Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak nekem tünik fel hogy...

Csak nekem tünik fel hogy mindenki aki itthon 'boldogul' az azt szokta mondani egy kivándorló magyarnak hogy 'menjél mosogatni Angliába'. 'azt hiszed ott jobb lesz' . és társai?

Figyelt kérdés
Nem szánalmas egy kicsit ez a kijelentés?.nem is értem miért feltételezik hogy mindenki aki elmegy egy 4osztályt végzett balek.

2014. ápr. 7. 08:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
40%

Mert a döntő többség tényleg annak megy ki, illetve komolyabb végzettséget,képzettséget nem igénylő munkát végezni. Mindegy, hogy mosogatónak, pizzafutárnak vagy asszisztensnek.


Ne felejtsük el, aki odamegy az a munka lehetőségét veszi el vagy magát konkrétan a munkát az oda született elől.

Nem fognak külföldön sem jól fizető állásokat osztogatni, csak kivételes esetekben, hiányszakmákban vagy komoly IQ-t igénylő szakterületen, de ez a kisebb hányad.


Általánosságban tényleg alább kell adja, aki külföldre megy, bár lassan még ott is jobban megbecsülik az embereket, mint itthon.

2014. ápr. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám a németeknél "mosogat" (csomagol), kaját, szállást, utazást levonva a havi megtakarítása 190ezer forint, árfolyamtól függően ez néha 200. ez neki bőségesen megéri. Nem tervezi örökké ezt nyilván, csak pár évre, mire véglegesen vissza tudja fizetni az összes kis tartozását, illetve félre tud tenni egy garzon önerejére, ugyanis a lakást elveszítettük. Máshogy semmi esélye nincsen arra, hogy a saját lakásában öregedjen meg.
2014. ápr. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
54%

Lehet, hogy nemcsak neked tűnik ilyennek. Sokan gondolják így, nem is értve, mi a jelentése.

Azt azért szögezzük le: csekély kivételtől eltekintve, aki elmegy, az megfutamodik. Meglehet, hogy nincs más választása, meglehet, hogy alaposan meg is fontolta, de éppen ők ezt pontosan tudják is. Aki marad, közülük sokaknak szintén nincs más választásuk, mint maradni, különféle okok folytán. De azért jó sokan vannak, akik inkább a küzdést választják, pedig mehetnének, volna hová.

Miközben "Angliában" valóban az idézett munkafajtákra van a legnagyobb igény. Persze néhány kurrens, és magas képzettséget igénylő szakma is van még, de ez keveseknek lehetőség (azért így is tízezrekben mérik őket).

Lehet, hogy vannak, akiknek ez a megjegyzése "szánalmas". De azért nagyon komoly bajokat mutat ez a jelenség, ezért ha valami itt szánalmas, az az, hogy emberek millióinak tetszik ez az országtönkretétel, és kezd mentalitássá válni, hogy "na és, legfeljebb lelépek". Ha ez átlép egy küszöböt, akkor igaz lesz a Jobbik vizionálása (amelyhez ő maga is jelentősen hozzájárul), hogy Magyarország el fog enyészni.

2014. ápr. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Mondjuk azzal muszáj együtt értenem hogy a döntö többség annak megy ki?:) (mosogató)

2014. ápr. 7. 09:24
 5/24 A kérdező kommentje:
Igen,de ha egyszer se munkahely se tisztes jövedelem..illetve csináltak Orbanus Victorius ék..mondjuk 30ezret közbe megszünt sokkal több állás,de erröl nem hallunk!Jòl mondják,egyik kezével ad 20FT-ot másikkal elvesz 120-at!
2014. ápr. 7. 09:27
 6/24 anonim ***** válasza:
75%

Én az ilyeneknek azt szoktam mondani, hogy ott legalább van munka.


Amúgy meg nem kell örök életre mosogatnia annak, aki annak megy ki. Megtanulja a helyi nyelvet és utána már tud előbbre jutni.

2014. ápr. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Nem arra utal, hogy aki kimegy, az csak 4 osztályt végzett, hanem arra, hogy itthon szerzett egy végzettséget, erre kimegy (hogy csúnyán fogalmazzak) aljamunkát végezni. Legtöbb ismerősömmel mind olyan munkát végeztetnek kint, amit a helyiek nem csinálnak, mert ők nem fognak "lesüllyedni" odáig, de majd a kelet-európai bevándorlók (akiket megjegyzem úgy kezelnek, mintha 3. világból jöttek volna) megcsinálják...
2014. ápr. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Erre megint csak azt tudom mondani hogy alja munkát végez,lehet de legalább megél és az jobb mint ha várna a végzettségével itthon hogy mikor lesz állása..
2014. ápr. 7. 10:33
 9/24 A kérdező kommentje:

#6

Igen ez ígyvan! Énis megyek majd de azért igyekszem olyan állást találni ami megfelelö!:)

Különben nem csak Anglia van a világon nem értem miért pont oda menne a legtöbb (jó közel van elismerem angolul beszelnek szinten jobb mint franciául megtanulni ..más pluszt nem látok) Szerintem Kanada a legjobb mivel befogadó és ha dolgozol rendesen ott lehet az angolszász országok közül talán a legjobban élni) Ezért oda készülök!

2014. ápr. 7. 10:38
 10/24 anonim ***** válasza:
46%
Az nem szánalmas, hogy itt kitanul egyetemen ingyen a semmiért, hogy utána tényleg alja munkát végezzen? Informatikusnak, mérnöknek nem vesznek fel olyat, akiről azt hiszik, hogy valami 3. világbeli bevándorló. Mert ők ezt gondolják rólunk.
2014. ápr. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!