Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van itthon sok embernek...

Miért van itthon sok embernek ellenszenve az egyetemmel és a diplomával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Mindig olyan embereket látok, találok akik ha utálják, tipikusan olyanok akik életükben nem jártak egyetem közelében, sőt azt se tudják, hogy ott mi zajlik. Csak annyit hallanak, hogy egyetem, akkor arra gondolnak hogy semmi értelme, semmire nem jó, fogalmuk sincs hogy milyen szakok vannak és hogy milyen különbségek vannak egy "büfészak" és egy jól fizető, keresett szak között.
2014. jún. 1. 14:31
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
0%

Azért van az ellenszenv, mert legtöbbször olyanok kérkednek vele, akik nagyon nem érdemlik meg, tudásuk, életvitelük alapján.

Az a baj, legtöbbször a szorgalomra adják a diplomát, nem a tudásra. Nem egy olyan embert ismertem, akik sznobizmusból csináltak diplomát, hogy legyen mit lobogtatni a vidéki rokonoknak, aztán beiratkoztak egy okj-s nyelvtanfolyamra, és én nem diplomás létemre egyből megcsináltam, míg neki még 3x-ra sem sikerült.

Illetve otthon kinyalják a feneküket 30 éves korukig, kapnak érettségire vadiúj autót, még az üknagymama is támogatja őket, emellett azért valljuk be, nem olyan macera egy diploma megszerzése.

Tipikus példája roggyant értelmi képességű mezőgazdász(retkes paraszt) szomszédom, aki semmi máshoz nem érte, csak hogy mikor kell elvetni a magokat, és milyen márkájú műtrágyákat érdemes megvenni.

De pénze ebből kifolyólag van dögivel, hozzá rettenetes tájszólása, kb 80 szavas szókincskészlettel...ennek van egy pici fia, aki jár a gödöllői agráregyetemre, kb hasonló értelmi képességű, és a napokban hallottam üvöltözni őket az ablakom előtt, hogy milyen okos gyerek...

Meg a másik fele, akik csak és kizárólag diplomás társat keres magának, és ezt hangoztatja is...

Ez kb mindent elmond jó pár "értelmiségi" emberkéről, mennyit is ér a diplomájuk.

És vannak, mint pl a nagymamám, akinek csak 8 általánosa volt, de olyan műveltségi fokon beszélt, hogy sok ember megszégyenített vele. Fejtegette a rejtvényeket, érdeklődött minden iránt, rengeteg könyve volt, vetélkedő műsorokba járt.

Csak hát, a gyerekkorából adódóan, illetve később sem a hülye férje miatt nem tudta megszerezni még az érettségit sem.

Hát ezért.

2014. jún. 6. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

"emellett azért valljuk be, nem olyan macera egy diploma megszerzése. "


Hát azért a többség nem ilyen. Van ami jelentősen nehéz-

2014. jún. 6. 08:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!