Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Eu megadóztatná az 50L-ig...

Az Eu megadóztatná az 50L-ig adózatlan házi pálinkát is. Kellett ez nektek?

Figyelt kérdés

Ellentétes az uniós joggal a házi pálinkafőzés adómentessége

Nem összeegyeztethető hogy Magyarország lehetővé tette, hogy évente legfeljebb 50 liter gyümölcspárlatot saját felhasználásra jövedékiadó-mentesen lehessen főzni, főzetni.


Hol van az Orbán-féle szabadság harc?

(Megsúgom csak a saját érdekeiért harcolt mindig kint és itthon is.)

Az emberek az Eu-t akarják, na majd most lesz pár italt szerető ember, kocsmáros, öreg, fiatal, középkorú aki már nem.


Emberek komolyan ezért az Euért kapaszkodtok annyira?

Aki még a piátokat is elvenné?

Ez kellett nektek?

A Jobbik nem az Eu ellen harcolt, hanem a diktatórikus felülről szabályzó Eu ellen, pont az ilyenek ellen.

De hát ez kell a népnek ezek szerint, most megkapják.

(Késő nekik majd 18ban...)



2014. ápr. 10. 12:14
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Pont tojok rá ha be tiltják nem Orbán miatt lesz hanem az únió miatt. Előtte is főztem most is és mindig is fogok. Nem ilyen jelentéktelen dolog miatt szavaztam a fideszre.
2014. ápr. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Ez a baj veletek magyarok, ez a közönyösség egymás felé.

"Ha engem nem érint, nem is létezik."

Ezért lett a fidesznek 2/3-a újfent.

Ti meg már sunnyogni akartok, mert a magyar mindig sunnyog a szabályok elől, na most mi lenne veletek ha sunnyogni se lehetne? Akkor is hagynátok magatokat ennyire elnyomni?

Mert ezért vagyunk ilyen nép, mert mindig hagyjuk magunkat elnyomni, hogy majd hűde kitolunk a hatalommal majd csinálom feketén.

Na igen ám, mert a hatalom hagyta, de mi lenne veletek ha a hatalom komolyan gondolná?


Mi lenne ha egy olyan kormányunk lenne ahol nem kéne sunnyogni?

Ahol egyenes gerinccel is tökéletesen meglehetne élni?

Ahol nem a népnek kell félnie a hatalomtól, törvényektől, hanem fordítva?

Vagy egy olyan Euban élni ahol nincsenek ilyen beleszólós dolgok?


Azért ez egy jó tudatlenyomat hogy itt tartunk, kell a magyaroknak még egy kis szenvedés, míg a maga kezébe veszi a saját dolgait.

2014. ápr. 10. 12:37
 13/29 anonim ***** válasza:
87%

"... na majd most lesz pár italt szerető ember, kocsmáros, öreg, fiatal, középkorú aki már nem"

A kocsmárosoknak édes mindegy, lehet-e otthon pálinkát főzni. Csak saját célra lehetett adómentesen pálinkát készíteni, eladásra nem. Vagyis ha mind az 50 (vagy több, ha úgy főzöd) litert megiszod vagy elajándékozod, akkor adómentes, amúgy ki kell fizetni a jövedéki adót. A kocsmárosnak tehát tök mindegy: ha szabályosan akart dolgozni, eddig is fizette az adót, ha meg nem, korábban is megtalálta a kiskaput.

Aki otthon, a kuktatfazékban akart, tök adómentesen pálinkát főzni, az eddig is megtette. Már több évtizede megy a játék, néha elpukkan egy-két házi főzőkészülék, páran megvakulnak a túl karcosra sikerült vegyestől, azt' annyi.

Erre jött a Fidesz 2010-ben, nagy dérrel-durral bejelentette, hogy ők baromra szabadságharcosok ám, mer' megóggyák, hogy pályinkát lehessen főzni ingyen, otthon. Az én első reakcióm az volt, hogy nem egészen értettem a problémát, mert a remegő kezű, bögrecsárdába járó alkeszeken (fogyasztó) és az őket kiszolgáló kisnyugdíjas, özvegy Mariska néniken (termelő) kívül mifelénk senkit sem érdekel az ingyenes pálinkafőzés, mint olyan - ők pedig eddig is megoldották a problémát. Én nem fogok itthon főzni, mert nem értek hozzá, ha összejön a kellő mennyiségű cefre, inkább kérek tanácsot a főzdéstől, hogyan kezeljem és kifőzetem nála, mert az biztosan jó lesz.

De nekünk baromi jó lett, mer' lehetett ingyen pálinkát főzni. Vitték is a "teszkógazdaságos" főzőkészülékeket, mint a cukrot, szakértelem nem volt, de nem probléma, mer' most úgyis divat a nagymama módszere meg hogy vissza a természetbe.

Aztán jött a csúnya, gonosz EU, ami jól megtiltotta az egészt. Azt, ami egyébként EU-tól függetlenül az "átkosban" és a rendszerváltás utáni EU-mentes időkben is tiltott volt. Házilag, jövedéki adó fizetése nélkül ugyanis emlékeim szerint soha nem lehetett pálinkát főzni. Persze nem kellett mindenről tudnia a fináncnak és akkor nem is volt gond.

