van?


[link]

2014. jún. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Egyébként így is sokat írtam nem akartam már még többet, nem vagyok így beállítva agyilag de ne kérd azt tőlem, hogy ezt a helyzetet tűrjem el. Nem tudom te eltűrnéd-e? Csak nézzek át a dolgokon és kész? Igen vannak olyan országok ahol rosszabb a helyzet, teljesen belátom de azért ez sem piskóta. Aki nem hisz nekem nyugodtan lejöhet ide, sajnos így mennek a dolgok itt..
2014. jún. 3. 23:07
 9/22 A kérdező kommentje:
Igen, egyébként ezt az oldalt már olvastam mert nagyon utána néztem.:) Az a baj, hogy rá sem nézett a kiütésre, érted? Egy fülmosást nem tudnak megcsinálni Tarjánban, könyörgöm!
2014. jún. 3. 23:08
 10/22 anonim ***** válasza:
69%
Látom nem érted nagyon amit írtam. Én egy szabolcsi kis faluból kerültem fel a fővárosba, ahol még wc és fürdőszoba sem volt a házak 80%-ában. A falu több mint fele cigány volt... én se annyira örültem ezeknek a dolgoknak, de mindig pozitív felfogásom volt, ott is a jó dolgokat néztem, közben pedig elhatároztam, hogy ha felnőtt leszek, én NEM ÍGY és NEM ITT fogok élni. Változtattam.. ennyi. De jó szívvel gondolok vissza arra a nyomorúságos kis falumra, ahol felnőttem.
2014. jún. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!