Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Évekig fizettem milliókat és...

Évekig fizettem milliókat és most el se látnak : Miért ilyen igazságtalan a TB itthon?

Figyelt kérdés
Külföldön nem kötelezhető senki hogy fizessen TB-t, csak ha megy orvoshoz, akkor perkál ! Itt éppen most számoltam ki 50 évesen, hogy eddig folyamatos munkaviszony után 30 évig kb 15-30 millió Ft-ot vontak TB-re a fizumból, pedig orvost eddig nem láttam, de hogy most már nincs fizetésem és deprissziós lettem a munkanélküliségbe, annak rendje módja szerint már nem lát el a pszichiátria se. Kérem az a rengeteg millió amit eddig befizettem hol van? Miért fizessek másnak TB-t ? Eddig nem is voltam sose orvosnál miért nem vonják a millióimból ?
2014. máj. 15. 00:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a TB nem így működik. NEM azért látnak el mert adott összeget befizettél eddig. Sőt nem is azért fizetsz hogy egyszer majd ellássanak, ha beteg leszel. Ez tévedés.

Azért fizetsz, hogy legyen egy olyan intézmény, ahol van lehetőség arra, hogy segítséget kapj, ha bajba kerülsz. A TB-be befolyt összegből finanszírozzák az egészségügy működését (más kérdés milyen hatékonysággal).


Ha jól értem a problémád akkor munkanélküliként nem fizetsz TB-t így nem kapsz ellátást. Amennyiben gondot okoz a TB fizetése lehetőséged van arra, hogy segítséget kérj. Menj be az illetékes önkormányzatba és kérj egy űrlapot. Az önkormányzatnál kérelmezheted a TB költségeinek átvállalását. Egyéni elbírálás alapján az önkormányzat átvállalhatja a TB-d fizetését. Többnyire egy évre szokták megállapítani. Érdemes megpróbálni.

2014. máj. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

A pszichiátria ellát akkor is ha a TB-ét nem fizeted. Az egyik ismerősöm aki 47 éves életében 8 évet dolgozott és pszichiátriai kezelésre jár már elég rég óta.


Annak akinek évente a fizetéséből közel 1 milliót le tudtak vonni 30 éven át annak a vagyonából saját pszichológusra is simán telik.

2014. máj. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Valamit elszámolhattál kedves kérdező, ennyi egészségügyi járulék kifizetése esetén neked ma multimilliomosnak kellene lenned.


Ettől függetlenül, a TB nem igazságtalan, hanem azt teszi, amire lehetősége van. Neki ugyanis ma a kormány diktál. Nem független, mint lennie kéne. Ugyanakkor az a vélemény, miszerint itt kirovó rendszer működik, a gyakorlatban igaz. Csak nem kéne igaznak lennie. A TB nevében a második betű: Biztosítás. Akinek rémlik, mit jelent ez, annak tudnia kell, vagy a nevet kellett volna rég megváltoztatni, hogy a gyakorlat nyilvánvaló legyen, vagy a gyakorlatot kellett volna a névvel összhangban tartani.


És még tovább, mindentől függetlenül, a TB is a gazdaság, és benne a pénzügyi egyensúly része. Az egészségügy minden mozdulása pénzbe kerül, némelyik nagyon sokba. Ezt hangolni kell, mert elvégezni csak azt lehet, amit kifizet valaki. Mindegy miből, mindegy hogyan, de kifizeti. Ha rossz a gazdaságpolitika, ha rossz a társadalompolitika annak rengeteg következménye lesz. Következmény a születésszám, a korfa alakulása, a közhangulat, az elvégzett munka mennyisége és minősége, az ezért kapható termékek, röviden a vásárlóerő, és még ezer más. Összhatásként az is, ahogy ma a TB és egyáltalán, az egészségügy ma működik. Nem lehet ezt járulékkal, elvekkel, napi gyakorlattal magyarázni. Nem kellene, hogy itt tartsunk. De ez van, megkérdezni csak azt lehet, hogyan tovább. Ahogyan most megy, azzal lesz sokkal rosszabb is.

2014. máj. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 rémuralom ***** válasza:
Nem itthon igazságtalan. Az álságos, ingyenességet hazudó, valójában az ellátással köszönőviszonyban sem lévő, jövedelemarányosan meghatározott járulékból közvetetten fizetett, pazarló egészségügy mindenütt igazságtalan, ahol ilyen van.
2014. máj. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Őszödi Ferenc ***** válasza:
Nem akarok hangulatot kelteni, de a Tákolmányban már nincs benne a "társadalombiztosítás". Valaki kivette belőle. Na, kire gondolok?
2014. máj. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

TÉVEDÉS 01.

Már miért ne lenne benne?

Szabadság és Felelősség, XIX. cikk. és XX. cikk.

El kéne olvasni, csókolom, és értelmezni!!


A gond az, hogy míg az Alkotmányban alapvető jog volt a szociális biztonsághoz való jog, az Alaptörvényben már csak államcél (Magyarország arra törekszik...).


TÉVEDÉS 02.

MINDENKIT KÖTELES ELLÁTNI az orvos!

Ha nincs Tb., "piros lámpás"? el kell látnia, csak írásba kell adni, hogy rendezze a jogviszonyát, meg lehet viccelni a NAV-val utána, meg az OEP-pel.

2014. máj. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!