Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire fel ez a nagy tisztelet...

Mire fel ez a nagy tisztelet Bokros felé?

Figyelt kérdés
Nem birom felfogni,hogy az az ember aki nem is olyan rég sok embert az utcára küldött az akkori Bokros csomaggal közutálatnak örvendett elment . Aztan most visszajött és hirtelen mindenki ö nagyon tiszteli Bokrost azt nem tudja meg mondani miért nem ,hogy megkérdezné az apját mi a véleménye az öreg bagolyfejuről .Bokrost ma azok védik akik nem tudnak semmit csak a Jobbikkal akarnak szembe menni.
2009. dec. 28. 16:41
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
63%

Ismered a régi viccet? Megy a fazon az autópályán és hallgatja a rádiót: Figyelem egy őrült megy az autópályán forgalommal szembe. Elgondolkozik. Egy? Mind őrült!


Azért mert neked szar volt, ne akard megmagyarázni hogy mindenki másnak is. Nehogy már egy személyben eldöntsd hogyan éltem én, meg mindenki más! Már megint mindenki hülye, csak te vagy az egyetlen okos, a nemzet megmentője. ;)


Egyébként pedig teljesen mindegy. Mindenkinek a magánügye hogy mit gondol, mi a véleményé, és kire fog szavazni. Senki másnak semmi beleszólása nincs. Bokrost valószínűleg nem fogják megválasztani. Elsősorban nem a személye végett, hanem mert az emberek elsősorban pártokat választanak, MDFnek pedig nem sok esélye van. Ahogy itt pár Bokros szimpatizáns egyenesen meg is írta.

2009. dec. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
16%

Azért mert neked szar volt, ne akard megmagyarázni hogy mindenki másnak is. Nehogy már egy személyben eldöntsd hogyan éltem én, meg mindenki más! Már megint mindenki hülye, csak te vagy az egyetlen okos, a nemzet megmentője. ;)


Látod mennyire buta vagy!

Nekem elég jó ment a seft, a 90es évek közepén, végén, és lehet hogy másnak is.

De nem Bokros miatt, mert ő semmit nem csinált hogy bárkinek is jó lehessen!


Én biztosan nem leszek az ország megmentője, de talán ideje hogy az elmúlt 20 év tapasztalatát levonva, megszabaduljunk a neoliberális barmoktól.

Akik azt hiszik hogy a gazdaság a fiskális politika miatt működik és nem a társadalom működteti. Akik azt hiszik hogy a gazdaság számait kell szolgálni a társadalomnak, és nem a társadalmat kell szolgálni a gazdaságnak!

2009. dec. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
59%

Mindenkinek joga van butának lenni, nekem is!

Jó éjszakát Nagy Fehér Hittérítő! :)

2009. dec. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
48%

A válasz megírásának időpontja: ma 21:45

Ez tetszett! ;))

Én azért tisztelem a kitartását meg a lelkesedését, ahogy megpróbál meggyőzni arról, hogy minket hülyítenek. :)

2009. dec. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
27%

A válasz megírásának időpontja: ma 21:45

Ez tetszett! ;))

Én azért tisztelem a kitartását meg a lelkesedését, ahogy megpróbál meggyőzni arról, hogy minket hülyítenek. :)


Én leírok neked néhány dolgot és annak az összefüggéseit azzal kapcsolatban, hogy Bokros mit is csöszött el! De te csak egy gazdaság élénkítő hatást írj ami miatt növekedhetett a gazdaság! Ha meg nem növekedett a gazdaság, az intézkedései nyomán, akkor mit használt ki a Fidesz? Mitől is lett jó nekünk?

2009. dec. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
48%

Gondolod, 52-eske, hogy leállok veled vitázni? :)

Ne legyéll naív!

Inkább folytasd a hittérítésedet a politikában is, meg a vallási rovatokban is. Úgy legalább mindketten jól járunk:

te is hiheted tovább, hogy igazad van, meg én is nevethetek tovább rajtad. :)

2009. dec. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
27%

Gondolod, 52-eske, hogy leállok veled vitázni?


Nem kell vitázni barátom, csak néhány sort kellene írnod, ami sajnos nem tudsz!


Ha OV ról tennéd fel ugyan ezt a kérdést : Széchenyi kártya, program

De te nem tudsz még két szót sem írni, úgy hogy felesleges a hiteltelen, és kényszeredett felsőbbrendűségedet előadni!

2009. dec. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
47%
Kitartásod és állhatatosságod elnyerte jutalmát. Hiszünk neked! Mond mit kell tennünk, kire kell szavaznunk, s azt tesszük! :)
2009. dec. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
56%
Engem nem érdekel kire szavazol, ahogy az sem ha a tényszerű feketét fehérnek látod, csak már unalmas hogy alaptalanul állítod hogy fehér! Unalmas a demagógia, és a suttogó propaganda, főleg ha a háta mögött semmi nem áll , sem érvek sem tettek!
2009. dec. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
44%

"Mire fel ez a nagy tisztelet Bokros felé?"


Létezik egy jól felépített politikai mítosz arról, hogy Bokros egy hős, aki "megmentette az országot" és 1998-2002-ben is "ebből élt" az ország. A Bokros-mítosz két légy egy csapásra: egyrészt megalapozza azt a mítoszt, hogy a szakértelem mint olyan a baloldal monopóliuma, másrészt pedig az Orbán-kormány eredményeit is ezzel Bokros számlájára lehet írni (ahogy természetesen Gyurcsányt meg azzal lehet mentegetni, hogy Orbánék 2001-ben tértek le a helyes útról, és szegény Fletó csupán áldozat, aki csupa jót akart).


"Aztan most visszajött és hirtelen mindenki ö nagyon tiszteli Bokrost"


Nem mindenki, csak az az 5-10%, aki beszopta a fent említett demagógiát.


Egyébként a Bokros-imádók általában nem tudják felsorolni Bokros intézkedéseit, és azt sem tudják, melyik meddig volt hatályban (vagyis meddig van értelme arra hivatkozni, hogy "a Bokros-csomag hatása"). Csupán annyit tudnak, hogy ha imádják Bokrost, akkor bizonyos körökben (Népszabi-olvasó és klubrádiós, átévés, népszavás, százhatvannyolcórás, drágabolgáruras szubkultúra) ezzel "racionálisnak" és "megfontolt, felelős, nem populistá"-nak lehet tűnni. És az jó érzés. Így működik a bokrosista birkanyáj.

2009. dec. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!