Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak nekem tünik fel hogy...

Csak nekem tünik fel hogy mindenki aki itthon 'boldogul' az azt szokta mondani egy kivándorló magyarnak hogy 'menjél mosogatni Angliába'. 'azt hiszed ott jobb lesz' . és társai?

Figyelt kérdés
Nem szánalmas egy kicsit ez a kijelentés?.nem is értem miért feltételezik hogy mindenki aki elmegy egy 4osztályt végzett balek.

2014. ápr. 7. 08:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Valamint lehet itthon boldogulni. Csak mondjuk nem egyiptológusnak vagy kommunikációs menedzsernek kellett volna tanulni, aki a kutyának se kell.
2014. ápr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Agrármérnök se?

Csak mert ismerek olyat és nem talált azt elment 12 órázni egy éjjel-nappaliba..

Én tanár szeretnék lenni de nem ingyé,én fizetni fogom a tandíjat nem kell ez a hallgatói szerzödés..

2014. ápr. 7. 12:28
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is unfair ez a kijelentés,nekem komcsi. Egyszóval undorító. Nem arra kéne buzdítani a másikat,h menjél ebbe meg abba az országba,hanem össze kéne fognunk,és itthon kiharcolni a jogainkat (munka tk-e pl) munkáskamara, hogy valóban vizsgálják ki,és büntessék meg,aki nem tisztességesen dolgoztat, kevesebb adó,és a min. bér jelentős növelése.
2014. ápr. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
87%

Aki ilyen kijelentéseket tesz, hogy "menjél mosogatni Angliába azt hiszed ott jobb lesz és társai" kívánom, hogy élje át azt,mint amit az országukat a megélhetését elhagyni kényszerülők élnek át. És a válaszom: IGEN jobb lesz!!!! Csak utána kell számolni annak, hogy itt mennyit kaphat valaki a mosogatásért és mennyit külföldön. A minimál bérre bejelentettek heti 54 font lakhatási támogatást kapnak (minimál bér 1000 font/hó ott kéthetente van fizetés így 500 font/2 hét). Az 214 font havonta. Egy egy ágyas szoba 400 Font így havonta 186 font a lakhatás. Az élelmiszer jóval olcsóbb, mint itthon a tömegközlekedés viszont drágább (de minőségibb). A ruhák (márkásak) nevetségesen olcsóak!!!!! Általában dolgozni mennek ki az emberek, a nagy többség nem a tejjel-mézzel folyó Kánaánt várja, hanem hogy a munkájából meg tudjon élni. Számomra csábító még, hogy a gyermekeim tökéletesen fogják beszélni az angol nyelvet illetve az iskolarendszernek köszönhetően az egyenruhán kívül csak a napi étkezését kell a gyerekeknek iskolai szinten fizetni. Tehát egy ceruzát sem kell venni!

Visszatérve a kérdésre nemcsak a pénz motivál sok embert, hanem, hogy jövőképe is lehet. Itt sajnos a közszférában dolgozva azon kártyázunk, hogy rezsit fizetünk vagy eszünk. Autónk nincs és kilátásunk sincs rá, hogy itt mikor lehetne. Kizsigerelnek, megtaposnak és sokszor hiába a diploma lehet menni utcát söpörni, ha nem akarja a delikvens, hogy éhezzen. Így kell megbecsülni azt aki éveket töltött felsőoktatási intézményekben? Lediplomázott és nyelvvizsgázott?! (nekem nincs diplomám csak együtt érzek azokkal akiknek esélyük sincs vele elhelyezkedni). Ezt érdemli egy jó szakmunkás? Aki szintén éveket tanult. Ezt érdemlik az itt élő normálisan adózó, csak dolgozni és megélni akaró emberek????

Én sem 4 osztályt végeztem. Mégis hamarosan a saját és a gyermekeim érdekében itt hagyjuk ezt az (nemcsak anyagi szempontból) élhetetlen országot. Sajnálom, mert szeretem az országom, de ebből nem tudok enni adni a gyermekeimnek. Még valami: ott kint nem nézik le az utcaseprőt, a mosogatót, a pincért vagy a pizzafutárt, ez magyar sajátosság. Ott meg vannak becsülve az emberek, mert dolgoznak. Ahogy biztos nyelvtudásra tesznek szert úgy kaphatnak egyre jobb munkákat..... Ez a különbség!

2014. ápr. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

#14 Teljesen egyetértek veled!!!!

Sok sikert! Igen az angol nyelv ami nagyon sokat számít,én laktam az öreg USA-ban, nem érzem hogy szégyen lenne,lehet lepontozni.. Az angolt meg anyanyelvi szinten megtanultam! Ez az ami számít,így nem kell félve elhagynom az országot!

2014. ápr. 8. 15:52
 16/24 anonim ***** válasza:

14-es vagyok!

Köszönöm szépen kedves kérdező!

