Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Eu megadóztatná az 50L-ig...

Az Eu megadóztatná az 50L-ig adózatlan házi pálinkát is. Kellett ez nektek?

Figyelt kérdés

Ellentétes az uniós joggal a házi pálinkafőzés adómentessége

Nem összeegyeztethető hogy Magyarország lehetővé tette, hogy évente legfeljebb 50 liter gyümölcspárlatot saját felhasználásra jövedékiadó-mentesen lehessen főzni, főzetni.


Hol van az Orbán-féle szabadság harc?

(Megsúgom csak a saját érdekeiért harcolt mindig kint és itthon is.)

Az emberek az Eu-t akarják, na majd most lesz pár italt szerető ember, kocsmáros, öreg, fiatal, középkorú aki már nem.


Emberek komolyan ezért az Euért kapaszkodtok annyira?

Aki még a piátokat is elvenné?

Ez kellett nektek?

A Jobbik nem az Eu ellen harcolt, hanem a diktatórikus felülről szabályzó Eu ellen, pont az ilyenek ellen.

De hát ez kell a népnek ezek szerint, most megkapják.

(Késő nekik majd 18ban...)



2014. ápr. 10. 12:14
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
7%

Én azt akarom,hogy kilépjünk az EU-ból,kilátástalannak látom

a jövőmet benne!

Pedig elég rendesen iskolázott vagyok!

Illetve ezt akartam írni.


f/28

2014. ápr. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
0%

"Én azt akarom,hogy kilépjünk az EU-ból,kilátástalannak látom a jövőmet benne!

Pedig elég rendesen iskolázott vagyok!"


Én pillanatnyilag Magyarországgal vagyok így. Várjatok a kilépéssel addig, amíg én kilépek.

2014. ápr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
92%

"Emberek komolyan ezért az Euért kapaszkodtok annyira?

Aki még a piátokat is elvenné?

Ez kellett nektek?"


Tudtam, hogy a jobbikosok a hozzád hasonló nyomi alkoholisták közül kerülnek ki, de legalább ne lennél rá ennyire büszke. :)

2014. ápr. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
92%

"16, erre meg azt mondom, akkor harmonizálják vissza a cukorgyárainkat, és harmonizálják a multijaik a fizetés adást a saját országukban lévőkéhez. Harmonizáljanak Eu konform fizetést, mert az árak már Eu konformak.

Na most egységes jövedéki adó, igen de kinek egységes?

Jürgen 20x annyit keres mint itt Józsi, akkor most ez kinek egységes?"


Nem harmonizálják vissza, mert akkor megint csak ott tartanánk, hogy van egy szabály (cukorkvóta), ami mindenkire kötelező, kivéve a magyarokra. Ez szerinted igazságos?


Az EU tudtommal amúgy az adó mértékét nem szabályozza abban a pár adónemben sem, amit harmonizál (pl.: ÁFA), hanem csak azt, hogy kell-e fizetni, és ha igen, melyik országban, illetve azt, hogy ne legyen diszkriminatív => tehát az egész ügy szempontjából Józsi és Jürgen jövedelme teljesen irreleváns.

2014. ápr. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Veled mivan kedves kérdező? Teljes mértékben egyet értek az EU döntésével , kőkommunistának tartom hogy adómentesen főzött pálinkát adnak el a kocsmában többszáz forintért számla nélkül. Nyíltan támogatja a kormány a fekete gazdaságot ami ellen való fellépés a Jobbik fő pontjai között van. Elhiheted , hogy a Jobbik is eltörölte volna.
2014. ápr. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekel? Mielőtt Orbán megengedte ezt, mit gondol az EU, mit ittunk? Magyarországon minden valamirevaló gazdának, minden vidéki portán mindig volt pálinkafőző apparát, rendszertől függetlenül. Főzi a faterom, hozok a vidéki rokonoktól, ismerős zöldséges kofa is ad pult alól folyékony gyümölcsöt. Akkor is inni fogjuk a házi, adózatlan pálinkát mikor EU már talán nem is lesz.
2014. ápr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
HakapesziM-nek van igaza.
2014. ápr. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

24 én akkor is azt mondom hogy nem lehet egy ország ilyen dolgaiba így beleszólni.

