Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok erről a tablóról?

Mit gondoltok erről a tablóról?

Figyelt kérdés

[link]


Olyan kár, hogy amikor én érettségiztem nem volt lehetőségünk ilyenre.Pedig csak pár éve volt.

Nagyon ötletesnek találom ezt a tablóképet.Az iskola tanulói biztos szeretik a hazai kultúrát.



2014. máj. 12. 19:54
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

"Szerintem félre értettél. Úgy értettem, hogy a héber betűs tabló tetszene nekik."


Elnézést kérek! Valóban félreértettelek.

2014. máj. 13. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

"mi értelme van mongol vagy miez nyelven írni? "


Úgy érted mi értelme Magyarországon magyarul írni?


Visszakérdezhetek? Mi értelme Magyarországon arab számokat használni, ha több ezer éve megvannak a magyar számaink? Mi értelme Magyarországon latin betűket használni, ha több ezer éve megvannak a jól bevált magyar betűink?


Komolyan nem érzed mekkora marhaságot kérdeztél?


"mi értelme van mongol vagy miez nyelven írni? "


Magyar nyelv csezdmeg! Lassan illene megtanulnod, ha már ide költöztél!

2014. máj. 13. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy ha már ide költözött? Te mindenkit zsigerből utálsz aki nem isteníti a rovásírást? A bogárjelekkel kapcsolatban valóban igazad van, egy karakterrel leír 3-4-5 latin karaktert, de ez miért jobb? Ez nem érv. Ki lehet fejezni a bogárjeleket latin betűkkel is. Illetve vegyük a kettős betűket, cs, sz, ty stb. Teljesen van megfelelőjük, hiszen mint látod le tudtam írni őket és kiejthetőek. Ezeket a jeleket ROVÁSRA találták ki, nem pedig papírra, tollal való íráshoz. Rendkívüli módon megnehezítené a modern életet, mert nincs kurzív formája mint a latin ABC-nek. Ergo lassabban írod le a jeleket. Mielőtt pl. a kínait felhoznád a jeleivel, ők szótagokat, szavakat írnak le, nem betűket, és tanultam kínaiul is, mire leírt a tanár egy egy bonyolult jelet, már 4x leírtam a latin betűimmel. Ha a fejed tetejére is állsz, a rovásírás használata marad hagyományőrzés, mivel a kurzív latin, de akár nyomtatott is, sokkal praktikusabb. És ez már több mint 1000 éve így van, nem fog megváltozni ilyen gyökeresen a dolog.
2014. máj. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
32%

"Úgy érted mi értelme Magyarországon magyarul írni? "


Ez a tabló NEM magyarul van. A magyar a latin betűkészletet használja, mint sok-sok más nyelv. A rovásírás nem hivatalos ma Magyarországon.

A egyiptomiak is biztos örülnének, ha a boltban hieroglifákkal lennének kint a leírások. Ne vicceljetek már.

2014. máj. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
66%

Én azt csodálom, hogy megengedték nekik, hogy ilyen tablót készítsenek.

Szerintem nem túl praktikus, hiszen az emberek igen nagy többsége nem tudja elolvasni, így elveszíti az eredeti funkcióját a tabló.

2014. máj. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
59%
A sok gigaszittya hogy pontozgat minket le... :D hiába csináljátok, a rovásírás ettől még nem lesz hivatalos, és nem lesz praktikus sem a mai modern élethez :) tudom, fáj, de ez van, nyugodjatok meg, talán majd egyszer :)
2014. máj. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
66%

"Ez a tabló NEM magyarul van. A magyar a latin betűkészletet használja, mint sok-sok más nyelv. A rovásírás nem hivatalos ma Magyarországon.

A egyiptomiak is biztos örülnének, ha a boltban hieroglifákkal lennének kint a leírások. Ne vicceljetek már."


Magyarul van Te nagyon okos :) Attól hogy nem a mai latin írással van írva, a szöveg Magyar marad, írhatom ciril betűkkel is :)

Érdekes, latin írással nem tudok szépen írni, de rovásírással igen.


Egyébként nekem nagy tetszik ez a tabló :)

2014. máj. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
10%
nagyon*
2014. máj. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!