Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne jobb Magyarországnak...

Nem lenne jobb Magyarországnak inkább ha királyság lenne?

Figyelt kérdés
2014. máj. 8. 17:07
1 2 3
 11/23 Vadkan01 ***** válasza:
78%
Egye-fene leszek a királyotok.
2014. máj. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
92%
Mitől lenne az jobb?
2014. máj. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
68%

Annyival jobb lenne de tényleg stadionok helyett fényűző palotákat építeni közpénzen!!!


Másrészt aki nem képes túllátni a 100000nkm-es Magyarországon, és letojja, hogy a Földön kb 170 millió négyzetkilóméter szárazföld van, az magára vessen.

2014. máj. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
78%

Attól függ. Királyság mint az Egyesült-Királyságban, vagy feudális királyság mint a középkorba?

Az első esetben nem igazán változnának a dolgok ( legfeljebb hivatalosan is Orbán Viktor Király lesz, és nem miniszterelnök ). A második esetben pedig vezetőtől függene. Ja és persze a gazdagok akik földet kapnak szokás szerint jól járnak, a szegények pedig mint mindig, rosszul. Nem lesz mostani szegényből ott gazdag, ill. fordítva.

2014. máj. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
82%

Javítom a válaszom:


Ha én lennék a király akkor jó lenne, de én inkább Európa császára akarok lenni.

2014. máj. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésből épp csak az indoklás maradt ki, ha ez felmerült benned, szerinted miért lenne jobb a királyság.
2014. máj. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
78%
Igeeeeeen! Válaszzák meg hivei a Duna jegén OV-t!!!!
2014. máj. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:

Hát elvileg élnek ma Árpádháziak. Papirokkal is bizonyítják. De az a 300 év is bizonyítva van,ami elvileg hamis. Ha háromszáz éves eltolás van, akkor érinti ezt a dolgot is. Nekem felvetné a kérdést,hogy így mennyire hiteles,megbízható lenne az az Árpádházi akire azt mondják. Fürödtünk már be királyokkal. Hát, ha a király nem teljhatalmú,de nem is báb, nem háttérben rángatott,esetleg bölcsekre hallgató. Úgy érdemes volna. A népi szokaság hatalmával az a baj, hogy az emberek megvezethetők. Beszélgetek valakivel aki valamiről úgy mond arról az összetett dologról velem nem megegyező véleményt, hogy ő a dologban annyira nem jártas, de szemei engem néznek hülyének, fontolóra se veszi, rám se hagyja,hogy nyilván megvan az okom ezt gondolni.(Most túl bonyolult elmagyarázni,hogy fordítva,én is megérthetném őt,itt ő a megtagadó,én lettem hülyének nézve,nem fordítva) Sok ilyen önérzetes embernek hatalmat adni felelőtlenség. Esetleg ha a közértelem és megértés növekszik, turáni átok megszűnik.


Visszatérve passz. Egy biztosat tudok. Először mindenki a saját háza táján söprögessen. Egy ember is kiállhat kis dolgok mellett. Jézus is egyedül volt. A Jézus volt, de ugyanúgy ember. Ha ezt többen teszik, akkor jóság van. Nem kell a szerencsét várni állam mikor ad erre arra pénzt. Egészség kell? Rengeteg gyógynövény erre arra,és mérgezned se kell magad gyógyszerekkel,rákban se kell meghalni. például. Ennyit,ehhez hasonlókat tehettek magatokért sírás helyett. Nem tudom,hogy az országnak(mit értünk ez alatt,90% profit gyógyszeripar becsődölne az egészségtől ha nincs betegség.ahogy a fegyvernepper sem örül a békének.japánban orvost akkor fizetik ha egészségesek azemberek,lám ott a leghosszabb életartalm a földön.itt meg gyogyszermárkaváltogatásból kapja a pénzt az orvosa gyogyszergyártótól)jobb lenne-e,magyaroknak bizonyára. gazdaságnak nem biztos. fogyasztói társadalom átka amit a kormány egyre buzgóbban rendezgeti a többágú mérleget,hogy megne boruljon az egész és ömöljön a szenny. fogyasztói rendszert a fogyasztók működtetik,a fogyasztókat meg fogyasztásra serkentik. találó,hogy áramkörben is van fogyasztó.

na mindegy,ez igazából "common sense"köztudott,vagy annak kéne lennie.

2014. máj. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen királyság:


1. Parlamentáris monarchia: a király egy élethosszig tartó köztársasági elnök.


2. Alkotmányos monarchia: a király feladatkörét az alkotmány határolja be.


3. Abszolút monarchia: a király azt csinál amit akar egy szűk bürokrácián és nagy hadseregen keresztül.


4. Rendi/korporatív monarchia: nem a politikusok irányítják az országot, hanem a király a hivatásrendek vezetőivel.


Ezen kívül létezik örökletes/választáson alapuló királyság, és vannak olyan országok, mint pl. Magyarország, hogy az katolikus egyház felkenése, és Szent Koronával való megkoronázása révén lesz a király törvényes.

2014. máj. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Nekem tökmindegy, hogy királyság, köztársaság, teokrácia, vagy mi a rossznyavalya, ha a politika és a közélet sza*r, akkor nemszámít.
2014. máj. 9. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!