Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent az, hogy rendpárti?

Mit jelent az, hogy rendpárti?

Figyelt kérdés
Az aktuálpolitikában egyre gyakrabban hallani a rendpárti kifejezést? Ha szó szerint, 2 bitesen értelmezem, én 100%-ig rendpárti vagyok, és szerintem aki nem rendpárti, az nem a rend mellett van és azt vallja, hogy elfogadott a bűnözés és a káosz bizonyos arányú jelenléte az életünkben. Sőt, a jó és a rossz közötti egyensúly alapja, hogy a rosszat elfogadjuk egy bizonyos szinten, hiszen a világ amúgy is tökéletlen és igazságtalan. Mi a rendpártiság? Szerintetek mi a rendpártiság?
2014. ápr. 16. 00:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem egy szlogenízű kifejezés azokra, akik bizonyos társadalmi problémák esetében a gyorsaságra és a látványosságra nagyobb hangsúlyt helyeznek, mint a méltányosságra és az ártalomcsökkentésre. Évekre dutyiba vágni valakit, mert elszívott egy füves cigit - akik ezt támogatják, általában "rendpártinak" szokták mondani magukat.


Van, amikor kívülről, elítélőlen használják a szót; pl. a halálbüntetés támogatóit (engem is ;) ) is rendpártinak szokták minősíteni, összemosva őket az előző kategóriával. Igaz, gyakran egybe is esik vele.



"azt vallja, hogy elfogadott a bűnözés és a káosz bizonyos arányú jelenléte az életünkben. Sőt, a jó és a rossz közötti egyensúly alapja, hogy a rosszat elfogadjuk egy bizonyos szinten, hiszen a világ amúgy is tökéletlen és igazságtalan."


A bűnözés nagyon sok esetben definíció kérdése. A középkorban nálunk is, Iránban pedig ma is bűncselekmény a házasságon kívüli szexuális tevékenység (beleértve a házasság előttit is olyan két fél esetében, akik egymással házasságot terveznek), és a rendőrség nyomoz utánuk, a bíróság elítéli őket, a büntetést pedig végre is hajtják. A nőknél mindenképpen... Ma ezt legtöbbünk nem tartja bűnnek (még akkor sem, ha veszélyes betegségek terjedésére ad lehetőséget!), és így kikerült a büntetőtörvénykönyvből is; ez azzal jár, hogy olyan tevékenységek zajlanak széles körben, amik valamely időben és helyen bűncselekménynek számítanak. Nálunk viszont bűnnek számít az állatkínzás, míg máshol egy állat nem jogalany. Nálunk - legalábbis egy nagyvárosban - elmehetsz egy rendőrségre azzal, hogy a szomszédod veri a kutyáját; tőlünk nyugatabbra a rendőrök még ki is mennek. Egy nem európai országban körberöhögnének érte.


Ha szembenézünk azzal a ténnyel, hogy a bűnüldöző szervek teljesítménye korlátozott, akkor ezzel hallgatólagosan el kell fogadnunk azt is, hogy nem mindegyik ártalmas vagy erkölcstelen tett lesz megtorolva. Ha minden falfirkálót rendőrileg lenyomoznánk, akkor nem maradna idő és energia a gyilkosok és a rablók üldözésére. Akkor inkább a gyilkosokat üldözzék (és végezék is ki őket), és a falfirkálás maradjon megtorlatlan - vagyis elfogadtam "a rosszat egy bizonyos szinten".

2014. ápr. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez egy üres lózung, aminek különösebb tartalma nincs, a fő célja, hogy kifejezhetjük vele, hogy a "többiek ezekszerint nem rendpártiak".
2014. ápr. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A rendpártiság a politikában azt jelenti,hogy egy párt van ,

nincs szükség más kezdeményezésekre...itt rend van...nincs ellenvélemény.

2016. júl. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!