Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok erről a tablóról?

Mit gondoltok erről a tablóról?

Figyelt kérdés

[link]


Olyan kár, hogy amikor én érettségiztem nem volt lehetőségünk ilyenre.Pedig csak pár éve volt.

Nagyon ötletesnek találom ezt a tablóképet.Az iskola tanulói biztos szeretik a hazai kultúrát.



2014. máj. 12. 19:54
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
49%
Persze ha héberül lettek volna a nevek rávésve, a sok kis gyakorikérdések-hero egyből rácuppant volna.
2014. máj. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

" El tudom olvasni, megtanultam a székely magyar rovás írást. Tényleg, kérlek segíts, melyek azok a hangok amiket le lehet írni vele, és a mai magyar és latin ABC-vel nem? "


Ott vannak a bogárjelek. Ha tényleg megtanultad ismered őket és nem nekem kell felsorolnom. Az egy dolog hogy a latinnal is leírhatod, én nem azt állítottam, hogy azzal nem, hanem h egy jellel nem! Három - négy vagy öt latin betű is kell hozzá. Bár az igaz, hogy ennyire nem részleteztem. És akkor még nem beszéltünk az összerovásról, ahol ugye komplett szavakat tudsz egy, két vagy három jellel leírni és akár egy A4es lapra latinnal írt szöveget is egy sorba tudsz írni. Az összerovás az már igazi művészet amit csak csodálni lehet és az altald mai magyar (aminek egyénként a magyarhoz semmi köze) ABC -vel ha fektetőre áll a paraszt sem tud megcsinálni és marad helyette a többoldalas gépelés. Valljuk be a latin ABC egy rakás sitt, hiába próbáltok mellette erőlködni csak arra jó, hogy elfáradjon benne az ember.

2014. máj. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

"Persze ha héberül lettek volna a nevek rávésve, a sok kis gyakorikérdések-hero egyből rácuppant volna."


Magyarország azért nem Izrael kedves gyermekem. Azért hívják így, hogy magyar legyen a nyelv és az írás, ne héber. Az lenne a baj ha nem cuppannának rá. Akkor már lenne mit szégyellni, mert azt jelentené, hogy az a természetes és elfogadott.

2014. máj. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
45%

Gyönyörű! Ilyen minden iskolába !

Mi az, hogy elolvashatatlan ? Mennyit ad a nemzetárulásért a nyugat ? ;)

2014. máj. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem ez a tabló nagyon jó ötlet.

Így kell a rovásírást népszerűsíteni.


Azért azt nem árt tudni hogy a zsidók a 20. század alatt a holt nyelvek közül hozták vissza a hébert a napi használatba, mégsem károgott senki hogy az nevetséges múltba fordulás lenne.

2014. máj. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

Szerintem is nagyon jó ötlet.

És úgy végül azok kedvéért akik nem tanulták a rovást mégis felsorolom a teljesség igénye nélkül mely hangokat nem ismeri a latin ABC, melyekre a rovásban adott a jel:


SZ, CS, TY, GY, ZS, LY, NY


Lehet hogy hagytam is ki, eléggé fáradt vagyok, csak azért szántam rá magam, hogy azok is megértsék akik sohasem tanulták, hogy teljesen fölösleges olyan ABC-vel kínlódnunk amely még arra sem alkalmas, hogy nyelvünk hangjait le lehessen vele írni. Az összerovásban pedig egyetlen jelbe lehet egy szót, de akár egy rövidebb mondatot is sűríteni, ugyanakkor a latin ABC-vel hiába is bűvészkedne a paraszt, mert csak annyit érne el, hogy a szöveg teljesen olvashatatlan lenne és kivehetetlen mi az a jel. Két Latin betűt már láttam összefonva, de ennél többre ez az írásmód nem igazán alkalmas. Ennek ellenére ezer éve kínlódunk egy olyan ABC-vel mely a nyelvünktől teljesen idegen, és azért valljuk be használni is igen körülményes.

2014. máj. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

Ja és még ráadásul mennyire nehéz is megtanulni.

Nekem mikor kisiskolás koromban tanították a Latin ABC-t és azt mondták autó, vagy alma és láttam egy ilyen jelet: A

Sehol sem láttam ebben az almát, sem pedig az autót, ahogyan az E betűben sem az egeret. A rovásban a mama vagy mell M betűben látod a mellet, az eGY betűben az Egy az Istent (a magyar címer kettős keresztje), a derék D betű ugye derékban van áthúzva stb, eltéveszthetetlen.

De tanítsd meg valakinek a latin ABC-t!

Hát nem egyszerű. Igaz koromnál fogva már nem emlékszem mennyi időbe tellett megtanulnom, de abban biztos vagyok, hogy napokban mérhető, míg a rováshoz elég 2-3 óra.

2014. máj. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
Hát az biztos, hogy a latin ABC-t nem is magyar embernek találták ki.
2014. máj. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

" "Persze ha héberül lettek volna a nevek rávésve, a sok kis gyakorikérdések-hero egyből rácuppant volna."


Magyarország azért nem Izrael kedves gyermekem. Azért hívják így, hogy magyar legyen a nyelv és az írás, ne héber. Az lenne a baj ha nem cuppannának rá. Akkor már lenne mit szégyellni, mert azt jelentené, hogy az a természetes és elfogadott."


Szerintem félre értettél. Úgy értettem, hogy a héber betűs tabló tetszene nekik.

2014. máj. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

mi értelme van mongol vagy miez nyelven írni?

Elhiszem hogy menönek gondolják, amikor japán meg kínai meg ilyen mongol betűvel írnak, de egy tablón túlzás

2014. máj. 13. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!