Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Évekig fizettem milliókat és...

Évekig fizettem milliókat és most el se látnak : Miért ilyen igazságtalan a TB itthon?

Figyelt kérdés
Külföldön nem kötelezhető senki hogy fizessen TB-t, csak ha megy orvoshoz, akkor perkál ! Itt éppen most számoltam ki 50 évesen, hogy eddig folyamatos munkaviszony után 30 évig kb 15-30 millió Ft-ot vontak TB-re a fizumból, pedig orvost eddig nem láttam, de hogy most már nincs fizetésem és deprissziós lettem a munkanélküliségbe, annak rendje módja szerint már nem lát el a pszichiátria se. Kérem az a rengeteg millió amit eddig befizettem hol van? Miért fizessek másnak TB-t ? Eddig nem is voltam sose orvosnál miért nem vonják a millióimból ?
2014. máj. 15. 00:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%

De külföldön biztos nincs olyan, hogy összesel az utcán infarktusban, aztán egy fillért nem perkálsz a szívműtétért a folyamatosan fizetett TB miatt!


Na ezért jó a magyar TB, most 7000 Ft havonta sok pénz azért, hogy bármit, kezdve a csonttöréstől a szívműtétig ingyen megcsinálnak neked, míg Amerikában az is százezer forintba kerül, hogy kihívod a mentőket?

2014. máj. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 tetro ***** válasza:
53%
Kérdező te évi egymillió tb-t fizetsz 30 éve?
2014. máj. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 reptoid ***** válasza:
73%

És ha 20 évesen leesel a lépcsőről, akkor azt mondják, bocs, még nem fizettél be eleget, majd megműtünk 15 év múlva. Ehhez mit szólnál?

Nem, hitel nincs, mert lehet holnap egy autó csap el, akkor pedig nettó veszteség volt megműteni.

2014. máj. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 tetro ***** válasza:
69%
kíváncsi lennék, hogy a kereseted fixen volt 30 évig bruttó 1.200.000 vagy régebben kevesebbet kerestél, és most kapsz jóval többet? :D
2014. máj. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
Egyrészt, máshol is van, például National Insurance (UK). És nem tudom, hogy te hogy fizettél 30 millát 30 év alatt. Nekem csak havi 7000 a tb, neked hogyhogy majd' 100e? Egyébként pedig örülj, hogy van tb rendszer. Hidd el, nem szeretnél privát kórházas rendszerben élni.
2014. máj. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36%
7000 a tb? hol éltek ti? ja, várj kitalálom, minimálbérre vagytok bejelentve, közbe meg megy a feketézés...hát így aztán baromi könnyű, más pénzén orvoshoz járni
2014. máj. 15. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

Ez még az átkos rendszer hozadéka, a "nekem jár az egészségügyi ellátás".

A rendszereink felosztó-kirovó elven működnek, vagyis adott évi bevételekből finanszírozzák a kiadásokat is.

30 év alatt 15-30 millió Ft Tb-re?


Amúgy, ha valaki nem fizeti a havi 6.810,- Ft egészségügyi szolgáltatási járulékot (ha nem dolgozik...) attól még kötelező ellátni, szóval nem hiszem el, hogy nem látták el a pszichiátrián. Ilyen esetben az orvos az ellenőrzést követően köteles írásba adni, hogy "rendezze jogviszonyát", de ellátási kötelezettsége attól fennáll!

2014. máj. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
24%
A TBt már rég meg kellett volna szüntetni az orvosokat kihajtani kapálni.
2014. máj. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
15%

Jó kérdés!Perkáljuk a borsos TB járulékokat, de ha netán fogászatra kell menni, vagy szemüveget írnak fel, akkor az sincs ingyen, pedig az még nem is egy nagy összeg!Nem egy olyan embert ismerek, akinek pl szemüveg kéne, de nem csináltatja meg, mert nincs rá pénze, a fogakkal hasonló a helyzet!Anyámnak a ledolgozott 40 év után nincs több száz ezre protkóra, köszönjük, magyarország, ezt érdemeljük?!

Nem beszélve arról, hogy szemmel láthatóan arra megy ki a játék, hogy a betegeket átszoktassák a magánorvosokhoz, vagy fizetős ellátásokra, mert az ingyenes, vagy tb ellátás sokszor kritikán aluli!

Példa:Ha az embernek romlik a látása, a szemorvos időpont kikönyörgése után kegyeskedik megvizsgálni a látást(ezelőtt, nem kellett ehhez is külön időpont pár hónapos várakoztatással).Gondolják, ha a delikvens nem tud várni(és az a jó, ha nem tud), akkor elmegy valamelyik optikába, ahol "ingyen" megvizsgálják a látását és ha kell, kicserélik a szemüvegét.És naná, hogy ki kell, valamilyen okkal nyilván kicserélik neki, hiszen nekik abból jön a pénz, így lesz fizetős a látásvizsgálat, amit ha a kórházban azonnal elvégeztek volna, lehet, hogy a paciens, megúszná szemüvegcsere nélkül, hiszen az orvosnak nem érdeke, hogy újat rendeljen, az optikusnak viszont igen.

2014. máj. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"de ha netán fogászatra kell menni"


A fogászati ellátás a legköltségesebb járóbetegellátások közé tartozik. Csak szólok.

2014. máj. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!