Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van itthon sok embernek...

Miért van itthon sok embernek ellenszenve az egyetemmel és a diplomával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Mindig olyan embereket látok, találok akik ha utálják, tipikusan olyanok akik életükben nem jártak egyetem közelében, sőt azt se tudják, hogy ott mi zajlik. Csak annyit hallanak, hogy egyetem, akkor arra gondolnak hogy semmi értelme, semmire nem jó, fogalmuk sincs hogy milyen szakok vannak és hogy milyen különbségek vannak egy "büfészak" és egy jól fizető, keresett szak között.
2014. jún. 1. 14:31
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

ma 16:10


Nagyon nem látod a valóságot. Miért várják a külföldieket? Nem egy cikk volt már erről. AZért mert ezek a munkák ott alacsony munkák amit senki nem akar végezni és a fizetés amit a keletiek elvárnak jelentősen eltér az ottaniaktól. Mi kevés pénzért is kimegyünk oda. Illetve ott sokan nem is tanulják ezeket, hisz jelentősen alacsonyak a bérek ebben a szektorban.


Itthon is szükség lesz továbbra is szakmunkásokra, de hogymiért is kell pl az USAban ennyi diplomás? Mert átalakult a rendszer az évek során. Régen a gyárakból éltek az volt a jelentős gazdasági teljesítmény. Mára ez megváltozott és a szolgáltatások vették át a helyüket. AZ emberek többsége ebben dolgozik ahol többségében elvárás a diploma.

2014. jún. 1. 16:17
 12/22 anonim ***** válasza:
63%

Áruld már el nekem.. Ha mindenki diplomás, akkor ki fog dolgozni? Mert a legtöbb diplomás emberke csak főnöki beosztásban szeretne dolgozni. Akkor ki dolgozik?


Azt, meg hogy te mit olvastál, milyen cikket.. Nos a legtöbben annyi igazság van mint a mackósajtban a brummogás..

2014. jún. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
59%

Ez a "Ő nem lapátol/vág fát/hordja a cementes zsákokat/stb. akkor nem is csinál semmit" mentalitás az, ami miatt Magyarország az utolsók között van az EU-ban munkahatékonyságot illetően. Azt hiszem harmadik legrosszabb, de már nem emlékszem pontosan. Tönkretesszük a saját munkaszervezésünket, csak mert egyesek nagyon macsónak (amit ide írtam volna az fennakadt a trágárságszűrőn) képzelik magukat. Ez az alapja az egész ország hanyatlásának.


Akik meg keverik a villamosmérnöki és andragógiai diplomát, azoknak ajánlom, hogy kapjanak minimálbért minden munkájuk után. Mert hát a munka az csak munka, ahogy a diploma is csak diploma. Posztkommunizmus a köbön.

2014. jún. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

ma 16:36


Ezek a sok hülyeségek, hogy mindenki csak főnök akar lenni. A francokat. Csak általában a vezető beosztást diplomások látják el többségében, ezért hiszitek azt, hogy mindenki az akar lenni. Egyáltalán nem akarnak. Pl rokonom elég jó a szakmájában, többször is akartak neki előléptetést adni vezetővé, de sose akarta elfogadni. Így is jól keres, őt az nem éldekli. De a világ átalakul. Ha tetszik ha nem, a diplomának egyre több szerepe lesz a jövőben. Mint írták régen alig volt diplomás és az állásokhoz se kellet. Ma viszont sokszor már a titkárnői álláshoz is az kell.


Azért ez is elgondolkodtató:

[link]

[link]


És ehhez tartozó korábbi kérdések:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__226..

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__5..

2014. jún. 1. 16:52
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Mert tájékozatlanok. Nézd meg az itteni válaszolókat. Annyit látnak, hogy diplomás, jól keres, iroda.


Ezzel szemben az én munkaidőm nem reggel 8kor kezdődik, amikor indul a gyartósor és nem 16:00-kor fejeződik be, amikor leáll a gyártósor, hanem folyamatosan dolgozom, fejlesztem magam, tanulok. Egy-egy döntés, amit még kell hozom többnyire legalább középtávon meghatározza a cégem jövőjét, nagyságrendjét tekintve pedig meghaladja azt, amit egy-egy gyárimunkás bármikor életében meghozhat.


Ezt sajnos nem igazán látják át sokan. Illetve abban is van igazság, hogy attól, hogy valaki bekerül egy egyetemre, még nem feltétlenül ért ahhoz, amit tanul, és andragógusra, szociális munkásra, stb. nincs olyan mennyiségben szükség, amilyen mennyiségben képzik őket. Sőt az sem biztos, hogy egyáltalán szükség van a képzésükre, és nem elég hozzá egy szimpla érettségi, hogy ezeket a feladatokat ellássák...

2014. jún. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
60%
Az itteni válaszok nagyrészéből is süt a gyűlölet. Én 2 diplomát szereztem estin, munka mellett. Még apámtól is rendszeresen megkaptam, hogy minden diplomás hülye. Anyósom gyűlölt, hogy nekem sokkal jobban megy mint munkakerülő alkoholista fiának. Most is utálnak a rokonok ismerősök, pegig már régóta Németországban dolgozom, a szakmámban. Aki itt szidja a diplomásokat fog majd autót, számítógépet, repülőt tervezni? Nem mások mint semmirekellő, alacsony IQ-val rendekező idióták.
2014. jún. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
75%
diploma és diploma között van különbség ezt nem a diplomásnak kéne a legjobban tudni
2014. jún. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Az ismerőseim 60%-a büfészakos, nem tudják, mire jó a saját szakjuk és kertelnek, ha erre rákérdeznek.

Sajnos ez rám is igaz. :(


Nagyon megszaporodtak a kamuszakok, a semmire se jó szakok, az interdiszciplináris szakok (ahol mindenbe belelátsz de semmihez se értesz, mialatt manapság az a kelendő, aki egy dologhoz ért de ahhoz nagyon).

Ráadásul egy-egy tudományterülethez - sokszor interdiszciplinárishoz - több szak is van, melyek különböző oldalról közelítik meg ugyanazt - és önmagukban is értéktelenek.

2014. jún. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

"Ráadásul egy-egy tudományterülethez - sokszor interdiszciplinárishoz - több szak is van, melyek különböző oldalról közelítik meg ugyanazt - és önmagukban is értéktelenek.


"

Mint pl?

2014. jún. 5. 13:04
 20/22 anonim ***** válasza:

A környezetvédelem ilyen pl.

És az ismerősi körömben is több ember jár különböző, ezzel foglalkozó szakokra.

2014. jún. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!