Kérdés a kérdésben (és ezért elnézést kérdek), de komolyan gondolja bárki is, hogy a becsületes munka (legyen az akár mosogató, utcaseprő, boncmester, buszsofőr, pincér, szív sebész, tanár, stb...) szégyen lenne? Vagy alábbvaló, mintha ebben az országban végzi töredékéért a kinti fizetésnek? Lehetek nagy ősmagyar, de attól éhes maradok és a számláimat sem tudom fizetni.

A férjem 13 éve katona, 10 éve nem emelték a fizetését (ahogy sok mindenkinek sem). A forintos (!) lakás hitelünk 176000 Ft-ra emelkedett (egy teljesen átlagos házban élünk) (sajnos nekünk senki sem segített mindent önerőből kellett megoldanunk). Az én helyem megszűnt így kövezzen meg bárki aki 141000 Ft (a férjem fizetése családi adókedvezménnyel) + a családi pótlék 2 gyerekre 26600 Ft összbevételnél nem hagyná itt inkább az országot a saját és gyermeke(i) érdekétől, MEGÉLHETÉSÉTŐL, BOLDOGULÁSÁTÓL vezetve. Tudom, hogy mivel dolgozni akarunk (legyen az mosogatás vagy pincérkedés egyenlőre) fogunk tudni boldogulni, mert teret kapunk hozzá. Önző lennék pusztán lokálpatriotizmusból gátolnám a gyermekeim életét. Mert néhány év és iskolába mennek. Ha jön, hogy 2 napos kirándulásra szeretne menni az osztállyal nem fogom tudni elengedni, mert így is kártyázunk a fizetnivaló és az élelmiszer kiadás között. Nincs jogom hátráltatni Őket, ha a lehetőség adva van. De ez pusztán az én véleményem! Senkit sem kényszerítek, hogy kövessen vagy adjon igazat nekem. Egyéni mérlegelés kérdése. Viszont az jelzés értékű, hogy az 50 éves szüleim is inkább kezdik újra az életüket egy másik országban, minthogy itthon felőrölje őket a nincstelenség és a kilátástalanság. Ahhoz még fiatalok!

2014. ápr. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Az komoly,50évesen!

Igen, de a sok turbómagyar csak beszél beszél,de a nagy igazság az hogy amíg ö a magyarságával vár addig mások kint "mosogatással" megél! Nem mellesleg mérföldekkel normálisabb környezetben!

Mondjuk egy ismim 8 évet élt Arizonaban és azt mondta még megy vissza mert itthoni állapot nem állapot , és lassan ö is 50 fele kacsingat.Végülis megéri,nem kell eldönteni hogy eszel vagy rezsizel!:d

2014. ápr. 8. 16:35
 18/24 A kérdező kommentje:
*megélnek
2014. ápr. 8. 16:36
 19/24 anonim ***** válasza:
50%
az én anyukám is 50 évesen ment ki dolgozni, egyedül (!), és nagyon büszke vagyok rá!
2014. ápr. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Kedves 19-es!

1000%-os tisztelet édesanyádnak, kevesen merik kezükbe venni a sorsukat (kortól függetlenül) és nem csak panaszkodni, hogy mi mennyibe kerül, de a bérünk, nyugdíjunk milyen kevés!!! Nem egy fotel forradalmár és mer lépni!


Kedves Kérdező!

Sajnos a "turbó magyar" (nagyon tetszik a kifejezés) is látja, hogy már a hónap elején nem jön ki a pénzéből, mégis köti az ebet a karóhoz. Ki tudja miért. Összefogás itt sosem lesz (ahogy az egyik kedves válaszadó említette), mert szépen egymás ellen fordították az embereket, én pedig ebbe belefáradtam!

A tesóm decemberen ment ki Londonba, eddig nem volt fontos a magyarsága, de amint hazajött vett kintre egy magyar zászlót. Lehet ezt így is. Egyedül van kint, minimál bért keres, mégis 2 heti lakbér és étkezés valamint utazási költség kifizetése után még egy gitár is belefért. Végre van életcélja és bele mer vágni, mert látja, hogyha dolgozik, akkor boldogul. Nehéz neki is mert folyton fáradt, de itthon is ugyan úgy elfáradna töredékéért a kinti keresetének (és még mindig a kinti minimál bérnél tartunk). Én 29 éves vagyok nagyon nehezen tudtuk úgy ahogy berendezni a házunk, mégis mindent inkább feladunk csak hogy ne kelljen a rezsi és az ennivaló között dönteni. Nem is beszélve a gyerekekről. Ha más újra tudja 50 évesen kezdeni az életét nekem is menni fog. Tudom, hogy jobb lesz, mert dolgozni akarok és fogok is, tehát megfogadom az itthon boldogulók tanácsát és megyek mosogatni Angliába, mert hiszem, hogy ott jobb lesz! :)


14, 16 voltam

2014. ápr. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!