Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Itthon egy ideje szinte...

Itthon egy ideje szinte állandóan aggódok, és néha már beképzelek dolgokat egy adott dologgal kapcsolatban, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, amikor nem vagyok itthon, hanem mondjuk iskolában, akkor nincs ez a gondom, de amint hazajövök, és különösen esténként az aggodalom újra és újra előjön, esténként néha annyira, hogy az már nem normális, már szinte olyan hangokat hallok, amik nincsenek is.

Az aggodalmam oka az, hogy az anyám magasvérnyomás-beteg, és bár kezelve van és gyógyszert szed rá minden nap, félek hogy egyszer csak újra rosszul lesz, mint tavalyelőtt nyáron késő este.

Akkor az emeletről hallottam, hogy lent rosszul van, alig kap levegőt meg ilyesmi, de ez az aggodalmaskodás nem akkor jött elő, hanem amikor múlt nyáron újra olyasmi hangot hallottam lentről (bár ő állította, hogy nem volt rosszul mostanában már).

Szóval ez, hogy folyton ez jár az eszemben, ha itthon vagyok, és esténként van, hogy már beképzelek ezzel kapcsolatos hangokat, nem normális, miért van ez, és mit lehetne ellene tenni?

Mert nem bírom tovább ezt, legszívesebben költöznék el itthonról, hogy megszabaduljak ettől.


2014. jan. 6. 20:22
 1/1 nais314 válasza:
100%

Szia!


A szorongás akkor múlik, ha foglalkozunk a tárgyával.

Rám egyszer betörők rám akarták nyitni az ajtót - azóta lefekvés előtti rituálé, hogy ellenőrzöm, zárva az ajtó, és a kulcs keresztben áll benne.

Feljőve Pestre a forgalomtól is besokkaltam - de újra vettem órákat egy pesti oktatótól, és már nem akkora a gáz.


Valami esti, elköszönős, ellenörzős rituálét ajánlok.

Lehet kapni elemes, drót nélküli kapucsengőt - a gombot anyud ágya mellé lehetne tenni, a csengőt meg fel hozzád (talán megnyugtat, hogy baj esetén fel tud csöngetni).

A mobilját - ha van - gyorshívásra be lehetne programozni, pl 1: Te, 2: mentők.

A Google-nak van naptára, ott be lehet állítani email értesítőket - és a gyógyszer vásárlásra tudod magad emlékeztetni (te pedig szólsz anyudnak).


Minden jót!

2014. jan. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!