Úgyhogy véleményem szerint nem volt ez több, mint felesleges kakaskodás. Viktorkának jó volt, hogy mutassa, milyen nagy jótevő ő, mert még ezt is elhozta a népnek, utána pedig a huzavona jól illeszkedett a kormány "nem leszünk gyarmat, nekünk ne mondja meg Brüsszel" retorikájába.

2014. ápr. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Mit nem értesz abból, hogy az emberek nagy része így is visszaélt vele?

Nyáron több helyen is voltunk barátokkal túrázni (az ország különböző részen), amikor betértünk a kocsmába egy kis bájcsevej után mindig előkerült a házi pálinka, talán egy két kocsma volt ahol ne lehetett volna beszerezni.

2014. ápr. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs gondom vele. Nem azért mert nem érintene, minden évben főzetünk pálinkát, de ez a pálinkatörtvény csak egy populista hülyeség volt. Az otthon főzőkkel eddig sem, ez után sem tudnak mit kezdeni.


"A pálinkát? XD lol"


A Fideszt csak bepálinkázva lehet elviselni.

2014. ápr. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, Te szeretnéd azt, ha az egész ország elsunnyogna egy egész Európában kötelező szabályt, mely a jövedéki adó harmonizálására vonatkozik.


Miért legyen Magyarország az egyetlen, akinek nem kötelező betartani?


Ez nagyjából olyan, mintha diktatúrát kiáltanál, mert tilos embert ölnöd, pedig szerinted veled kivételt tehetne a törvény.

2014. ápr. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Hatósági állatorvos, illetve élelmiszer-higiénikus ismerőseim láttak már az EU tagország Spanyolországban, 38 fokos hőségben nyers halat utcán árulni, amiről a kofák időnként megpróbálták a legyeket elhessegetni.


Láttak francia halfeldolgozó üzemben a bontást, tisztítást végző munkások futószalagjára a kupacban odaborított nyers halak mellé olyan rekeszeket a padlóról feltenni, amin előtte sáros-halvéres gumicsizmában tappogtak a ki-be járkáló, rekeszeket behordó dolgozók.


Láttak kínai gyógyszergyár udvarára 50 kilós, időnként kiszakadt, antibiotikumokat tartalmazó zsákokat százasával teherautó platóról leborítani, és a behordást végző dolgozókat sáros gumicsizmában a kupac tetején taposni. (Ezekből a kínai gyógyszergyárakból kerül ki az EU-ban forgalmazott antibiotikumok 2/3.)


Szakmai tanulmányútjukon látták, hogy a marseillesi kereskedelmi kikötőben, ahol ameddig a szem ellát, folyik az óriás teherszállító hajók ki- és berakodása, összesen két hatósági állatorvos végzi az EU-n kívüli országokból érkező élelmiszerszállítmányok ellenőrzését.


Látták, ahogy kipakolják azokat a konténereket, amikben dél-amerikai országokból tömbökben lefagyasztott olcsó húsnyesedék érkezik, amiből majd EU-konform felvágott és virsli készül.


A leggusztustalanabb példáktól pedig inkább megkímélnék mindenkit.


Ha ezek megtörténhetnek az EU-ban, akkor szerintem bízzál benne, hogy a magyarok is lesznek annyira fifikásak, hogy ezután ki tudják, és ki is fogják úgy főzni azt az akárhány liter házipálinkájukat anélkül, hogy lefülelnék őket.

2014. ápr. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

13 az első soraidra rácáfol 14 első sorai, egyébként én is arra gondoltam.

A kocsmárosnak is megéri, mert adó nélküli pálinkát eladja adózott áron (helyenként változhat), szerintem az eléggé jó biznisz. Ha már fidesz, 27% áfa tán az Ejuróban a legnagyobb, ezt kikerülni mindenkinek megéri.


De nem értitek a lényeget? Van egy kis dolog amit Viktor figyelmességnek szánt a nép felé, de az Eju azt is lezúzza.

Komolyan nem értitek mi evvel a bajom, hogy mire megy ki ez az egész?

A szőlőtőkéket már kivágatták, jön a francia pancsolós bor ezerrel befele ide.

Most megtudta az Eu hogy itt van minőségi "olcsó" pálinka, húúú tícsuk be azonnal mert akkor ki venné meg a pancsolt sz@rjainkat?

Úgy ahogy a cukorgyárakat, a cefrét is bezárnák ha tehetnék !

Ez kell nektek?

2014. ápr. 10. 13:07
 19/29 A kérdező kommentje:

16, erre meg azt mondom, akkor harmonizálják vissza a cukorgyárainkat, és harmonizálják a multijaik a fizetés adást a saját országukban lévőkéhez. Harmonizáljanak Eu konform fizetést, mert az árak már Eu konformak.

Na most egységes jövedéki adó, igen de kinek egységes?

Jürgen 20x annyit keres mint itt Józsi, akkor most ez kinek egységes?

2014. ápr. 10. 13:11
 20/29 anonim ***** válasza:
7%

Én nem azt akarom hogy kilépjünk az EU-ból,kilátástalannak látom a jövőmet benne!

Pedig elég rendesen iskolázott vagyok!


F/28

2014. ápr. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!