Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért és hogyan lehet egy...

Kicsikacsusz kérdése:

Miért és hogyan lehet egy ilyen közegben élni?

Figyelt kérdés

Nem egészen értek a politikához, csak egy egyszerű nógrádi 18 éves lány vagyok. Így telnek napjaim:

Salgótarján közelében élek egy lakótelepen. Amikor jövök haza iskolából padon üldögélő közmunkásokat látni, nem túlzok ha azt mondom a lakosság 50%-a abból él. Megszólítanak a lakásomhoz vezető úton, hogy az nem az én területem, mert én magyar vagyok, válasszam a másik utat. Olyan iskolába kell járnom, ahol a falak omladoznak,dögkút szag van a termekben és betegen jönnek iskolába állandóan. Ezeket állandó jelleggel elkapom tőlük és haza viszem ( jelenleg rüh). Elmegyek a kórházba a bőrgyógyászatra, 4 óra hosszás várakozás után behívnak. Rá pillant, meg se vizsgálja, a tünet: allergia. Hiába erősködök, hogy nézze meg jobban, viszket,terjed rajtam,nem. Már az egész testem olyan de még mindig csak allergia, megvetetik velem a gyógyszert. Más orvoshoz nem tudok elmenni ( a közelben)mert nem is magyar, nem egy nyelvet beszélünk.Hazafelé a retkes szutykos városban menve mindig eszembe jut egy helyről: a múltkor itt leszúrtak valakit. Igen, ez az a hely ahol fejbe lőtte magát az utcán az ember. Igen, itt volt a testrészeket levágó gyilkos. A kutyák megtámadnak útközben ha biciklivel jövök haza, a ház ( ház? ) úgy néznek ki mint az okádék. A velem egykorú és fiatalabb fiatalok szétdrogozzák, szétalkoholizálják a fejüket, nyíltan hangosan beszélnek mögöttem az utcán ha megyek éjszaka, hogyan csinálnának meg hátulról.

Most lehet megkapom, hogy ez nem is kérdés hanem csak önsajnálat vagy csak kibeszélni a lelki gondjaimat és azt nem itt kéne nem ebben a kategóriában, de megkérdezem: mi ez a politika? mindenhol ez megy? Én nagyon szeretem az országot én nem szeretnék innen elmenni, itt akarok dolgozni a gyermekeimet felnevelni ha lesznek de hogy tegyem meg ilyen közbiztonság mellett, ilyen orvosokkal, ilyen emberekkel egy közegben? Sajnálom, ha bárkit is felidegesítettem ezzel, igazából csak már nagyon el vagyok szomorodva...


2014. jún. 3. 22:55
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Igen ebben viszont igazad van.. :)

Sajnos nem tudok fogást találni a kommentben de nem is szeretnék. Igazából hirtelen felindulásból írtam, remélem én is el jutok előbb utóbb ahhoz a hozzáálláshoz amin te vagy de még egyenlőre elég ingatag a helyzetem. Igazából most, hogy kiírtam ezt a sok szutykot magamból és nem támogatást hanem " ráébresztést" kaptam a fontos dolgokra jobb kedvem is lett. :)

2014. jún. 3. 23:12
 12/22 anonim ***** válasza:
Azt mondják nem a te területed mert magyar vagy? fogadjunk cigányokról van szó? a helyedben megkérdezném hogy mi az ország neve? MAGYARORSZÁG? igen akkor meg kuss van nekik de inkább ne mond ezt mert hiába lány vagy akkor is félholtra vernek. Én a helyedben elköltöznék nincs rokonod más városban?
2014. jún. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

# 10:

Nem vagyunk egyformák. Én a kérdezőnél is pesszimistább vagyok... Ettől függetlenül azt javaslom, hogy próbáljon meg lelépni onnan és költözzön Észak-Nyugat Magyarországra. Ott azért talán nem ennyire durva a helyzet.

2014. jún. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Nézd azt az oldalát, hogy te lehetsz az aki bebizonyítja, hogy igenis nem az számít, hogy Salgótarjánból jön valaki, Miskolcról, Nyomortelepről, stb. Hanem az, hogy ki akar-e törni.


Ha gimnáziumba mész, akkor javaslom, hogy valamelyik AJTP intézménybe add be a jelentkezésed, és biztosítva lesz az ellátásod.


Minden más esetben pedig javaslom a kollégiumot.

2014. jún. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Nem igazán, Pesten élnek távoli rokonaim. Egyébként most megyek tovább főiskolára, tanárnak készülök és utána szeretnék majd elköltözni a megyéből. Ez a nem az én terülemes ügy egyébként 4 éve volt és igen, cigány volt de egyébként már nem is bánom, rendesen kiképzett embernek érzem magam ilyen emberek között... :D xD
2014. jún. 3. 23:17
 16/22 anonim ***** válasza:
Máshol sem jobb a helyzet, itt Győrben is rengeteg cigány él.
2014. jún. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy hatott a kommentem, hidd el ezt csak így lehet :) Annak is örülök hogy jobb kedved lett. Akkor még azt is elmondom, hogy önerőmből, munka mellett végeztem a főiskolát, nagyon szuper családom lett, szép házunk (még van rajta kevéske hitel), szép autónk, imádjuk a kerületet ahol élünk, jó munkánk van mindkettőnknek.. több mint amit kamaszként álmodni mertem volna akkor, abban a kis falucskában... :)
2014. jún. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Kérdező más is van ilyen helyzetben nyugi énis voltam így én egy faluban éltem Hajdú-Biharban nekem a nagymamámat ölték meg a nyugdíjért és azért költöztem Pestre hogy nehogy énis így járjak legyél türelmes és lehet lessz majd rá lehetőség hogy elmenj onnan.
2014. jún. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

# 16:

Pedig pont Győrt akartam felhozni példának # 13-es hsz-ommal. Azért nem egy Sálgótargyán...


Tény, hogy sok a cigány, de nem jellemző, hogy belédkötnek. Én volt, hogy egymagam mászkáltam éjjel a szigeten és még ott sem volt probléma, sőt nem is találkoztam eggyel sem.

2014. jún. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én is Nógrád megyei vagyok, bár én Rétság környékén élek.

Gyerünk, lépjünk le együtt! :D

2014. jún. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!