Csak úgy belepiszkálnának a dolgainkba, mi közük van nekik hogy itt mi, mi után adózunk?

Mikor lesz végre olyan hogy az Eu azt mondja, adjatok valamit olcsóbban a magyaroknak?

És az nem diszkriminatív hogy a magyarokat mindenért elmarasztalják és meghurcolják amikor a többit ennél komolyabb dolgokért sem?

Mi az hogy cukorkvóta, a saját termelésünket lecseréltették velünk a külföldiére, neki mégsem volt kvótája? Mert ezek szerint mi túltermeltünk, ellenben azoknak még ide is jut kapacitás?

Azért lett 2x annyi a cukor?

Volt olyan már hogy külföldön azért zárattak be valamit hogy a magyaroknak adjanak lehetőséget?

Ez az egész egy gyarmat rendszer semmi más.

Mi az hogy így beleszólnak a dolgainkba, de hát amíg a sok hülye még tapsol is hozzá...


23 te meg egy szerencsétlen vagy, oda írtam hogy PIÁTOKAT ! Én nem iszom, de ettől azért még együtt érzek azzal akinek húzzák a haját, mert én ilyen vagyok igen, vagyis mi Jobbikosok ilyenek vagyunk.

2014. ápr. 11. 01:31
 29/29 anonim ***** válasza:

"24 én akkor is azt mondom hogy nem lehet egy ország ilyen dolgaiba így beleszólni. "


Az európai országok úgy döntöttek, nagyon drága dolog az elszigetelődés, ezért közösen kitaláltak bizonyos játékszabályokat. Ez a kritikád olyan, mintha egy társasjátékban kiakadnék, hogy milyen alapon szól bele a szabálykönyv abba, én hogyan játszom. Mondhatom, hogy én nem fogadom el a szabályokat, de akkor a többiek is mondhatják, hogy ők sem, és akkor semmi értelme a játéknak...


"Csak úgy belepiszkálnának a dolgainkba, mi közük van nekik hogy itt mi, mi után adózunk? "


Az, hogy úgy DÖNTÖTTÜNK, hogy bizonyos adópolitikai kérdéseket ugyanúgy szeretnénk belőni, mint más európai országok. Nekünk van közünk hozzá.


"Mikor lesz végre olyan hogy az Eu azt mondja, adjatok valamit olcsóbban a magyaroknak? "


Amikor majd Magyarország leigázza Európát. Ameddig a szabályok mindenkire egyformán vonatkoznak, ilyen nincs és nem is lehet.


"És az nem diszkriminatív hogy a magyarokat mindenért elmarasztalják és meghurcolják amikor a többit ennél komolyabb dolgokért sem?"


Mondasz 2 db Európai Bírósági határozatot, ahol az egyikben a magyar felet elmarasztalják valamiért, a másikban pedig ugyanazt megússza egy tagállam? Nem kértem nehezet, lehet ilyet találni.... de nem többet, mint bármely más tagállam esetében.


"Mi az hogy cukorkvóta, a saját termelésünket lecseréltették velünk a külföldiére, neki mégsem volt kvótája?"


De, volt és van is.


"Mert ezek szerint mi túltermeltünk, ellenben azoknak még ide is jut kapacitás?"


Nem, mi eladtuk a kvótánkat. Hülye ötlet volt, de ezért igazán nem okolhatod az EU-t.


"Volt olyan már hogy külföldön azért zárattak be valamit hogy a magyaroknak adjanak lehetőséget? "


Pont annyiszor, ahányszor Magyarországon azért zárattak be valamit, hogy portugálok kapjanak lehetőséget. Ilyen nem történik. Ha történetesen egy portugál cég piacra lép, ez van, de nem zár be senki semmit célirányosan ezért.


"Ez az egész egy gyarmat rendszer semmi más. "


Nézz utána a gyarmat fogalmának.


"Mi az hogy így beleszólnak a dolgainkba, de hát amíg a sok hülye még tapsol is hozzá... "


Lásd a társasjáték szabálykönyve. Nem kötelező játszani, de hamár játszunk, a szabályok nélkül sok értelme nincs.

2014. ápr. 11. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!