Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik szavaznak az LMP-re, és...

Kik szavaznak az LMP-re, és ők hol vannak?

Figyelt kérdés

Milyenek ők? Vagy hol vannak? Van valami oldal itt neten, ahol megtalálhatóak a hivatalos párt oldal- fórumokon kívül?

Nem igazán találok rájuk, pár képviselőjük face oldalán vannak hsz-elők, gondolom nagyrészük az, de hol csoportosulnak, ha csoportosulnak, mint a jobbikosok a kurucinfón.



2014. máj. 27. 13:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
61%
Én elsőéves bölcsész vagyok (ELTE-n), de nem LMP-re szavaztam, hanem Munkáspártra.
2014. máj. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
52%

Index, HVG, Heti Válasz, Népszabadság, Mandiner azok a hírportálok többek között, amiket az LMP hivatalos oldala like-ol facebookon, gondolom leginkább ott szoktak kommentelni, érdemes megnézned az index fórum LMP topikját is:


[link]


Az LMP-t azért nem hasonlítanám az SZDSZ-hez, mert jelenleg már-már szélsőbalos retorikát folytatnak, ami persze lehet poplizmus (soha nem fogjuk megtudni, hiszen esélytelen, hogy valaha is választást nyerjenek), de nem rémlik, hogy SZDSZ-t a kizsákmányoló vállalatok és a magánosítás különösebben zavarta volna. Persze egy nyomor küszöbén álló éhező országban nem lenne túl nagy igény a környezetszennyezés elleni harcra.

2014. máj. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Lumpenproletár ***** válasza:
23%

"Persze egy nyomor küszöbén álló éhező országban nem lenne túl nagy igény a környezetszennyezés elleni harcra."


Szerintem ez egy nagyon jó meglátás. Akiket érdekel a környezetszennyezés elleni harc annyian is vannak mint az LMP-sek...nem sokan.

2014. máj. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Lumpenproletár ***** válasza:
21%

Amikor azzal jön egy"bácsi"hogy 50 év múlva így a környezet meg úgy mindig megmosolygom hiszen egyrészt...


"Aki messzire néz könnyen orra eshet"


másrészt a világ percenként is változik. Ki gondolta volna a kezdeteknél amikor kötelezően be kellett lépni a magánnyugdíjpénztárba hogy"gyüjtögess koma öregkorodra"aztán mára ellopták az egészet...és jönnek itt az ötven évvel.


Olyan világot élünk hogy a MA az ami konkrétan számít.

2014. máj. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
87%
Az LMP alapből egy globalizáció- és eukritikus párt, pl az EU-USA szabadkereskedelmi egyezmény sem tetszik nekik, nagyon helyesen. Az élelmiszerek minősége drámaian zuhanna, ha az amerikai klórozott csirkék és a génmódosított ételek öntenék el a védtelen magyar és EU-s piacot [link]
2014. máj. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
77%

De ha a környezetszennyezés mellé hozzáteszed, hogy a gyerekeid nagyobb valószínűséggel kapnak komoly légúti betegségeket a szomszédos gyár szennyezése miatt, akkor már mindjárt fontos lesz hirtelen.


"Faforgácsot öntöttek a Városháza elé az LMP képviselői és a Pick-telep lakói. Egy héttel ezelőtt ehhez hasonló faforgács hullott a Pick-telepen élőkre. A lakók elmondták: a gyermekeik nem tudnak kimenni az udvarra, az autóikat naponta többször le kellett takarítaniuk és az ott élők közül már sokan megbetegedtek. Hétfőn délelőtt szimbolikusan a városháza elé borították a zsákokból a forgácsot, ezzel a városvezetés figyelmét igyekeztek felhívni a környezetkárosításra. Az egyik lakó egy orvosi tanulmányra hivatkozva kiemelte: Magyarországon a légzőszervi megbetegedések száma magasabb, mint a szomszédos Ausztriában, mert ott betartatják a környezetvédelmi előírásokat. Az LMP helyi szervezete ígéretet tett, hogy a parlament elé viszik az ügyet."


[link]

2014. máj. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nagyon hasznosnak tűnik rövid távon az a gondolat, hogy "ha messzire nézel, könnyen orra esel". De legalább annyira káros is! Ha ma nem teszünk a jövőnk érdekében, akkor mikor? Térjünk már észre, emberek!!!

Az LMP egyébként nem csak a természeti környezetünkkel foglalkozik. Úgy tudom, egyedül ők firtatják komolyan a közélet tisztasága kérdést (pl. pártfinanszírozás!) Már ezért érdemes lenne sokkal komolyabban venni őket.

2014. máj. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Amelyik volt szdsz-est én ismerem az mind az LMP-re szavazott.
2014. máj. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Én sem csoportosulok:)

Nem vagyok akkora fanatikus, hogy mindenféle politikai csoportokban okoskodjak, csupán támogatom a párt elképzeléseit, és szavazójuk is vagyok.

Amúgy 22 éves orvostanhallgató lány vagyok, vidéki/pesti felváltva:)

2014. máj. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam, hogy nem fontos a környezetvédelem és az egészséges életmód, nagyon fontos, de ma jelenleg Magyarországon az emberek nagy részének rohadtul nincs arra pénze és ideje, hogy egészségesen táplálkozzon, bioléleteket vegyen (mint ahogy nyugatiak teszik) és azon ábrándozzon, hogy milyen szép lenne, ha nem kéne a globális felmelegedés miatt aggódni. Nem hiszem, hogy túl sok létminimum alatt élő LMP szavazó van, ők inkább Jobbik vagy Munkáspárt vagy örülnek, hogy túlélik a napokat és nem szavaznak senkire, és abszolút megértem őket, amiért a radikálisok szimpatikusak nekik és nem a liberálisok.
2014. máj. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!