Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem maradhat a turulszob...

Miért nem maradhat a turulszobor, kit zavar?

Figyelt kérdés
Nem értem miért ez a nagy felháborodás, miért ne maradhatna a szobor?
2008. júl. 27. 18:05
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Úgy látom, hogy mi magyarok ráérünk ilyen dolgokon is fennakadni, pedig szerintem nem kellene.
2008. júl. 27. 18:10
 2/14 anonim ***** válasza:
34%

Egy jelképpel önmagában nincs baj.


Azokkal az eszmékkel van baj, amik a jelképek mögött állnak.


Például a horogkereszt Indiában semmi rosszat nem jelent, hanem egy szerencsét hozó szimbólum, Európában viszont igen sok gyűlölet tapad hozzá.


Sem az Árpád-sávos zászlóval, sem a turulszoborral nincs baj egészen addig, ameddig csak történelmünk jelképei.


De sokaknak egy bizonyos mögöttes eszme miatt taszító vagy éppen vonzó akár a szobor, akár az Árpád-sáv.


Tehát engem nem a szobor maga zavar, hanem bizonyos veszélyes eszmék, amiket a szobor támogatói közül nem egy ember szeret hangoztatni

2008. júl. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%

A politikamentes (de bizonyos értelemben mégis politikai) válasz pedig az, hogy a szobrot engedély nélkül építették, és a szoborra vonatkozó fennmaradási engedélyt nem adták ki (illetve kiadták, visszavonták, megtámadták, megítélték, visszavonták, megtámadták, nem ítélték meg...)


Ergo a felépítmény engedély nélkül épült és a hatóság a fennmaradásához nem járult hozzá. Ennek szintén nem feltétlen politikai célzata van (mégha valójában az is), hanem az, hogy ne ösztönözzön engem arra, hogy holnap a Városligetben engedély nélkül építsek egy húszemeletes szállodát.

2008. júl. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%
Én még nem hallottam erről a felháborodásról, valaki "felvilágosítana"? Egyébként most arról a szoborról van szó amit akkor látni egy hegyen mikor megyünk Győr felől Budapestre az autópályán?
2008. júl. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
Az nem Tatabányán van?
2008. júl. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%
Az Tatabányán van és egy másik turulszobor. De nem azt vitatják.
2008. júl. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%

egyszerűen csak azért böki a sok zsidó bürokratának a pofáját, mert engedély nélkül lett felállítva, és azt látják benne hogy volt páraknak önérzete és nem várt 10 évet mielőtt kimondják hogy -ááá nem nem lehet ide turulszobrot felállítani, de még magyar zászlót se!

És most a csökönyös hülye fejükkel be akarják bizonyítani hogy most csakazértis megmutatjuk ennek a magyar csürhének hogy még mindig mi vagyunk itt a góré, lebontatjuk mert nincs papírja és nem mi bólintottunk rá! Ha meg valaki azt kalkulálta ki hogy biztos azért mert ami a jelkép mögött áll, annak meg azt javaslom hogy tanulj történelmet bunkókám vagy köpj magasra aztán állj alá! Meg akkor bizonyára nem csak ezt az egy szobrot baszogatnák, hanem az összes többit is mert ugye az is turul meg amaz is! lószart a jelentése miatt!

2008. júl. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
32%

Miért kell bunkózni? Én nem bántottalak téged semmivel. "köpj magasra, állj alá"? Milyen stílus ez? Ettől leszel igazi magyar?


A véleményemet pedig fenntartom. Lehet vele vitatkozni és egyet nem érteni, de ha kérhetem, tedd kulturált módon, ok?

2008. júl. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A turul a magyarság ősi jelképe, nem értem, hogy a zsidókat miért zavarja. Ha ők állíthatnak hanuka gyertyát Magyaroszágon, akkor mi miért ne tisztelhetnénk a saját hagyományainkat szintén Magyaroszágon (a saját otthonunkban)? Én nem vagyok neonáci, rasszista, stb., de azért úgy érzem, ennyi nekünk is jár, és ha valakinek nem tetszik, el lehet innen menni...
2008. júl. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
El a kezekkel a Turul szobortól! Sajnos olyan országban élünk manapság, ami folyton megalázza az ősi jelképeket ( turul, ősi Árpádsávos zászló,lassan már a Szentkorona ékszerek stb..)helyette kapunk meleg felvonulást.Undorító! Mindent ami Magyar és a történelmünkhöz tartozik meg kell védenünk, és ez nem szabadna jobb vagy baloldaliságról szóljon.Aki magyar annak ez fontos kell legyen.
2008. aug. 1. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!